1 października 2021 r. kl. 7e wybrała się na wycieczkę do Szczecina. Celem było poznanie ciekawych miejsc i zabytków.

Szczecin to jedno z największych miast w Polsce. Jest położone nad rzeką Odrą i uchodzi za historyczną stolicę Pomorza Zachodniego.

Wycieczkę rozpoczęliśmy spacerem po Wałach Chrobrego – jest to ponad 500 metrowy taras widokowy usytuowany na skarpie wzdłuż rzeki Odry. Stąd roztacza się wspaniała panorama na jedną z najdłuższych rzek w Polsce oraz jeden z najważniejszych portów morskich w naszym kraju. Tutaj uczniowie mogli podziwiać żaglowce i statki. Uwagę przyciągnął NAWIGATOR – szkolno – badawczy statek, obecnie użytkowany przez Akademię Morską. Z powodu pandemii, nie mogliśmy go zwiedzić, ale moglibyśmy porozmawiać ze studentami ll roku Akademii Morskiej, którzy właśnie odbywali na nim praktyki morskie. Było to ciekawe doświadczenie, tym bardziej, że przed uczniami z kl. 7 za chwilę wybór zawodu. Kto wie? – może Akademia Morska. Następnie, kierując się w stronę Parku im. Stefana Żeromskiego, zatrzymaliśmy się przy pomniku Adama Mickiewicza – jednego z najwybitniejszych polskich poetów. Park im. Stefana Żeromskiego to również ciekawe miejsce na terenie Szczecina. Usytuowany jest w samym centrum miasta. Mało kto wie, że park powstał na terenie dawnych cmentarzy, które były tworzone w różnych latach w wybranych miejscach oraz na przedpolach Fortu Leopolda i Wilhelma. W parku nie brakuje drzew o wymiarach pomnikowych oraz wielu rzeźb plenerowych, a każda z nich ma swoją historię.

Na koniec wycieczki udaliśmy się do kina na film pt.,, Free guy”. Guy to przeciętny urzędnik bankowy, który zupełnie przez przypadek odkrywa, że jest drugoplanowym graczem w otwartej grze wideo. Jest wielkim bohaterem, który ratuje świat, a przyjaźń jest dla niego jedną z ważniejszych wartości w życiu.

Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie z kl. 7E wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Zientek oraz p. Janną Pypą zachęcają innych do bliższego poznania naszego regionu.