Z piątku na sobotę – 4/5 listopada 2022r. - uczniowie klasy 7c pod opieką wychowawcy p. Alicji Gizy i opiekuna p. Agnieszki Maślach spędzili noc w szkole.

Celem tej imprezy było pokazanie szkoły, nie tylko jako budynku, do którego trzeba przyjść rano z odrobionymi lekcjami i głową pełną informacji, ale także miejsca, gdzie można coś zorganizować, dobrze się bawić i miło spędzić czas, przy okazji integrując się nawzajem.

Każdy uczestnik przybył do szkoły wyposażony m.in. w śpiwór, niezbędny prowiant i napoje oraz dużą porcję dobrego humoru. Po pierwszych okrzykach zachwytu i radości wyrażonej licznymi piskami, przystąpiliśmy do przygotowania miejsc do spania. Nadmuchane materace, mięciutkie poduszki i ciepłe śpiwory, doskonale prezentowały się w naszej “sypialni”, którą natenczas stała się hala sportowa. Zaczęliśmy od zabaw i gier ruchowych i planszowych, po których nastąpiła przerwa na posiłek. I choć godzina nie sprzyjała (21:30) wszyscy zasiedli i spożyli gorącą pizzę. Dostarczyła ona pokaźną ilość energii do dalszego „buszowania” po hali. Kiedy sił już prawie brakło rozpoczęliśmy projekcję filmu pt. „Cruella”. Nie dało się jednak zmęczyć uczniów, wykazywali się bowiem niespożytą energią jeszcze przez wiele godzin. Sen był krótki, a ranne porządki intensywne.

O 8:00 wszyscy, prawie wyspani, udali się do domu.