19 stycznia 2022 r. klasa 8H wraz z wychowawcą p. Magdaleną Ścisłowską oraz nauczycielką języka niemieckiego p. Alicją Gizą uczestniczyła w słodkich warsztatach w szczecińskiej manufakturze z pomysłem „Twórcza cytrynka”.

Zajęcia rozpoczęły się krótkim pokazem, podczas którego dowiedzieliśmy się, jak powstają masy karmelowe, które są wykonane w 100% z naturalnych składników, a także aromatów i barwników. Masy podczas pokazu były wyciągane i napowietrzane. Były w kolorach podstawowych, nastąpiło ich mieszanie i powstały barwy pochodne. Przy okazji uczniowie utrwalili sobie informacje na temat koła barw. Kiedy były już odpowiednio przygotowane, uczestnicy puścili wodzę wyobraźni i zabrali się za własnoręczne tworzenie lizaków. Każdy dostał odpowiednią ilość masy, którą musiał zwinąć i nabić na patyk. Kolejny kroki to: wyrabianie, kształtowanie, a także nacinanie karmelowej masy oraz jej modelowanie, tak aby nadać jej pożądany kształt. Następnie uczniowie doklejali poszczególne elementy, żeby w efekcie końcowym otrzymać lizaka w wymarzonym kształcie. Wszystkie były jedyne w swoim rodzaju zwierzęta, postacie z bajek czy gier – uczestników ograniczała jedynie wyobraźnia. Podczas warsztatów panie prowadzące przygotowały również cukierki, aby każdy mógł spróbować w jakim smaku będzie jego lizak. To była wspaniała, niezapomniana przygoda w magicznym miejscu, którą uczniowie na długo zapamiętają.