Uczniowie klasy IV c w nietypowy sposób zakończyli cykl lekcji dotyczących lektury " Pinokio" Carlo Collodiego.

Samodzielnie wykonali projekt “Lektura w pudełku” tworząc świat poznanej książki, w taki sposób, w jaki go sobie wyobrazili. Pomysłom nie było końca… Pudełka zostały pięknie ozdobione, a ich zawartość często zaskakiwała. Można było w nich znaleźć pokój Dżeppetta, marionetki, rekina. Oprócz przeróżnych „skarbów” w środku był też list do wybranego bohatera oraz streszczenie całej fabuły. Prace uczniów były bardzo ciekawe. Dzięki projektowi uczniowie mieli okazję wykazać się kreatywnością w tworzeniu i kompletowaniu zawartości pudełka, a także udowodnili, że świetnie znają treść książki. Wszyscy uczniowie wykonali zadanie z wielką starannością i z dumą prezentowali swoje dzieła podczas zajęć podsumowujących.