2 i 3 grudnia na terenie 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Podjuchach wzięliśmy udział w 9. edycji świątecznej akcji Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach organizowanej przez Fundację Polskich Wartości.

Wyjechaliśmy z Polic w piątek z samego rana i już przed 9 przekroczyliśmy bramę jednostki wojskowej. Praca zaczęła się od składania kartonów i umieszczaniu na nich naklejek. Następnie segregowaliśmy przywiezione artykuły. W porze obiadowej mogliśmy posilić się zamówioną dla wszystkich pizzą. Dobrą organizacją mogliśmy wykazać się podczas przygotowywania paczek ze słodyczami z okazji Mikołajek dla dzieci mieszkających na Kresach. Podczas pakowania nawiązaliśmy wiele nowych, ciekawych znajomości. Późnym popołudniem wróciliśmy do domu, aby nabrać sił na kolejny dzień naszej pracy jako wolontariusze. W sobotę, aby uatrakcyjnić dotarcie do jednostki, odbyliśmy podróż pociągiem. Ku naszemu zdziwieniu, na stacji w Podjuchach przywitał nas śnieg. Dzień zapowiadał się bardzo pracowity. Zapakowaliśmy 1300 paczek dla rodzin, 300 paczek z chemią i artykułami szkolnymi oraz 300 paczek dla dzieci na Mikołajki, które trafią do Polaków mieszkających na Litwie i Łotwie. W tym wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele licznych organizacji, firm oraz samorządów lokalnych. Mieliśmy także okazję poznać Wojewodę Zachodniopomorskiego Pana Zbigniewa Boguckiego. Bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi zgłosiliśmy swoją gotowość do pomocy przy kolejnym wydarzeniu, organizatorom akcji – Panu Wojciechowi Woźniakowi oraz Pani Sylwii Kudelskiej. Był to dla nas, uczniów klasy 7C , nie tylko czas pracy, ale i czas dzielenia się sercem z drugim człowiekiem.