– „Jestem uczniem…” – tak mówił każdy Pierwszoklasista po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.

1 września 2021 roku w naszej szkole miało miejsce uroczyste Pasowanie na Ucznia. Ze względu na pandemię – odbyło się ono w mniejszych – klasowych uroczystościach.

Ubrani na galowo, w obecności Rodziców, Dyrekcji i Wychowawców – Uczniowie klas pierwszych – zostali przyjęci w poczet Uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Policach. Po ślubowaniu, każdy Pierwszak został przez wychowawcę pasowany na Ucznia – nie mieczem, jak niegdyś rycerze, ale po szkolnemu – symbolicznym ołówkiem.

Na pamiątkę tego wydarzenia, wszyscy Uczniowie klas pierwszych otrzymali piękne dyplomy i upominki. Po uroczystości były również pamiątkowe zdjęcia każdej klasy.

Pasowanie na Ucznia było wzruszającym momentem dla wszystkich – „Małych i Dużych”, a słowa piosenki głośno śpiewanej przez Pierwszaków – „Idę do szkoły, a ze mną przyjaciele, śpiewam wesoło, bo przygód czeka wiele…” – niech będą zapowiedzią wspaniałej, radosnej przygody ze szkołą dla każdego Ucznia klasy pierwszej w naszej „ÓSEMCE”.