17 maja 2021 roku na terenie Kompleksu Sportowo – Rekreacyjnego w Policach, odbył się corocznie organizowany Bieg Papieski.      Termin majowy nie jest przypadkowy, ponieważ cała inicjatywa ma uczcić rocznicę urodzin naszego szkolnego patrona Jana Pawła II.
W wydarzeniu uczestniczyła klasa 8D razem z wychowawczynią i organizatorką całego przedsięwzięcia p. Beatą Królak. Osobami wspierającymi uczestników byli p. Marzena Kowalska, nauczycielka wf-u oraz p. Janusz Chmielewski, policki działacz sportowy.
Wydarzenie rozpoczęło się od rozgrzewki poprowadzonej przez p. Marzenę Kowalską. Następnie odbyło się krótkie szkolenie ze startu i przekazywania pałeczki w trakcie biegu. Uczniowie w strojach z elementem koloru żółtego oraz p. Królak wykonali łącznie 27 okrążeń , czyli tyle ile trwał pontyfikat Jana Pawła II. Zwieńczeniem działań było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem Jana Pawła II w Policach.