29 stycznia obchodziliśmy Światowy Dzień Składanki i Łamigłówki. Łamigłówki uczą logicznego myślenia, rozwijają kreatywność, zwiększają zasób słownictwa, pobudzają wyobraźnię, wyrabiają spostrzegawczość i cierpliwość, uczą pracy w skupieniu i wzmacniają szybkość myślenia.

Z tej okazji wszyscy uczniowie kl. 7 – 8 z ul. Tanowskiej od 30.01 do 03.02 spędzali przerwy biorąc udział w zorganizowanych przez p. Magdalenę Ścisłowską oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego zmaganiach „Łamigłówki mądrej główki”. Każdy mógł spróbować swoich sił, rozwiązując łatwiejsze bądź trudniejsze zadania, wymagające logicznego myślenia. Były rebusy fizyczne, szyfry, zagadki zapałczane, kodowanki, plątaninki, zagadki logiczne. Za rozwiązanie sześciu łamigłówek można było zdobyć ocenę celującą z fizyki. Łamigłówki cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy doskonale spędzili przerwy na intelektualnym wypoczynku, ćwicząc swój umysł, logiczne myślenie i koncentrację oraz przezwyciężając trudności.