„Muzyka to dusza wszechświata, skrzydła umysłu, lot wyobraźni i wszelkie życie..."

W myśl słów Platona, 10 listopada 2023 r, w naszej szkole rozbrzmiały najpiękniejsze pieśni patriotyczne, które wykonał zespół „ Ósemeczki” pod kierownictwem Pani Aleksandry Zakrzowskiej. Młodzież w przepiękny sposób zaczarowała wszystkich swoimi głosami w podniosłych aranżacjach. Mogliśmy usłyszeć między innymi: Hymn Polski, Rotę, Marsz Legionów, Myślę o Tobie Polsko oraz niezwykłą piosenkę Czerwonych Gitar – „Biały Krzyż”, w którym solowe partie zaśpiewali nam: Kinga Pawlicka Laura Głowacka, Wiktoria Korbal, Nikola Palińska oraz Jakub Jasiński.
Momentem, na który czeka zawsze cała szkolna społeczność jest wspólne odśpiewanie piosenki „Kocham Cię Polsko”.
Całą uroczystość poprowadzili uczniowie z klasy 4g, 6e oraz 8d pod opieką Pani Katarzyny Zygmunt.
W ten muzyczny sposób cała szkoła uczciła pamięć i oddała hołd tym, którzy walczyli, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju.
Filmy z uroczystości szkolnej można zobaczyć tutaj.