Gryfikowe Dzieciaki  – to koło turystyczno- krajoznawcze, które działa w naszej szkole od wielu lat.

Dzieci z klas drugich i trzecich biorą  udział w rajdach pieszych i wycieczkach, żeby poznawać Police i okolice. W ten sposób chcą przygotować się do X Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Policach GRYFIK, który odbędzie się wiosną 2020 roku.

W sobotę 12 października 2019 roku odbył się pierwszy  pieszy rajd  Gryfikowych Dzieciaków Puszczą Wkrzańską do Dębów Bogusława. Na rajdzie dzieci poznały ciekawą legendę o księciu Bogusławie X, od którego pochodzi nazwa dębów.  Dowiedziały się też skąd pochodzi nazwa Puszczy Wkrzańskiej. W drodze powrotnej odwiedziły osadę Siedlice oraz pobawiły sie na placu zabaw.

W sobotę 26 października 2019 roku  Gryfikowe  Dzieciaki wyruszyły na kolejny rajd na Policka Mijankę. Poznały historię karnego statku “BREMENHAVEN”,  na którym więzieni byli jeńcy wojenni z okresu II wojny światowej. Statek ten zacumowany był na Odrze – Domiąży . Po wysłuchaniu historii zapaliliśmy  na cześć poległych znicze. Policka Mijanka to także niestrzeżone polickie kąpielisko z zadbaną plażą , a od niedawna również nazwa portu rzecznego Grupy AZOTY.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii, zakładka (październik 2019 r.).