Miło nam ogłosić, iż nasza szkoła ponownie była organizatorem i zarazem gospodarzem Gminnego Konkursu Języka Angielskiego.

Po eliminacjach szkolnych, które odbyły się kilka tygodni temu, rozpoczęliśmy zmagania z uczniami ze szkół z Polic oraz okolicy. Każdy z zawodników mógł stanąć w szranki ze swoimi rówieśnikami z innych szkół, by na koniec – tuż po wypoczynku na majówce – reprezentować własną szkołę z rywalizacji drużynowej.  

Chociaż na każdym etapie zadania rozwiązywano tylko przez jedną godzinę, emocje jakie im towarzyszyły można by porównać z wyczerpującym maratonem. Tyle się działo jednocześnie! Nauczyciele z naszej szkoły, jak również uczynni pomocnicy wśród gości, ledwie nadążali z przyznawaniem punktów.  

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w Konkursie, naszym paniom bibliotekarkom za użyczenie przyjaznych i pięknych pomieszczeń, a uczniom Szkoły Podstawowej nr 8 serdecznie gratulujemy zajęcia II miejsca w rywalizacji zespołowej.  

To również dobry moment, by przypomnieć wysokie miejsca naszych uczniów we współzawodnictwie indywidualnym: Nella Mazgiejko zajęła II miejsce w klasach 8, Tymoteusz Sosin III miejsce w klasach 7, Krystian Szynszecki I miejsce w klasach 6, Emilia Raśkiewicz II miejsce w klasach 5 oraz Maksymilian Kalita I miejsce w klasach 4.  

Wielkie gratulacje!