Firma Modra Sova zagościła w naszej szkole w ramach programu Fundusz Ekologii zorganizowanego przez Zarząd Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Udało nam się używając dofinansowanie w ramach programu dzięki temu nasi uczniowie mogli zapoznać się z mobilną wystawą ekologiczną „mniej śmieci=więcej życia “. Wystawa jest interaktywna. Uczniowie podzieleni na grupy przechodzą przez każdą stację z przypisanym do grupy opiekunem. Wystawa nie polega tylko i wyłącznie na oglądaniu. Tutaj należy na poszczególnych etapach wykonywać określone działania, które wskazują stanowiska. Animatorzy przekazują ogrom informacji, ale to nie wszystko. Dopełnieniem samej wystawy jest czynne wzięcie udziału poprzez czytanie i wykonywanie zadań zgodnie z poleceniami.

Więcej zdjęć można znaleźć na Facebooku.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie