Dnia 29.09.2020 o godz. 10.30 odbyła się transmisja na żywo przy użyciu aplikacji do wideokonferencji Zoom z Sądeckiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Szujskiego spotkanie online z Renatą Piątkowską – znaną autorką książek dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły

Renata Piątkowska – znana i ceniona autorka książek dla dzieci. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na wydziale socjologii. Jej książki znajdują się na Złotej Liście Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, jest ambasadorką akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Autorka zdobyła drugie i trzecie miejsce w konkursach im. Astrid Lindgren,  pierwsze miejsce w konkursie ” Przecinek i Kropka”, Nagrodę Literacką im. K. Makuszyńskiego. Za całokształt twórczości otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. Autorka została uhonorowana Orderem Uśmiechu oraz Odznaką Honorową za Zasługi w Ochronie Praw Dziecka INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI.