Na języku polskim uczniowie klasy 5c wykazali się pomysłowością i zaangażowaniem, wykonując lapbooka (w wolnym tłumaczeniu oznacza „książkę na kolanach”). To tematyczna książeczka, w której gromadzony jest materiał na dany temat.

Piątoklasiści zajęli się opracowaniem lektury pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Tworząc lapbooki, uczniowie zastosowali obrazkowe mapy myśli, krzyżówki, charakterystykę bohaterów, plan zdarzeń, zdjęcia, najważniejsze zdarzenia przedstawione w kieszonkach, w postaci książeczek, pojawiły się puzzle itp. Lapbook posłużył do podsumowania omówionej lektury. W tworzeniu lapbooków ważne są: kreatywność, fantazja, zaangażowanie i znajomość tematu. Muszę przyznać, że uczniowie rzetelnie wykonali swoją pracę. Zbieranie informacji do lapbooka pozwoliło im usystematyzować wiedzę w sposób niekonwencjonalny, rozwinął ich kreatywność. To wspaniały sposób na naukę.

Więcej zdjęć.