Szanowni Państwo!

Najważniejsze, że teraz i na zawsze oddajemy Ci nasze serca. Pragnę wyrazić wdzięczność od nas i od każdego Ukraińca za wsparcie.
Drodzy Polacy!
Chcę, abyście wiedzieli, że Ukraina nigdy nie zapomni:
Każda rodzina, której schronisz. Rozgrzane. Nakarmili. Uspokojony. Oddaj swój dom, dziel się tym, co masz.
Każde dziecko, które przyjęliście do swoich przedszkoli, do swoich szkół, o które staracie się tak, jakby to dziecko było rodzime dla każdego z was.
Każda filiżanka herbaty, każda mała, starannie zapakowana kanapka i bułka, którą rozdajesz na granicy w dzień iw nocy. Dzień i noc. I tak, dzisiaj są cztery miesiące.
Wszystkim, którym pomagasz. i prosiłaś o trzymanie. Przytuliłaś nas tak, jakbyśmy znali się od dawna, jakbyśmy byli krewnymi. Jest absolutnie bezcenny.
Każda złotówka, którą przekazałeś na wsparcie Ukrainy. Dzielisz się tak hojnie, tak szczerze. A wczoraj i dziś znowu i znowu. Naprawdę nie wiem, na co zasługujemy.
Dziękuję za każdą ukraińską flagę i wstążkę. Które wszędzie trzepoczą. Co można zobaczyć w hotelach, sklepach, kawiarniach i biurach.
Mówię po ukraińsku, odpowiadasz po polsku i rozumiemy się. Ale kiedy mówisz: Chwała Ukrainie, a ja odpowiadam: Chwała bohaterom to szczególne uczucie. Przepełnia mnie taka wdzięczność i taka miłość, że brakuje mi powietrza i słów, by to opisać.
Drodzy Polacy. Jesteś najlepszą rzeczą, jaka mogła się nam przytrafić w tym strasznym czasie.
Przez całe życie będziemy pamiętać Twój wkład w zwycięstwo Ukrainy, nauczymy go nasze dzieci, a one przekażą go swoim dzieciom i będą komponować o nim nowe piosenki, pisać książki, zamieniać go w nowe bajki i legendy, robić o tym nowe filmy i sztuki teatralne. Ale to wszystko nadal nie wystarczy, aby ci podziękować.
Drodzy Polacy.
Dziękujemy.
Bardzo cię kochamy.
Nie zapomnimy.
Nigdy, gdy świeci słońce, gdy słychać pieśń, gdy powiewają nasze flagi.
Dzięki Polsko!