Ale to był dzień! Klasy 2f i 2g spakowały plecaki i ruszyły na wielką wycieczkę do Niemiec. Rano wszyscy z niepokojem patrzyliśmy w niebo. Bardzo baliśmy się deszczu, ale mieliśmy ogromne szczęście – nie spadła ani jedna kropla!

To nie była zwykła wycieczka, bo… sami zostaliśmy przewodnikami! Podzieliliśmy się na grupy i każda z nich przygotowała specjalną prezentację słowną o wybranym zwierzaku. Bardzo się denerwowaliśmy, ale wyszło super! Poznaliśmy mnóstwo ciekawostek i zobaczyliśmy niesamowite zwierzęta z bliska. Chcecie usłyszeć nasze opowieści? Filmiki z naszymi prezentacjami pokażemy Wam już w kolejnym wpisie! 🎬👇
ZOO w Eberswalde jest po prostu magiczne. Między opowiadaniem o zwierzakach mieliśmy czas na szaleństwo. Bawiliśmy się na niezwykłych, gigantycznych placach zabaw – chyba nigdy takich nie widzieliśmy! Był też czas na wielki test naszej samodzielności. Każdy z nas mógł sam kupić swoje ulubione lody i wybrać najpiękniejsze pamiątki, które będą nam przypominać ten super dzień. 🐻🛍️
Mało tego – niektórzy z nas okazali się prawdziwymi superbohaterami! Byliśmy tak dzielni, że zupełnie sami, krok po kroku, zrozumieliśmy instrukcję i skorzystaliśmy z tamtejszych fotobudek! Mamy teraz ze sobą absolutnie świetne, pamiątkowe zdjęcia z zabawnymi minkami. 📸🤪
Wracaliśmy zmęczeni, ale z uśmiechami od ucha do ucha. To była najlepsza wycieczka na świecie!