Wycieczka do Berlina

7 grudnia uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami mieli okazję zwiedzić Berlin. Wycieczka rozpoczęła się od spaceru po mieście, podczas którego uczestnicy podziwiali nie tylko zabytki, ale także architekturę miasta. Dzięki przewodnikowi uczniowie mogli również zapoznać się nieco z historią Berlina, która niekiedy miała wpływ na losy całego świata. Aleja Unter den Linden, Brama Brandenburska, gmach parlamentu Rzeszy, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy czy pozostały fragment Muru Berlińskiego to absolutnie obowiązkowe miejsca dla każdego odwiedzającego. Równie ciekawy dla młodzieży okazał się Babelplatz, na którym hitlerowcy spalili ponad 20 tys. zakazanych książek. Po drodze znalazł się również czas na słodką przerwę w Kolorowym świecie czekolady Ritter Sport. Następnie wycieczka skierowała się w stronę Wyspy Muzeów. To właśnie tam, w Niemieckim Muzeum Techniki, uczniowie mieli szansę zobaczyć eksponaty, takie jak: lokomotywy, pierwsze maszyny do szycia, fragmenty statków czy samoloty. Po tak długim i bogatym w atrakcje dniu, nadszedł czas na ostatni punkt wycieczki – Jarmark Świąteczny w okolicy Alexanderplatz. Była to okazja do spróbowania wszelakich specjałów kuchni niemieckiej oraz zakupienia prezentów świątecznych na stoiskach lub w pobliskich centrach handlowych. Wieczorem młodzież wróciła spokojnie do Polic. Był to dla nich dzień pełen wrażeń. Opiekunami wycieczki byli: p. Alicja Giza, p. Katarzyna Zygmunt, p. Małgorzata Mulczyńska oraz p. Wojciech Bochen.

Zapraszamy do galerii.