Wieczór andrzejkowy III e, III j i przedszkolaków

Andrzejki to wieczór wróżb, odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. To okazja do organizowania imprez przed rozpoczynającym się adwentem. Dawniej w andrzejkowych wróżbach brały udział wyłącznie niezamężne dziewczęta, bo miały one charakter typowo matrymonialny. Chłopcy i dziewczęta bawili się osobno, zresztą zabawa ta miała również nieco inny charakter. Mniej w niej było śmiechu i radości, a więcej skupienia, magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice.

Przez lata zwyczaje się zmieniły, teraz bawimy się wspólnie, wróżąc sobie nawzajem, łącząc te wróżby z konkursami i wesołą zabawą.

Dziś do wspólnej zabawy uczniowie klas III j i III e zaprosili grupę „Czarodziejów „ z Przedszkola Publicznego nr 5 im. Wandy Chotomskiej w Policach.