2 kwietnia przypadał Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

W związku z tym, 4 kwietnia w naszej szkole odbyła się akcja pod hasłem „Świat autyzmu – piękny świat”, mająca na celu zwiększenie świadomości dotyczącej spektrum autyzmu. Tego dnia na znak solidarności z osobami w spektrum autyzmu, w naszych ubiorach dominował kolor niebieski. Jako symbol wielu wymiarów, wzorów i kolorów spektrum autyzmu, drzwi naszych sal lekcyjnych zostały oryginalnie przyozdobione, a szkolny korytarz wypełniły plakaty i prace plastyczne, dotyczące tego ważnego tematu. Jednocześnie, aby przybliżyć uczniom zachowania i sposób patrzenia tych osób na świat, w klasach zostały przedstawione filmiki edukacyjne, a także prezentacje multimedialne, przygotowane przez uczniów ze Szkolnego Klubu Wolontariatu Pozytywniaki. Odbyła się także debata zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. W trakcie debaty omówiono objawy, przyczyny autyzmu, funkcjonowanie w społeczeństwie osób w spektrum oraz wsparcie ich w codziennej rzeczywistości szkolnej. Na zakończenie debaty, uczniowie przygotowali plakaty, które udekorowały naszą szkołę. Kolejnym, bardzo ciekawym punktem akcji były warsztaty przeprowadzone przez naszych wolontariuszy. Uczestnicy mogli doświadczyć trudności symulujących zaburzenia zmysłów za pomocą okularów zaburzających pole widzenia oraz rękawic ochronnych ograniczających zmysł dotyku. Dzięki zaangażowaniu uczniów klas 1-3, uczniów klas 4-8, wychowawców, nauczycieli, Samorządu Uczniowskiego, Szkolnego Klubu Wolontariatu Pozytywniaki, daliśmy znak społeczeństwu, że rozumiemy, akceptujemy i jednoczymy się z osobami w spektrum autyzmu. Wszystkim serdecznie dziękujemy.