24 października uczniowie z klasy 7e wraz z opiekunami Panią Anetą Czubala i Panią Magdaleną Ścisłowską pojechali na wycieczkę do Szczecina.

Na początku wybrali się na spacer Wałami Chrobrego, poznając ich historię i podziwiając piękne zabytki znajdujące się wzdłuż Wałów, m.in. Muzeum Narodowe, Akademię Morską, Urząd Wojewódzki. Drugim elementem wycieczki był udział w lekcji kinowej w Multikinie, w trakcie której uczniowie poznali tajniki tworzenia efektów specjalnych w filmach. Dowiedzieli się  jak twórcy filmów tworzą zapierające dech w piersiach fantastyczne scenerie, postaci i sceny akcji. Przekonali się, jak duże znaczenie w historii efektów specjalnych mają Gwiezdne Wojny” oraz „Park Jurajski”. Po zakończonej lekcji kinowej obejrzeli film ” Mój brat ściga dinozaury “, który ukazywał problem dotyczący tolerancji osób niepełnosprawnych. Według opinii uczestników wycieczka była bardzo pouczająca i udana.