25, 26 i 27 maja 2021 roku ósmoklasiści przystąpili do egzaminów. Ze względu na pandemię koronawirusa trzeba było dostosować warunki ich przyprowadzania do wymogów sanitarnych.  Egzaminy przebiegły bez niespodzianek, uczniowie i nauczyciele dobrze poradzili sobie w tych wyjątkowych warunkach.

Pierwszego dnia ósmoklasiści mieli do rozwiązania 18 zadań różnego typu. Odnosiły się one głównie do ,,Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza i fragmentu tekstu Tadeusza Płużańskiego “Przyjaciel mądrości”. Uczniowie musieli również napisać rozprawkę lub opowiadanie. Drugiego dnia ósmoklasiści pisali test z matematyki. Mieli do rozwiązania 15 zadań zamkniętych i cztery otwarte. Na egzaminie z języka obcego uczniowie musieli np. napisać e-mail do koleżanki z Anglii.

Ósmoklasiści poznają wyniki 2 lipca 2021 roku.