Świetlica szkolna czynna jest od godz. 6.30 do godz. 17.00.

Godziny działalności świetlicy: 6.30 – 17.00

Telefon:

91 432 48 80    lub      91 317 79 65

i dodatkowe numery wewnętrzne:

– 26 – świetlica klas II i III,

– 31 – świetlica klas I.

Głównym celem działalności świetlicy szkolnej jest zapewnienie uczniom klas I-III opieki   w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Jest miejscem odpoczynku, jak i rozwijania zainteresowań. Podczas pobytu w świetlicy uczniowie biorą udział w zabawach swobodnych oraz w działaniach zaproponowanych przez opiekunów. Korzystają ze zgromadzonych tu zabawek, gier, materiałów plastycznych, sprzętu sportowego. Oglądają bajki i materiały edukacyjne dedykowane dla uczniów. Jeśli tylko pogoda na to pozwala spędzają czas na świeżym powietrzu na placu zabaw i na szkolnym boisku.

Zakończyła się październikowa akcja pomocy zwierzętom  z TOZ w Policach organizowana na terenie szkoły przez panią Beatę  Kłosińską. W zbiórce pomagała też świetlica. Wszystkim uczniom, którzy przekazali karmę, koce, zabawki dla zwierzaków serdecznie dziękujemy.

NASZE  KALENDARIUM

Czy wiesz, czy pamiętasz, że …

25 listopada jest Światowym Dniem Pluszowego Misia. Tego właśnie dnia przypada rocznica powstania tej sympatycznej maskotki. Święto to obchodzone jest na świecie od 2002 roku, ale zainspirowane zostało wydarzeniem z 1902 roku.  Dlaczego jest ono obchodzone dowiesz się z Internetu wyszukując historię powstania Pluszowego Misia, ciekawostek związanych z tym dniem. Zachęcamy Was do jej poznania lub przypomnienia sobie. Zachęcamy też Was do uczczenia tego dnia w domu.  Na Internecie znaleźć możecie różne propozycje prac plastycznych, które są misiami, misiowych kolorowanek do wydruku lub kolorowania online, misiowych puzzli online (do wyboru są tu puzzle o różnej ilości elementów), bajek z udziałem różnych popularnych misiów (Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Colargol , Yogi). A może swojemu misiowi zrobicie w domu przyjęcie urodzinowe? Życzymy Wam i całej rodzinie miłej zabawy.