W czwartek 5 grudnia klasa 3e udała się z wizytą do Domu Chleba w Tanowie. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem przyglądali się pracy piekarza, poznali etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyli maszyny, które w dawnych czasach oraz współcześnie, pomagają w produkcji chleba. Pracownicy piekarni pokazywali sposoby zaplatania chałek, rogali, służyli informacjami na temat wypieku chleba. Wielką frajdę sprawiła dzieciom przejażdżka firmowym busikiem po uliczkach Tanowa, jednak największą atrakcją wycieczki była możliwość samodzielnego przygotowania pieczywa. Dzieci wcieliły się w role małych piekarzy i same wyrabiały ciasto na chleb i słodkie bułki, podpłomyki i świąteczne pierniki. Efektem końcowym była oczywiście degustacja wypieków. Wróciliśmy z  wycieczki najedzeni i pełni wrażeń.

Zapraszamy do galerii zakładka (grudzień 2019r. )