Świetlica szkolna czynna jest od godz. 6.30 do godz. 17.00.

W szkole funkcjonują aż dwie świetlice:

• na parterze w sali nr 7 dla pierwszoklasistów,
  • druga dla klas II i III na drugim piętrze przy łączniku.

Świetlica szkolna działa w oparciu o ramowy rozkład dnia i jest dostosowana do potrzeb edukacyjnych dzieci.

Dzieci w świetlicy mogą działać plastycznie –  malować , rysować, wycinać, lepić z plasteliny, ozdabiać cekinami styropianowe figurki, układać puzzle 3D,  jak również bawić się w kącikach tematycznych, mogą słuchać bajek, czytać je i oglądać.

Korzystają też z dużego korytarza przyległego do świetlicy, gdzie budują z pianek, bawią się wykorzystując sprzęt sportowy. Kiedy jest sprzyjająca aura, wychodzimy na plac zabaw przy szkole.

W świetlicy szkolnej staramy się wpajać dzieciom zasady kulturalnego zachowania się i zasady bezpiecznej zabawy.

Świetlica włącza się w zbieranie nakrętek, karmy dla zwierząt, różne akcje i kiermasze charytatywne.