Od 15 do 19 września mieliśmy przyjemność być na warsztatach językowych Euroweek. Warsztaty odbyły się w Międzygórzu.

Na Euroweek wyruszyliśmy, bo angielskiego nauczyć się chcieliśmy.
Na pierwszych zajęciach, wszystko nowe, ale wolontariusze pomocni, że ja nie mogę.
Angielski brzmiał od rana do wieczora, nikt nawet nie zauważył, że nadchodziła późna pora.
O krajach wielu się nasłuchaliśmy: Barbados, Nigeria, Filipiny, Rosja i Portugalia.
Prezentacje wszystkie in English były, z każdym dniem nowe słówka do główek wchodziły.
Tańce, warsztaty, praca w grupie i nikt się nie krzywił, że bez języka polskiego, bo przecież Euroweek nie jest od tego.

Co to jest Euroweek?

Euroweek jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dla dorosłych, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność.
Euroweek zajmuje się nieformalną, pozaszkolną edukacją ukierunkowaną na rozwój kulturowy, w uzupełnieniu i za porozumieniem szkół, które biorą w nim udział. Euroweek jest prowadzony przez wolontariuszy z całego świata, którzy mają za zadanie pomagać uczestnikom w poszerzaniu ich horyzontów w zakresie różnych kultur oraz podnosić umiejętności w komunikowaniu się w języku angielskim. Euroweek pozwala pozbyć się barier językowych, co sprawia, że po powrocie uczniowie są bardziej pewni swoich umiejętności komunikacyjnych. Podczas tego wyjazdu mieliśmy zajęcia z wolontariuszami z Barbados, Rosji, Portugalii, Nigerii, Francji i Meksyku.
Program Euroweek otwiera przestrzeń do rozwijania poczucia pewności siebie poprzez zróżnicowane zadania, mające na celu naukę umiejętności współpracy i budowania teamu, a także poprzez warsztaty językowe, odgrywanie ról, prezentacje i rozmowy motywacyjne. A wszystko to oczywiście tylko i wyłącznie po angielsku.

Więcej filmów znajdziesz tutaj.

Więcej zdjęć znajdziesz tutaj.