Wizyta w pizzerii

Podobno już starożytni Grecy lubowali się w płaskim chlebie posmarowanym oliwą, natartym czosnkiem i ziołami. Dopiero około 500 r. p.n.e. pizza dotarła stamtąd do Rzymu, a za sprawą piekarza z Neapolu powstała taka, jaką znamy do dziś. Raffaele Esposito połączył pomidory, ser mozzarella i bazylię reprezentujące narodowe barwy Włoch, tworząc jednocześnie margheritę. Najpopularniejsza i zarazem najprostsza wersja pizzy została nazwana na cześć królowej Włoch Małgorzaty Saubaudzkiej, która zainspirowała piekarza. Słoneczna Italia jest więc ojczyzną pieczonego przysmaku. Pizza, choć pochodzi z Włoch, jest uwielbiana na całym świecie. Potrawa ta doczekała się swojego święta – 9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Jest to niezaprzeczalnie potrawa, która daje ogromną dowolność w przygotowaniu – ilu kucharzy, tyle przepisów. Klasa VIII „H” wraz z wychowawcą Magdaleną Ścisłowską oraz nauczycielką języka niemieckiego p. Alicją Gizą, 8 marca 2022 r. uczestniczyła w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez pizzerię „Bella Italia”. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się, że ciasto na pizzę wyrabiane jest z dość trudno dostępnej mąki 0 i przechodzi 24-godzinny proces dojrzewania a następnie wypiekane jest piecu, w temperaturze 330 stopni Celsjusza. Uczniowie mogli z gotowego ciasta i składników tworzyć własne kompozycje, a następnie spróbować swoich wyrobów. Niektórzy byli wierni tradycyjnym smakom, inni puszczali wodze fantazji wprowadzając nowatorskie rozwiązania.