Świetlica szkolna czynna jest od godz. 6.30 do godz. 17.00.

Szanowni Państwo

Przedstawiamy Państwu poniżej  zasady funkcjonowania świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2022/2023.

• Przed lekcjami dzieci będą przebywać w górnej świetlicy.
  • Po lekcjach przypisane są do niżej wymienionych sal lekcyjnych i nauczycieli świetlicy:

klasy  1A,  2A,  3A     – sala nr 27    – p. Małgorzata Pilawska
klasy  1B,  2B,  3B     – sala nr 11    – p. Iwona Kalka
klasy  1C,  2C, 3C      – sala nr 21    – p. Alicja Gagatek
klasy  1D, 2 D,  3D     – górna świetlica (II piętro)   – p. Agnieszka Janczar
klasy  1E,  2E,  3E      – sala nr 86   – p. Monika Kucharska
klasy  1F,  2F,  3F      – sala nr 30   – p. Magdalena Licbarska
klasy 1G, 2G, 3G       – sala nr 20     – p. Natalia Kiełczewska

Chcąc wywołać dziecko do domu ze świetlicy  należy zgłosić się do pani z obsługi, która będzie przebywała przy wejściu do szkoły. Należy podać jej imię i nazwisko dziecka oraz klasę, do której ono uczęszcza.
W przypadku dzieci z górnej świetlicy (II piętro) można też wybrać numer szkoły
                                   91 432 48 80  lub  91 317 79 65 i wewnętrzy 26.

Zwracamy się do Państwa z prośbą, by mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i nauczycieli ograniczyć pobyt dziecka w świetlicy do niezbędnego minimum.

Nauczyciele świetlicy

Głównym celem działalności świetlicy szkolnej jest zapewnienie uczniom klas I-III opieki   w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Jest miejscem odpoczynku, jak i rozwijania zainteresowań. Podczas pobytu w świetlicy uczniowie biorą udział w zabawach swobodnych oraz w działaniach zaproponowanych przez opiekunów. Korzystają ze zgromadzonych tu zabawek, gier, materiałów plastycznych, sprzętu sportowego. Oglądają bajki i materiały edukacyjne dedykowane dla uczniów. Jeśli tylko pogoda na to pozwala spędzają czas na świeżym powietrzu na placu zabaw i na szkolnym boisku

NASZE  KALENDARIUM

Czy wiesz, czy pamiętasz, że …

Co roku 30 listopada przypadają andrzejki. Dzieci uczęszczające do świetlicy brały udział w zorganizowanych przez wychowawców różnorodnych wróżbach andrzejkowych. Tradycje andrzejkowe mają bardzo długą historię. W andrzejki, które odbywały się w wigilię imienin Andrzeja, dziewczęta chciały poznać swoją przyszłość, dowiedzieć się czy wyjdą za mąż i kto będzie ich mężem, chłopcy zaś swój wieczór wróżb, zwany katarzynkami, mieli 24 listopada, w wigilię imienin Katarzyny. Dawniej wróżby andrzejkowe były traktowane bardzo poważnie. Obecnie jest to tylko wesoła zabawa, podczas której wróżą sobie wszyscy – dorośli, dzieci, dziewczęta i chłopcy.

Dnia 18.11.2022r. odbyło się ogłoszenie wyników Świetlicowego Konkursu Plastycznego „Pani Jesień”. Spośród wielu prac jury wybrało i nagrodziło następujące osoby:

– w kategorii klas I

I miejsce – Joanna Witas – 1A

II miejsce – Adrianna Orlińska – 1A

III miejsce – Zuzanna Pokój – 1A

– w kategorii klas II i III

I miejsce – Malwina Mąkowska – 3D

II miejsce – Amelia Rutkowska – 2E

III miejsce – Yeva Losieva – 2A

Osoby wyróżnione przez jury otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe , a pozostałe dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymały słodkie upominki.

Osobom nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

11 listopada 2022 roku przypadała 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji dzieci przygotowywały różnorodne elementy dekoracyjne m.in. flagi, kotyliony, serduszka, wianki. W przeddzień  listopadowego święta odbywały się w szkole apele, a przy świetlicy można było sobie zrobić zdjęcie w okolicznościowej fotoramce.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2022/2023 świetlica wraz z p. Natalią Kiełczewską przystąpiła do ogólnopolskiego projektu Zakamarek – ekotriki na kąciki. Jest to II edycja projektu z zakresu edukacji przyrodniczo-ekologicznej, zdrowotnej oraz aranżacji przestrzeni. Misją jest wykonanie minimum 7 z zaproponowanych zadań plus finalnie 3 dobre uczynki dla Ziemi. Relacje z działań można śledzić na bieżąco na stronie grupy projektowej na portalu Facebook oraz na stronie internetowej naszej szkoły. Poniżej przedstawiam  krótką fotorelację z dotychczas wykonywanych zadań.

Zadanie I – kącik okolicznościowy – „Ja jako postać w kropce utrwalona” oraz inne prace kropką malowane

Zadanie II – kącik plastyczny – „Jesienna  galeria”

Zadanie III – Dzień Drzewa

14 października przypada Dzień Edukacji  Narodowej. Potocznie dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela, ale święto to dotyczy wszystkich osób związanych z oświatą. W tym dniu uczniowie klas młodszych uczestniczą w okolicznościowym apelu i składają pracownikom naszej szkoły serdeczne życzenia.

30 września przypadał Dzień Chłopaka. O tym dniu pamiętaliśmy też  w świetlicy. Każdy chłopiec otrzymał  zabawną muchę „Super Chłopaka” i słodki upominek.

23 września 2022 roku odbył się w świetlicy Narodowy Dzień Sportu. W tym roku w organizację tego dnia włączyli się wolontariusze-ósmoklasiści. Dzieci świetlicowe wykonywały różne zadania sportowe. Każdy uczestnik otrzymał  pamiątkowy medal. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej imprezy.

Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Mamy nadzieję, że każdy z Was miał udane wakacje.
Życzymy Wam sukcesów w nauce i zapraszamy do wspólnej zabawy w świetlicy.

Nauczycielki świetlicy