29 września obchodzimy w Polsce Dzień Głośnego Czytania. Wybrana data nie jest przypadkowa, ponieważ w ten dzień urodziła się polska pisarka literatury dziecięcej i młodzieżowej - Janina Porazińska.

Z tej okazji bibliotekarze przygotowali materiały, które zostały wykorzystane podczas lekcji języka polskiego.

Dzieci z klas 1-3 obejrzały filmik, w którym nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły czytali ,,Słonia Trąbalskiego” i ,,Stefka Burczymuchę”.

Uczniowie klas 4 i 5 mieli okazję poznać fragment powieści fantasy Anety Jadowskiej pt. ,,Franek i Finka. Cyrk martwych makabresek”, a młodzież z klas 6,7 i 8 wysłuchała fragmentu utworu Karoliny Lewestam pt. ,,Mała Księżniczka”. Po zapoznaniu z fragmentem tekstu uczniowie musieli wykonać wcześniej przygotowane dla nich zadania. Wszyscy słuchali w skupieniu i bez problemu poradzili sobie z rozwiązaniem zadań.