W dniu 5 czerwca 2024 roku, naszą szkołę odwiedził Marcin Lewandowski, brązowy medalista mistrzostw świata i mistrz Europy w biegach na 800 i 1500 metrów.

Pan Marcin przybył specjalnie na spotkanie z klasami sportowymi uczniów klas 4c i 5g. wizyta podzielona była na dwie części, teoretyczna i praktyczna. W pierwszej części nasz gość opowiedział o swojej wielkiej pasji do sportu, o wielkich sukcesach ale także i porażkach oraz o wyrzeczeniach związanych ze sportem na najwyższym poziomie. Aby zobrazować uczniom jakie sukcesy osiągał nasz wybitny lekkoatleta, dzieci obejrzały relację z mistrzostw Europy w biegu na 1500 metrów, w którym Pan Marcin zdobył złoty medal. Po części teoretycznej przeszliśmy na obiekt sportowy przy SP 8. W części praktycznej nasz gość zaprezentował profesjonalną rozgrzewkę oraz kilka ćwiczeń. Na koniec dzieci miały zaszczyt przebiec się z naszym mistrzem i podziękować za wyjątkowe spotkanie.