Klub Ortograffiti w naszej szkole – podsumowanie pierwszego semestru działalności: Podczas cotygodniowych spotkań uczniowie klas IV-VI realizowali projekty, które pomagały w opanowaniu ortografii polskiej. Naszym pierwszym wyzwaniem było zaprojektowanie napisu, który reprezentuje nasz Klub. Ortofani przygotowali patriotyczne drzwi do wolności, na których przypominaliśmy zasady pisowni ó, ż, rz wymiennych. Skleiliśmy długi łańcuch na ortochoinkę, na którym zapisywaliśmy wyrazy z trudnościami ortograficznymi. Na ortochoince zawiesiliśmy ręcznie zdobione bombki: udekorowaliśmy je wyrazami związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia. Aby utrwalić pojęcie rodziny wyrazów i wyrazów pokrewnych uczniowie przygotowali plakaty i piękne śnieżynki, które następnie wykorzystaliśmy do udekorowania szkolnego korytarza. Na papierowych płatach śniegu Klubowicze zapisywali wyrazy potwierdzające wymianę ż na g. Każde nasze ortograficzne spotkania to także ćwiczenia z terapii ręki. Wykorzystujemy do nich bibułę, pomponiki, dyktanda graficzne, wzory do rysowania oburącz, które bardzo dobrze trenują motorykę małą. Jednym z ulubionych gadżetów ortofanów są balansujące ptaki oraz gra edukacyjna Paluszek. Podczas zajęć wykorzystujemy także planszowe gry ortograficzne oraz tradycyjne Scrabble. Towarzyszy nam również muzyka klasyczna, do której wyklaskujemy rytm i ćwiczymy ruchy dłoni. To był bardzo owocny czas. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.