2003-2019

Turniej „ Ringo” klas V.

W sobotę 23 lutego 2019r. w hali sportowej odbył się turniej uczniów klas V w „Ringo”. Przed rozgrywkami odbyło się losowanie . Drużyny podzielono na dwie grupy. W pierwszej grupie znalazły się: klasa Va, Vc, Vf, Vi, Vl, natomiast w grupie drugiej: Vb, Ve, Vh i Vj.

Mistrzem klas V została drużyna klasy VE, która w finale pokonała klasę VF.

A oto jakie miejsca zajęły poszczególne klasy:

I miejsce –VE

II miejsce- VF

III miejsce – VL

IV miejsce – VB

V miejsce – VC

VI miejsce – VH

VII miejsce – VJ

VIII miejsce – Vi

IX miejsce – VA

Dziękujemy wszystkim uczniom za sportową rywalizację, rodzicom za wspólne kibicowanie i wspieranie” swoich”( i nie tylko) drużyn.
Zapraszamy do galerii

1903-2019

Targi Projektów Edukacyjnych w SP 8 przy ul. Tanowskiej

11 marca 2019 roku odbyły się Targi Projektów Edukacyjnych. Swoje prace zaprezentowali siódmoklasiści. Tematem tegorocznej imprezy były państwa. Na targi zostali zaproszeni uczniowie klas szóstych. Czekało na nich mnóstwo atrakcji. Wszyscy świetnie się bawili.

Napisali o nas.

1803-2019

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

     Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 8       
im. Jana Pawła II
z Oddziałami Dwujęzycznymi
zaprasza Szóstoklasistów wraz z Rodzicami na DZIEŃ OTWARTY, który odbędzie się
19 marca 2019 r. (we wtorek) w szkole przy ulicy Tanowskiej 14.
godz. 16:30-18:00 


1803-2019

„MATEMATYKA PO SZKOLE FIKA”- IV spotkanie grupy mieszanej

            Dzień 14 marca stał się nieformalnym świętem matematyki w wielu szkołach i uczelniach – gdyż dzień ten łączy zarówno data pokrywająca się z liczbą Pi (3.14), jak i rocznica urodzin Alberta Einsteina. W krajach anglosaskich istnieje tradycja przygotowywania „Pi pie” (wym. paj paj) czyli ciasta Pi.

            15 marca grupa mieszana ( klasy : 1a integracyjna, 2c, 3b) aktywnie poszukiwała odpowiedzi na matematyczne zadania  w wyznaczonych miejscach w szkole. Na przykład: „ Ile nauczycieli pracuje w naszej szkole?”, „ Ile było zapisanych uczniów 10 września 2018 roku?”,itp. Następnie rozwiązywano zagadki matematyczne.

Najważniejsze, że jak zawsze zgodnie uczniowie współpracowali w grupie i pomagali sobie nawzajem.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy i zdjęć z tego wydarzenia ! 

1703-2019

Gratulacje!

Gratulujemy Mai Wiktorskiej z II d wyróżnienia w Małym Konkursie Recytatorskim na poziomie powiatowym.

1703-2019

„Biblioteka – co to takiego?” – lekcja biblioteczna w 1 a integracyjnej

„Kiedy masz wątpliwości, idź do biblioteki”. 
Joanne K. Rowling

            Jedna z piątkowych lekcji klasy 1 a odbyła się w szkolnej bibliotece. Celem spotkania  było  zapoznanie dzieci z biblioteką i zachęcenie do korzystania z niej. Rozmawiano o tym, jakim miejscem jest biblioteka, do czego służy, jakie panują w niej zasady i czy warto się z niej korzystać. Uczniowie mogli z bliska obejrzeć biblioteczne zakamarki. Omówiono kartę czytelnika i sposób wypożyczania książek. Na koniec lekcji każdy uczeń miał możliwość samodzielne wypożyczyć wybraną przez siebie  książkę.
Zapraszamy do galerii

1703-2019

„Niepełnosprawny czy Sprawny?”

„Niepełnosprawny czy Sprawny?” – to wyjątkowy projekt, dzięki któremu pełnosprawni uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach (woj. zachodniopomorskie) mają okazję poznać swoich rówieśników ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo. Inicjatorami oraz głównymi autorami projektu są nauczyciele polickiego SOSW – Agnieszka Chabasińska i Maciej Gapys.  Zobacz, jak wyglądają takie zajęcia!

Projekt „Niepełnosprawny czy Sprawny?” wystartował we wrześniu 2017 roku. Nauczyciele SOSW wraz ze swoimi uczniami przygotowywali najpierw koncepcje, scenariusze zajęć i projekt graficzny notesu, zawierającego ilustrowany savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością. Natomiast od stycznia 2018 roku wyruszyli na spotkania z uczniami Szkoły  Podstawowej nr 8, podczas których ich pełnosprawni koledzy i koleżanki mają okazję zapoznać się z pojęciem niepełnosprawności, jej rodzajami oraz potrzebami osób z niepełnosprawnością.

Zajęcia mają charakter warsztatów i składają się z dwóch części:

 • teoretycznej, podczas której uczniowie SOSW wraz z opiekunami przybliżają tematykę niepełnosprawności,
 • praktycznej – osoby pełnosprawne wykonują ćwiczenia, przybliżające funkcjonowanie osób z niepełnosprawnością, np. poruszanie się i pokonywanie przeszkód na wózku inwalidzkim, o kulach czy z laską osoby niewidomej.

Głównym założeniem programu jest integracja osób z niepełnosprawnością z osobami sprawnymi oraz wzbogacenie wiedzy na temat zjawiska niepełnosprawności.

Podczas zajęć młodzież z SOSW odpowiada na wiele pytań, m.in. jak wygląda ich codzienne życie, na jakie bariery napotykają, jakie są ich troski i radości, realne potrzeby i czy oczekują pomocy?
Zapraszamy do galerii

http://niepelnosprawni.pl/ledge/x/649832;jsessionid=8A9559D7EC378ADC7133B7FE1BD024FE?fbclid=IwAR1Bh_uLQboxDwHEScnc4rqNsq_NtTI6aRZJBTRQJBbt7zgnO0Ow61EPVJQ#ad-image-0)1103-2019

Wiosna tuż, tuż- III spotkanie w grupie mieszanej

Przez długie zimowe miesiące parki, lasy i ogrody pozostawały w uśpieniu. W bezlistnych koronach drzew z rzadka przemykały ptaki, które nie odleciały na zimę. Zdawało się, że zapanowała wieczna zima, która już nigdy nie ustąpi. W końcu i na nią przyszedł kres. Nadszedł dzień, kiedy rozeszły się ciężkie, ołowiane chmury i powiał ciepły wiatr. Słońce mocniej przygrzewa, dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze. Na drzewach pojawiają się pierwsze listki, a spod resztek śniegu wyrastają przebiśniegi, zawilce, przylaszczki. Cykl życia na ziemi rozpoczyna się na nowo. 

Ludowe przysłowie: „ W marcu, jak w garncu” jest wszystkim doskonale znane. Czy, aby na pewno? Grupa mieszana ( klasy: 1a integracyjna, 2c i 3b) w miniony piątek próbowała na kolejnym już spotkaniu, przyjrzeć się trochę uważniej zjawiskom pogodowym i ustalić co oznacza ta mądrość ludowa. Powstałe na zajęciu prace można obejrzeć na wystawie – parter, budynek A1. 

Serdeczne zapraszamy do obejrzenia prac i galerii

0603-2019

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

     Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 8       
im. Jana Pawła II
z Oddziałami Dwujęzycznymi

zaprasza

Szóstoklasistów wraz z Rodzicami

 na DZIEŃ OTWARTY, który odbędzie się

 19 marca 2019 r. (we wtorek) w szkole przy ulicy Tanowskiej 14.

godz. 16:30-18:00

 

Zapraszamy do galerii

 

0503-2019

JEŻYK 2019

Rozpoczęliśmy ortograficzne zmagania klas 1 -3, czyli Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Jeżyk”. Przed wami dwa etapy konkursowe. Bądźcie uważni i pamiętajcie o wszystkich zasadach ortograficznych. 13 kwietnia 2019 r.zaprosimy   ok. 100  uczniów z kilkunastu szkół na finał konkursu do  naszej szkoły. Życzymy powodzenia wszystkim dzieciom i do zobaczenia na finale  konkursu.

Organizatorki – nauczycielki SP8

0403-2019

DZIEŃ OTWARY SZKOŁY

W piątek po południu (22 lutego 2018 r.) nasza szkoła miała przyjemność powitać wielu nowych gości. Do odwiedzin zachęcił ich Dzień Otwarty Szkoły. Pod opieką swoich rodziców przyszły dzieci uczęszczające do najstarszych grup przedszkolnych. Po powitaniu mogły wysłuchać krótkiego programu artystycznego w wykonaniu naszych uczniów. Później czekało wiele atrakcji w pootwieranych salach tematycznych. Można było programować, grać, rysować, malować, liczyć, śpiewać, sprawdzić swoją kondycję na sali gimnastycznej, korzystać z nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Swoje sale pootwierały klasy 1-3 i 4-6. Nasi nauczyciele w prosty i przystępny sposób pokazywali, jak ciekawa może być nauka. Tego dnia rodzice mogli także zapisać dziecko do szkoły na przyszły rok szkolny.

Zapraszamy do galerii.

0103-2019

REKRUTACJA DO KLAS VII DWUJĘZYCZNYCH I KLASY SPORTOWEJ NA ROK SZKOLNY 2019/ 2020

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły.

Wszystkie dokumenty dostępne są w zakładce

Organizacyjne – Rekrutacja do klas VII

2702-2019

II zajęcie w grupie mieszanej.

22.02. odbyło się drugie zajęcie w grupie mieszanej.  Uczestnikami były klasy: 1a integracyjna, 2c i 3b. Tematem lekcji było stworzenie Lapbooka o naszej szkole. Praca nie przysporzyła dzieciom trudności, gdyż ta forma pomocy dydaktycznej jest im doskonale znana. Powstałe Lapbooki zostały  zaprezentowane na wystawie w Dniu Otwartym. 

  Najważniejsze, że był to kolejny moment na rozwijanie współpracy i dzielenie się swoją wiedzą z innymi. 
Zapraszamy do galerii

2602-2019

„17 wtorków dla zdrowia”

   W środę (z przyczyn technicznych nie we wtorek) 20 lutego klasa 7b w ramach akcji „17 wtorków dla zdrowia” przygotowała pyszne drugie śniadanie. Każdy mógł znaleźć coś pysznego dla siebie, gdyż uczniowie częstowali małym co nieco na ciepło i na zimno, czyli tostami z serem i kanapkami. Wszystko zniknęło w mgnieniu oka. Zapach tostów, kolor kanapek i soczystość ich składników wynikająca z ich świeżości oraz serce i staranność włożona w przygotowanie posiłków zagwarantowały sukces, czyli pełne brzuszki i uśmiech na twarzy. 

Spróbujcie sami: 

Tosty

– chleb tostowy pszenny lub żytni 

– ser: mogą być dwa rodzaje 

Między dwie kromki chleba tostowego włożyć dwa plasterki sera i zapiec. Najlepiej smakują na ciepło. 

Kolorowe kanapki: 

– pełnoziarniste pieczywo 

– masło 

– ser 

– liście sałaty 

– pomidor 

– szczypiorek 

Sałatę, pomidora i szczypiorek umyć i osuszyć. 

Pokroić pomidora w plastry i posiekać szczypiorek. 

Kromki pieczywa posmarować cienko masłem i na nich układać sałatę, ser, plastry pomidora.

Kanapkę obficie posypać siekanym szczypiorkiem. 

Smacznego! 

Anna Kluge

Zapraszamy do galerii

 

 

2302-2019

Zapisy do klasy I na rok szkolny 2019/2020

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoły

 Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 8 im.Jana Pawła II 
z Oddziałami Dwujęzycznymi
informuje o zapisach dzieci 
do klasy pierwszej
na rok szkolny 2019/2020

 

Zapisów dokonujemy 
w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 8
przy ul. Piaskowej 99
tel.  91  432 – 48 – 80

od 18 lutego do 8 marca 2019 roku.

2302-2019

Niezwykłe pasje naszych rodziców.

Klasa I a integracyjna w czwartek- 21.02. zaprosiła niezwykłego gościa. Tata Lili, jednej z uczennic, podzielił się z dziećmi swoją wiedzą akwarystyczną. Pan Michał jest doświadczonym hodowcą ryb. Hobbysta opowiedział, jakie warunki należy stworzyć zwierzętom i roślinom, aby mogły się dobrze rozwijać.  W czasie pokazu zostało przygotowane akwarium do zamieszkania przez zwierzęta wodne. Pan Michał razem z dziecięcymi asystentami określał za pomocą odczynników różne parametry wody w akwarium. Dzieci również obejrzały film o rybach, które posiada nasz gość.

Uczniowie byli żywo zainteresowani niezwykłą pasją pana Michała. Zadawały wiele pytań, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi.

Bardzo dziękujemy tacie Lili za podzielenie się swoją wiedzą z uczniami klasy I a integracyjnej. Może wśród nich, ktoś odkryje w sobie podobną pasję?
Zapraszamy do galerii

1802-2019

Walentynki inaczej- czyli lekcja w grupie mieszanej.

14 lutego odbyła się I lekcja z cyklu zajęć w grupach mieszanych. W lekcji brały udział klasy: 1a integracyjna, 2c i 3b. Tematem przewodnim było kodowanie na dywanie. 

Nowatorstwo tych zajęć będzie polegało  na cyklicznym i systematycznym wprowadzaniu elementów oceniania kształtującego oraz  pracy w grupach mieszanych.

Pierwszoklasista, współpracując z uczniem klasy drugiej i trzeciej, będzie miał możliwość otrzymania pomocy w aklimatyzacji w nowych warunkach szkolnych (różni nauczyciele, szybsze tempo pracy, nowy skład uczniowski klasy) oraz korzystania z wiedzy i umiejętności starszych kolegów. Zaletą tej praktyki jest zapewnienie płaszczyzny współpracy między starszymi i młodszymi. Rozwiązanie to wzmacnia i zapewnia przekazywanie dobrych postaw społecznych i koleżeńskich młodszym uczniom.

Mamy nadzieję, że ta forma zajęć przyniesie obopólne korzyści i wpłynie na rozwijanie samodzielności i kreatywności uczniów.
Zapraszamy do galerii

1202-2019

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 8       
im. Jana Pawła II
z Oddziałami Dwujęzycznymi

 zaprasza

 na DZIEŃ OTWARTY

 22 lutego 2019 r. (w piątek)

godz. 16.00 – 18.00

PROGRAM DNIA OTWARTEGO

1202-2019

Zapisy do klasy I na rok szkolny 2019/20120

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoły

 Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 8 im.Jana Pawła II 
z Oddziałami Dwujęzycznymi
informuje o zapisach dzieci 
do klasy pierwszej
na rok szkolny 2019/2020

 

Zapisów dokonujemy 
w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 8
przy ul. Piaskowej 99
tel.  91  432 – 48 – 80

od 18 lutego do 8 marca 2019 roku.

0802-2019

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU w IX edycji GRYFIKA!

 Przypominamy, że  każdy uczestnik konkursu
powinien otrzymać od wychowawcy lub nauczyciela odpowiedzialnego w każdej szkole za konkurs materiały przygotowujące z podstawowym zakresem wiedzy, które można też pobrać na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach www.sp8police.eu w zakładce: GRYFIK 2019

 

 

Konkurs odbędzie się w następujących etapach :

 • I etap – proponowany termin 18 LUTEGO 2019r.– przeprowadzają wychowawcy w klasach (KAŻDY UCZEŃ  PRZED I ETAPEM POWINIEN OTRZYMAĆ MATERIAŁY PRZYGOTOWUJĄCE DO KONKURSU – PODSTAWOWY ZAKRES WIEDZY)
 • II etap – proponowany termin 26 LUTEGO 2019r. – przeprowadzają wybrani nauczyciele na poziomie grup wiekowych w szkołach;

III etap – finał międzyszkolny – 23 MARCA 2019.(sobota)                        w godz. 9.00 – 12.00 w SP nr 8 w Policach. Nazwiska finalistów  

podajemy do 5 MARCA 2019 r. na mail:aneta.bandrowska@wp.pl

Prosimy nauczycieli prowadzących konkurs w danej szkole o kontakt aneta.bandrowska@wp.pl lub  tel. kom. 603 109 905do 15 LUTEGO 2019r. w celu potwierdzenia uczestnictwa szkoły w konkursie i przesłania pytań konkursowych do 1 i 2 etapu. 

 

Beata Sadownik, Aneta Bandrowska, Renata Ratuszniak

0102-2019

Dzień otwarty szkoły

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 8       
im. Jana Pawła II
z Oddziałami Dwujęzycznymi

 zaprasza

 na DZIEŃ OTWARTY

 22 lutego 2019 r. (w piątek)

godz. 16.00 – 18.00

PROGRAM DNIA OTWARTEGO

0102-2019

Zapisy do klas I na rok szkolny 2019/2020

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoły

 Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 8 im.Jana Pawła II 
z Oddziałami Dwujęzycznymi
informuje o zapisach dzieci 
do klasy pierwszej
na rok szkolny 2019/2020

 

Zapisów dokonujemy 
w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 8
przy ul. Piaskowej 99
tel.  91  432 – 48 – 80

od 18 lutego do 8 marca 2019 roku.

2801-2019

Lodowisko przy „Białej”

Oferta  jazdy na łyżwach dla dzieci i młodzieży

na lodowisku

przy Zespole Szkół

im. Ignacego Łukasiewicza w Policach

przygotowana przez Gminę Police

w okresie ferii zimowych 2019 r.

   Wydział Oświaty i Kultury informuje, że w ramach akcji „FERIE BEZ NUDY 2019 dzieci i młodzież placówek oświatowych Gminy Police (przedszkola i szkoły podstawowe) mają możliwość z bezpłatnego korzystania z lodowiska przy Zespole Szkół w Policach. W przypadku młodzieży szkół podstawowych za okazaniem legitymacji szkolnej.

Proszę o rozreklamowanie oferty wśród uczniów oraz umieszczenie jej na stronie internetowej szkoły.

                              HARMONOGRAM

WEJŚĆ NA LODOWISKO W DNIACH

26.01.2019 r. – 10.02.2019 r.

10.30 – 12.00

12.00 – 12.15 – przerwa

12.15 – 13.45

13.45 – 14.00 – przerwa

14.00 – 15.30

15.30 – 16.00 – przerwa

16.00 – 17.30

17.30 – 17.45 – przerwa

17.45 – 19.15

19.15 – 19.30 – przerwa

19.30 – 21.00

Zapewniamy bezpłatne wypożyczenie łyżew w ww. godzinach.

Przerwy na czyszczenie lodowiska.

O skróceniu lub wydłużeniu przerw, ewentualnie o przerwach dodatkowych, decyduje obsługa lodowiska.

2301-2019

Ferie 2019

PLAN PRACY – FERIE ZIMOWE 2019

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II w Policach

Zajęcia prowadzone będą przez:

Anetę Bandrowską i Iwonę Kalkę

 Czas zajęć: w godz. 7.00-15.00

 

2301-2019

POTYCZKI MIKOŁAJKOWE

   Mikołajkowe potyczki przyrodnicze odbyły się już drugi raz. Brały w nich udział drużyny złożone z siostrzanych klas 6 i 7.
   Drużyny musiały rozwiązać różne zadania z geografii, biologii, przyrody oraz uczestniczyły w zadaniach sprawnościowych. Uczniowie rywalizowali ze sobą i jednocześnie dobrze się bawili. Imprezę prowadziły panie Małgorzata Medyna i Anna Kluge. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania za udział w imprezie oraz słodki poczęstunek. Spotkanie klas miało na celu poznanie szkoły, w której większość uczniów będzie kontynuowało naukę od września.

1401-2019

WOŚP W SP 8 PRZY ULICY TANOWSKIEJ

    13.01. 2019 roku odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował liczne atrakcje. Przez trzy dni można było kupić pyszne ciasta przyniesione przez uczniów naszej szkoły. 11.01.2019 r. odbył się apel, na którym nie zabrakło występów muzycznych i tanecznych. Imprezę poprowadziła pani Joanna Kowalczyk, opiekunka Samorządu Uczniowskiego.

 

1301-2019

III ETAP KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO „ORTOGRAFIK”

12. 01. 2019 r.  odbył się trzeci etap konkursu „Ortografik” (półfinał) dla uczniów klas VII i VIII  oraz III  gimnazjum. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

laureaci:

klasa III a

Aleksandra Czereszkiewicz

Emilia Tabisz

klasa 7d

Roksana Porowska

finaliści:

klasa III d

Oliwia Żuk

Katarzyna Zoła

klasa 8b

Roksana Antoszewska

Gratulujemy!
Nauczyciele języka polskiego

2212-2018

ŚWIĄTECZNE CUDEŃKA

7 grudnia już od godziny 10:00 na korytarzu szkolnym można było podziwiać
przepiękne, kolorowe rękodzieła świąteczne. Na każdym mini stoisku
poszczególne klasy wraz z super mamami, sprzedawały „ świąteczne cudeńka”.
Było kolorowo i smacznie. Każdy znalazł coś dla siebie.
Komisja podziwiała stroiki wykonane przez rodziców poszczególnych klas i tu
ogromna miła niespodzianka, wszystkie były przepiękne. Gratulacje dla
wykonawców tego pięknego rękodzieła!
Wszystkich łączy jeden budujący i zasługujący na naśladowanie najważniejszy
cel- nieść radość i pomoc tam gdzie jest ona szczególnie oczekiwana, a zwłaszcza
w Radosny czas, jakim są Święta Bożego Narodzenia.
Za ogromny wysiłek podziękowania kierowane są do uczniów klas I-III, pań
wychowawczyń i kochanych rodziców, którzy swój czas i talent poświęcają by
uczyć, że warto jest naśladować św. Mikołaja.

2212-2018

GOŚĆ Z NIEBA

Niespodziewany gość zawitał w naszej szkole. Miła niespodzianka dla uczniów, którzy jak co roku 6 grudnia wspominają dobroć św. Mikołaja. W asyście aniołków swoich pomocników przemierzał wzdłuż szkolnych korytarzy odwiedzając grzecznych uczniów, którzy z radością witali „ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”. Cieszymy się, że tradycja obdarowywania dobrocią na wzór patrona dzieci i młodzieży jest pielęgnowana w naszych rodzinach i społeczeństwie. Przecież każdy z nas ma w sobie dobro, którym może się dzielić jak św. Mikołaj.

Znalezione obrazy dla zapytania sw mikołaj

2112-2018

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

   11 grudnia o godzinie 16:30 w budynku SP nr 8 przy ulicy Tanowskiej 14 odbył się kiermasz świąteczny.  Goście mogli kupić pyszne ciasta i piękne ozdoby świąteczne.

Zapraszamy do galerii

1912-2018

„Z Mikołajem po zdrowie”

    08.12.2018 r. w naszej szkole odbył się festyn dla dzieci i ich rodziców. Kolejny rok wszyscy mogli spróbować zdrowych potraw, koktajli, porozmawiać z dietetykami i lekarzami, fizjoterapeutami. Doświadczyć różnych dyscyplin sportowych: koszykówka, sztuki walki, wioślarstwo, nordic walking, taniec, joga.  Można było nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, dbania o kręgosłup. Ten Mikołajkowy dzień dostarczył nam dużo zdrowych przeżyć. Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom, rodzicom, nauczycielom, bezinteresownym pomagaczom.

Zapraszamy do galerii

1912-2018

Szlachetna Paczka w SP8

 Uczniowie i rodzice klasy 5 j z wychowawcą p. Beatą Obuchowską, zaangażowali się w akcję „Szlachetnej paczki”. Wybrali rodzinę, która oczekiwała wsparcia i pomocy rzeczowej. Olbrzymie zakupy były spełnieniem marzeń członków rodziny. Wspólne działanie na rzecz potrzebujących spowodowało wiele radości i uśmiechu. „Dobroć dawana innym zawsze do nas powraca”.

Zapraszamy do galerii

1712-2018

Euroweek

    W dniach 26-30 listopada 2018 uczniowie klas ósmych kolejny raz mieli przyjemność wziąć udział w wyjeździe do Różanki (powiat kłodzki), gdzie odbywały się warsztaty językowe Euroweek. Zajęcia prowadzone były przez wolontariuszy z Indonezji, Indii, Meksyku, Etiopii, Ukrainy i Włoch. Dzięki temu nasi uczniowie mogli sprawdzić swój angielski oraz poznać nowe kultury.

1312-2018

MIKOŁAJKI JAK Z BAJKI

7 grudnia Pomagacze wcielili się w pomocników św. Mikołaja. Spotkali się z dziećmi z Przedszkola nr 8 w Policach. Wolontariusze przeczytali przedszkolakom swoje ulubione bajki. Akcja odbyła się w Bibliotece Nova w Policach.

Zapraszamy do galerii.

1212-2018

Wycieczka do Berlina

    7 grudnia uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami mieli okazję zwiedzić Berlin. Wycieczka rozpoczęła się od spaceru po mieście, podczas którego uczestnicy podziwiali nie tylko zabytki, ale także architekturę miasta. Dzięki przewodnikowi uczniowie mogli również zapoznać się nieco z historią Berlina, która niekiedy miała wpływ na losy całego świata. Aleja Unter den Linden, Brama Brandenburska, gmach parlamentu Rzeszy, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy czy pozostały fragment Muru Berlińskiego to absolutnie obowiązkowe miejsca dla każdego odwiedzającego. Równie ciekawy dla młodzieży okazał się Babelplatz, na którym hitlerowcy spalili ponad 20 tys. zakazanych książek. Po drodze znalazł się również czas na słodką przerwę w Kolorowym świecie czekolady Ritter Sport. Następnie wycieczka skierowała się w stronę Wyspy Muzeów. To właśnie tam, w Niemieckim Muzeum Techniki, uczniowie mieli szansę zobaczyć eksponaty, takie jak: lokomotywy, pierwsze maszyny do szycia, fragmenty statków czy samoloty. Po tak długim i bogatym w atrakcje dniu, nadszedł czas na ostatni punkt wycieczki – Jarmark Świąteczny w okolicy Alexanderplatz. Była to okazja do spróbowania wszelakich specjałów kuchni niemieckiej oraz zakupienia prezentów świątecznych na stoiskach lub w pobliskich centrach handlowych. Wieczorem młodzież wróciła spokojnie do Polic. Był to dla nich dzień pełen wrażeń. Opiekunami wycieczki byli: p. Alicja Giza, p. Katarzyna Zygmunt, p. Małgorzata Mulczyńska oraz p. Wojciech Bochen.

Zapraszamy do galerii.

1212-2018

Świąteczne cudeńka

7 grudnia już od godziny 10:00 na korytarzu szkolnym można było podziwiać przepiękne, kolorowe rękodzieła świąteczne. Na każdym mini stoisku poszczególne klasy wraz z super mamami, sprzedawały „ świąteczne cudeńka”.  Było kolorowo i smacznie. Każdy znalazł coś dla siebie.

Komisja podziwiała stroiki wykonane przez rodziców poszczególnych klas i tu ogromna miła niespodzianka, wszystkie były  przepiękne. Gratulacje dla wykonawców tego pięknego rękodzieła!

Wszystkich łączy jeden budujący i zasługujący na naśladowanie najważniejszy cel- nieść radość i pomoc tam gdzie jest ona szczególnie oczekiwana, a zwłaszcza w Radosny czas, jakim są Święta Bożego Narodzenia.

Za ogromny wysiłek podziękowania kierowane są do uczniów klas I-III, pań wychowawczyń i kochanych rodziców, którzy swój czas i talent poświęcają by uczyć, że warto jest naśladować św. Mikołaja.

Koordynator s. Lidia

1212-2018

Gość z Nieba

Niespodziewany gość zawitał w naszej szkole. Miła niespodzianka dla uczniów, którzy jak co roku 6 grudnia wspominają dobroć św. Mikołaja. W asyście aniołków swoich pomocników przemierzał wzdłuż szkolnych korytarzy odwiedzając grzecznych uczniów, którzy z radością  witali „ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”.  Cieszymy się, że  tradycja obdarowywania dobrocią  na wzór patrona dzieci i młodzieży jest pielęgnowana w naszych rodzinach i społeczeństwie.  Przecież każdy z nas  ma w sobie dobro, którym może się dzielić jak św. Mikołaj. 

1012-2018

17 TYGODNI DLA ZDROWIA

  W dzisiejszych czasach większość z nas żyje szybko. Nierzadko zdarza się, że będąc w szkole, nie mamy szans na skonsumowanie posiłku w spokoju. Zwykle jemy „w biegu” i niezdrowo. W takim przypadku w cenie są drobne, proste przekąski, które dostarczają nam wartości odżywczych i energii.
  Klasa 8c przygotowała 20 listopada 2018 r. w ramach programu „17 wtorków dla zdrowia” kilka propozycji na dni bardzo intensywne, abyście nie robili wielogodzinnych przerw w jedzeniu, bo nie służy to ani Wam ani Waszym żołądkom. Wśród przysmaków znalazła się zbożowa tortilla z warzywami, kanapki z warzywami, owocowe szaszłyki, musli z owocami oraz koktajl z owoców leśnych. Mamy nadzieję, że wszystko pysznie smakowało.

Egzotyczna owsianka z mango

55 g płatków owsianych górskich
100 g mango
sok z pomarańczy
25-30 g mleka kokosowego
do ozdoby: borówki, maliny
  Płatki gotujemy na wodzie (lub na mleku). W międzyczasie miksujemy mango w blenderze na gładką masę. Owsiankę przekładamy do miseczki, dodajemy połowę masy z mango, mieszamy. Resztę masy kładziemy łyżką na wierzchu. Delikatnie dodajemy mleczko kokosowe. Jeśli chcemy, skraplamy sokiem z pomarańczy i ozdabiamy sezonowymi owocami.

Koktajl z owoców leśnych

jogurt `naturalny – 5 – 6 łyżek
maliny – 3 łyżeczki
jagody – 5 łyżek
wiórki kokosowe – łyżeczka
  Do szklanki nakładamy kolejno: część jogurtu, jagody i maliny. Na sam wierzch dajemy resztę jogurtu. Całość oprószamy wiórkami kokosowymi.

ZAPRASZAMY DO GALERII

0912-2018

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Zapraszam całą społeczność szkolną UCZNIÓW,  RODZICÓW I NAUCZYCIELI do wspólnego udziału w KIERMASZU ŚWIĄTECZNYM, który odbędzie się 11 grudnia o godzinie 16:30 w budynku SP nr 8 przy ulicy Tanowskiej 14.

Koordynator KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO
Barbara Nowak

0412-2018

Spotkanie wigilijne Szkolnej Grupy Pomagaczy

   Życzymy Wszystkim pięknych i radosnych świąt Bożego Narodzenia.

0212-2018

IGRZYSKA DZIECI W PIŁKĘ KOSZYKOWĄ DZIEWCZĄT.

Dnia 26.11.2018r. w hali sportowej naszej szkoły rozegrano Gminno-powiatowy Turniej Koszykówki dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci. Do rozgrywek zgłosiły się ekipy z trzech szkół: SP8, SP3 z Polic oraz SP z Bezrzecza.

Nasza drużyna w składzie:

 • Wiktoria Czajkowska
 • Oliwia Piwońska
 • Oliwia Rorbach
 • Zuzia Dobosz
 • Nikola Lis
 • Wiktoria Wach
 • Samanta Kubik
 • Łucja Walczak
 • Marta Władyka
 • Ala Mańkowska
 • Zuzia Kosobucka
 • Hiacynta Grzyb

zajęła II miejsce.

 

Gratulujemy!!!!!

 

 

0212-2018

MISTRZOSTWA KLAS VI W UNIHOKEJU

 

W sobotę 24 listopada2018r. w hali sportowej  zespoły  klas 6 wzięły udział w turnieju unihokeja zorganizowanym przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Do rozgrywek przystąpiły reprezentacje klas: VIA, VIB, VIC, VID, VIE, VIF, VIH .

Mistrzostwo klas VI wywalczyła drużyna z klasy VIH w składzie:

– Ania Chojecka

– Natalia Niezgoda

– Oliwia Grużewska

– Daria Skowrońska

– Weronika Jabłońska

– Hubert Bednarski

– Kuba Klukowski

– Paweł Morszczyzna

– Damian Kucharski

– Olivier Bitkowski.

II miejsce zajęła klasa VIC

III miejsce –klasa VIA oraz VIF.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy sportowej rywalizacji, przestrzegania zasad kulturalnego kibicowania.
Zapraszamy do galerii

 

 

0212-2018

V OTWARTY TURNIEJ BADMINTONA O MISTRZOSTWO SZKOŁY KLAS IV-VI

Dnia 17.11.2018r. w ramach „Poranka na sportowo” odbyła się V edycja Turnieju  Badmintona o Mistrzostwo Szkoły klas IV-VI. Celem turnieju jest popularyzacja zapomnianej przez niektórych uczniów  gry rekreacyjnej, jaką jest kometka.  Z roku na rok rośnie poziom i umiejętności zawodników oraz ich liczba – ponad 40 uczniów klas IV-VI. Każdy uczestnik otrzymał „zdrową przekąskę”.

Do finału awansowali :

Marta Władyka, Patryk Socha, Zuzia Dobosz, Oliwia Piwońska, Roksana Łosek Ola Jarosz, Filip Zapałowski, Dominik Garbarczyk, Piotrek Madrak, Wiktor Szulc, Ernest Mallek i Natalia Pypa.

W klasyfikacji końcowej:

1 miejsce zajął – Filip Zapałowski, kl. V

2 miejsce – Wiktor Szulc, KL. IV

3 miejsce – Piotrek Madrak, kl. VI

4 miejsce – Natalia Pypa, kl. V

Wszystkim zawodnikom i  sędziom dziękujemy  za udział oraz za przestrzeganie zasad „fair play”.

Kolejnym sprawdzianem dla naszych zawodników będzie Finał Województwa Igrzysk Dzieci w Badmintonie, który odbędzie się w Lipianach 11 grudnia 2018r. W turnieju tym oprócz Filipa, Wiktora, Piotrka i Natalii naszą szkołę reprezentować będą Roksana Łosek oraz Oliwia Piwońska.
Zapraszamy do galerii

 

0212-2018

Talenty 2018

   22 listopada 2018 roku odbył się powiatowy konkurs Talenty 2018. Impreza odbyła się w polickim MOK-u. Konkurs został zorganizowany już po raz dziewiąty przez Powiatowy Urząd Pracy w Policach i Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Policach. Do udziału zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych z klas siódmych i ósmych z terenu powiatu polickiego, którzy pragnęli zaprezentować swoje talenty.

   Nasze siódmoklasistki również wzięły udział w tym konkursie. Nikola Jasińska zajęła II miejsce, natomiast Amelia Szeląg otrzymała wyróżnienie.

Zapraszamy do galerii.

2011-2018

Zagłosuj i pomóż!!!

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, Nauczyciele. 
Nasza szkoła uczestniczy w konkursie Dzieciaki do rakiet. Uczniowie klasy VIe i VIg  nakręcili filmik zachęcający do aktywności fizycznej. Szkoła może zyskać sprzęt do tenisa ziemnego i szkolenie. Warunkiem jest zdobycie największej liczby głosów. Liczymy na Wasze poparcie i oddane głosy.
Prosimy o odwiedzenie strony www.dzieciakidorakiet.pl wyszukanie miasta Police i naszej szkoły.
Z góry serdecznie dziękujemy.
Nauczyciele wychowania fizycznego.

Kliknij i oddaj swój głos!!!

1911-2018

100 kartek pocztowych do 100 miast

Uczniowie klasy 3d i 7f wraz z wychowawcami Panią Ewą Misztalską i Panią Eweliną Szydłowską przystąpili do akcji 100 kartek pocztowych do 100 miast. Pomysł na ten projekt zrodził się w grupie założonej na Facebooku przez nauczycieli języka angielskiego. Kartki zostały ozdobione przez uczniów. Na każdej widnieje napis I am proud to be Polish. Kartki z innych szkół już do nas dotarły.

1611-2018

STULECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

    9 listopada 2018 roku w filii szkoły przy ulicy Tanowskiej odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Dnia Niepodległości. Po części powitalnej uczniowie zatańczyli poloneza. Następnie zebrani obejrzeli przedstawienie przygotowane przez przedstawicieli klasy 8F. Nie zabrakło również występów muzycznych i tanecznych. Dzień ten był dla wielu osób lekcją patriotyzmu i historii.

Zapraszamy do galerii.

1511-2018

Wyniki II etapu Konkursu Ortograficznego „Ortografik”

10 listopada odbył się II etap konkursu. Do trzeciego etapu zakwalifikowali się:

klasy IV

1. Dominika Ziaja
2. Paulina Kocór
3. Julia Haleczko
4. Oskar Prus
5. Sylwia Sosnowska
6. Maja Ochal
7. Michał Furmańczyk
8. Filip Targosiński
9. Adam Rutkowski
10. Wojciech Jaworski
11. Wiktoria Janulewicz
12. Patrycja Kajda
13. Michał Obolewicz
14. Lena Skrzypek
15. Franciszek Grzyb
16. Łukasz Galicki- Stężewski
17. Łukasz Zieliński- Stasiak
18. Aleksander Kałuża
19. Oliwia Różycka
20. Oliwia Gac
21. Lena Kaźmierczak
22. Wiktoria Byczkowska
23. Adrian Grefenheim
czytaj dalej

1411-2018

17 TYGODNI DLA ZDROWIA

Na śniadanie klasa 3B zaproponowała bruschettę, sakiewki Matuli oraz ciasto marchewkowe i  babeczki czekoladowe ( bez konserwantów).

Wykonanie „Sakiewek Matuli”

Szpinak poddusić z  przeciśniętym przez praskę czosnkiem, wystudzić.

Dodać rozdrobnione dwa rodzaje sera i dokładnie wymieszać. Doprawić do

smaku solą i pieprzem Cayenne.

Z ciasta francuskiego wykrawać kwadraty, nadziewać farszem i formować sakiewki.

Nasze potrawy zniknęły błyskawicznie podczas dużej przerwy.

Zapraszamy do galerii

1411-2018

17 TYGODNI DLA ZDROWIA

Klasa 3 d gimnazjum podaje
przepis na ciasto marchewkowe z orzechami włoskimi.

 Składniki na ciasto:

 • 400g obranej marchewki
 • 150g obranego jabłka
 • 300g mąki pełnoziarnistej
 • 100g orzechów włoskich
 • 15g przyprawy korzennej
 • 20g sody oczyszczonej
 • 4 jajka
 • 170g oleju (np. z pestek z winogron)
 • 150g maślanki

Składniki na polewę:

 • 300 g waniliowego serka twarogowego
 • 2 łyżki jogurtu naturalnego

Wykonanie:

 • Marchew zetrzyj na tarce o małych oczkach.
 • Jabłko obierz i zetrzyj na tarce o grubych oczkach.
 • Orzechy posiekaj.
 • W misce umieść wszystkie suche składniki i wymieszaj.
 • Połącz zawartość obu naczyń, dodaj startą marchew i jabłko, wszystko dobrze wymieszaj.
 • Tortownicę o średnicy ok. 24-25 cm lub kwadratową blaszkę wyłóż papierem do pieczenia.
 • Wylej ciasto do tortownicy, wyrównaj powierzchnię, wstaw do piekarnika nagrzanego do 170 stopni i piecz ok. 50- 60 minut.
 • Ciasto można podawać z polewą waniliową – serek i jogurt połączyć ze sobą, polać ostudzone ciasto.
  Zapraszamy do galerii

 

1411-2018

17 TYGODNI DLA ZDROWIA

KLASA 8B

PODAŁA PRZEPIS NA ZDROWE ŚNIADANIE

„OMLET BANANOWY Z SOSEM OWOCOWYM”

Składniki:

 • 2 banany,
 • płatki owsiane
 • 5 jajek
 • mrożone owoce leśne

Sposób przygotowania
– Miksujemy razem: 2 banany, płatki owsiane i jajka tak, żeby konsystencja była gęsta; wlewamy masę na rozgrzaną patelnię.  Następnie wrzucamy mrożone owoce do garnka i rozgniatamy widelcem tak, aby powstał z tego sos.
– Obracamy omlety. Gdy będą już gotowe, polewamy je sosem owocowym.
Zapraszamy do galerii

1211-2018

Nietypowe zebranie w 1A integracyjnej.

Zadowoleni i szczęśliwi rodzice na wywiadówce- to marzenie każdego wychowawcy. W klasie 1 A integracyjnej idea zamieniła się w rzeczywistość. W czasie zebrania z rodzicami nie zabrakło zwyczajowych informacji o postępach uczniów. Jednakże głównym punktem spotkania był krótki pokaz dziecięcych talentów. Uczniowie przygotowali montaż słowno- muzyczny pt.” Poetyczna jesień”. Dzieci włożyły dużo pracy, by przygotować ciekawy repertuar i ładne stroje.

Nadeszła pora, by rodzice pokazali dzieciom swoje umiejętności. Wspólnie wykonali plakat w rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Poszukiwanie estetycznego wyrazu swoich uczuć nauczyło dzieci patriotycznego szacunku do ojczyzny.

To było bardzo udane i ważne zebranie!
Zapraszamy do galerii

2910-2018

Wyniki konkursu Spell It

Z przyjemnością informujemy o wynikach Konkursu z Języka Angielskiego Spell It:

Miejsce:   
I. Oskar Prus 4c
II. Nella Mazgiejko i Wiktoria Janulewicz 4h
III. Ignacy Skurka 4ł i Filip Targosiński 4b
IV. Mateusz Zyglewicz 4a
V. Wiktor Szulc 4c
VI. Artur Stachowiak, Franek Grzyb 4b, Michał Lintas 4ł, Hania Golubska 4h
Kolejny raz uczniowie klas czwartych rywalizowali w konkursie mającym na celu wyłonienie mistrza literowania i poprawnej pisowni po angielsku. Zmagano się w trzech etapach: na poziomie własnej klasy, następnie półfinał, do którego wytypowano po trzech przedstawicieli każdej klasy, aż wreszcie wielki finał.
Od rana, 23 października, dzieci napisały dyktando, które pozwoliło wyłonić finałową piętnastkę. Poziom tegorocznego konkursu zapowiadał się wysoki już na wstępie, dlatego każdą literkę trzeba było przejrzeć pod lupą i wybrać tych, którym poprawna angielszczyzna sprawia najmniej trudności.
Kolejnego dnia dzieci dołożyły wszelkich starań, by zaprezentować swoje umiejętności. Zarazem pochwalić trzeba ich fair play. Nikt nikomu nie przeszkadzał, wszyscy przyjaźnie odnieśli się do siebie, a podczas trudnych zadań, zawodnicy mogli odpowiadać w ciszy tak idealnej, że nawet mucha nie odważyłaby się zabzyczeć.

Gratulujemy najlepszym i zapraszamy do innych konkursów z języka angielskiego.

2910-2018

Magiczne śniadanie w I A.

Uśmiechnięte dziecko jedzące warzywa i owoce? Niemożliwe! A jednak. Klasa I A w ramach edukacji prozdrowotnej przygotowała zdrowe śniadanie. Dzieci wcześniej poznały zasady zdrowego odżywiania, następnie z wielkim entuzjazmem przystąpiły do działania. Na talerzykach piętrzyły się zdrowe warzywa, migała chuda wędlinka położona na wieloziarnistym chlebie. Uśmiechnięte dzieci ze smakiem zjadły przygotowany przez siebie posiłek. Po takiej lekcji zrozumiały, że to co zdrowe jest również smaczne.
Zapraszamy do galerii

2310-2018

I etap Konkursu Ortograficznego „Ortografik”

20 października odbył się I etap  konkursu ortograficznego „Ortografik” podajemy wyniki:

Do II etapu konkursu zakwalifikowali się:

klasy IV

1. Dominika Ziaja
2. Paulina Kocór
3. Natalia Fedorowicz
4. Lena Skrzypek
5. Oskar Prus
6. Roksana Krywa
7. Zuzanna Zaucha
8. Sylwia Sosnowska
9. Alicja Bieniarz
10. Marcin Czerniakowski
11. Łukasz Galicki- Stężewski
12. Aleksander Kałuża
13. Adrian Grefenheim
14. Lena Kaźmierczak
15.Franiszek Grzyb
16.Piotr Kuca
17.Wojciech Jaworski
18.Adam Rutkowski
19.Filip Targosiński
20.Wiktoria Janulewicz
21.Michał Furmańczyk
22.Wiktoria Szulc
23.Wiktoria Bączkowska
24.Oliwia Gac
25. Oliwia Różycka
26.Maja Ochal
27.Julia Haleczko
czytaj dalej

2310-2018

Wyniki konkursu „Promieniowanie ojcostwa”

Na początku października został ogłoszony konkurs plastyczny „Promieniowanie ojcostwa”. Jego celem było ukazanie piękna w twórczości, nauczaniu i życiu Jana Pawła II – patrona naszej szkoły. Wpłynęło wiele interesujących prac, z których jury wybrało finalistów. Ich prace znalazły się na wystawie na głównym holu szkoły. Wśród nich jury wybrało prace czworga laureatów.

W kategorii klas 1-3: Alicji Rutkowskiej i Amelii Lemańskiej.

W kategorii klas 4-6: Adama Olejniczaka i Wiktorii Byczkowskiej.
Zapraszamy do galerii

2210-2018

Zagłosuj!

www.ankieta.police.pl

 

Serdecznie zapraszamy do głosowania na najważniejszą postać i najważniejsze wydarzenie ostatniego stulecia w historii Polski. Wypełnienie ankiety zajmuje 1 minutę. Każdy głos to osobisty wkład w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

1910-2018

Akcja „Kremówki”

Kremówkowa środa w naszej szkole to jeden z tych najwspanialszych i oczekiwanych dni nie tylko przez uczniów, ale i smakoszy kremowych słodkości. I choć kremówek było dużo, to jednak nie dla wszystkich wystarczyło. Obiecujemy, że taki słodki dzień jeszcze się powtórzy.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną przekazane bezpośrednio na ręce misjonarki s. Kastii, która w ubiegłym tygodniu gościła w naszej szkole i zaszczyci nas swoją obecnością w niedzielę podczas mszy św. 21.10.18.

Nasza radość jest wielka, gdyż akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem, dzięki temu Kurschan i Joseph mogą dalej kontynuować swoją naukę z innymi dziećmi. Ich rodzice są bardzo wdzięczni za dobro, którego dzięki otwartym sercom doświadczają od rodaków Jana Pawła II.

Kochanym rodzicom i uczniom –dziękujemy!

1710-2018

2e z wizytą na działkach

W słoneczne piątkowe przedpołudnie uczniowie klasy 2 e wybrali się na wycieczkę do pobliskich ogródków działkowych. Dzięki uprzejmości dziadka naszego kolegi- Szymona, dzieci mogły z bliska przyjrzeć się za grządkom i uczyły  się  rozpoznawać rosnące  tam  owoce i warzywa. Wysłuchały opowiadania na temat uprawiania ogrodu i prac, które należy wykonać w nim jesienią. Największy zachwyt wzbudziła ogromnych rozmiarów dynia, zasadzona własnoręcznie przez naszego Szymka.  Na koniec wizyty uczniowie otrzymali smaczne jabłka zerwane z działkowej jabłoni i rosnące w szklarni pomidorki.
Zapraszamy do galerii

 

1710-2018

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    Dnia 12.10.2018 r. w szkole przy ulicy Tanowskiej odbył się apel z okazji Dnia Edukacji    Narodowej. Uczniowie, nauczyciele oraz pozostali pracownicy zebrali się o godzinie 11 w sali gimnastycznej, aby wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień. Po części powitalnej przemówienie wygłosiła Pani Dyrektor Romana Polasik, która złożyła wszystkim pracownikom najserdeczniejsze życzenia oraz  podziękowała im za dotychczasowe zaangażowanie w wykonywaną pracę. Następnie publiczność mogła obejrzeć program artystyczny. Uczniowie przygotowali trzy zabawne scenki z życia szkoły. Widzowie wysłuchali również piosenki Eweliny Lisowskiej w wykonaniu uczennicy klasy siódmej oraz zobaczyli dwa występy taneczne. Na koniec nowi członkowie Samorządu Uczniowskiego rozdali drobne upominki. 

    Po apelu przedstawiciele uczniów klas siódmych wraz z opiekunami zasadzili przed szkołą cebulki żonkili. Kwiaty zakwitną wiosną, a dochód z ich sprzedaży zasili konto Hospicjum Królowej Apostołów w Tanowie. 
Zapraszamy do galerii

1710-2018

Klasa VI c w Stoczni Szczecińskiej

9 października br. uczniowie klasy 6 c na zaproszenie Fundacji Polskich Wartości  – organizatora akcji charytatywnej Paczka dla Rodaka – wzięli udział w wycieczce po Stoczni Szczecińskiej. 
Zapraszamy do galerii

0310-2018

Dzień Absolwenta

  25 września 2018 roku w szkoły przy ulicy Tanowskiej odbył się Dzień Absolwenta. Impreza rozpoczęła się o godzinie 17 :00. Absolwenci i nauczyciele zebrali się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć część artystyczną, przygotowaną przez obecnych uczniów naszej szkoły. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwali nauczyciele wychowania fizycznego. 

    Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Widzowie obejrzeli kilka zapadających w pamięć występów tanecznych. Układ choreograficzny przygotowały, m.in. uczennice ze szkolnego zespołu tanecznego „Pszczółki” oraz szkolne cheerleaderki. Publiczność mogła również wysłuchać piosenek Sylwii Grzeszczak i Eweliny Lisowskiej w wykonaniu uczennicy klasy siódmej. Po części artystycznej odbył się quiz dotyczący historii naszej szkoły.  Pytania nie były łatwe, ale absolwenci stanęli na wysokości zadania. Na zwycięzców czekały słodkie nagrody.

    Po części oficjalnej dawni uczniowie rozeszli się do klas, gdzie mogli w kameralnej atmosferze  porozmawiać ze swoimi byłymi wychowawcami. Na pierwszym piętrze znajdowała się kawiarenka,  przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Absolwenci mogli tam znaleźć pyszne ciasta, które przynieśli obecni uczniowie naszej szkoły. Chętni mogli wpisać się do księgi pamiątkowej  oraz wziąć udział w meczu siatkówki. 

    Impreza była bardzo udana.  Przyszło mnóstwo gości. Wszystkim dopisywał świetny humor. 

2509-2018

Międzynarodowy Dzień Kropki

14 września obchodzono w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do twórczego działania.W tym dniu wszyscy uczniowie klas 1-3 przyszli ubrani w kropki. Najważniejszym akcentem tego dnia było tworzenie plakatów na temat „Kropka wędruje przez Europę”. Klasy  drugie i trzecie losowały kraje europejskie, na temat których uczniowie wykonali kropkowe plakaty.Klasy pierwsze bawiły się kropką w różnych działaniach.

Wszyscy wykazali się niebywałą wyobraźnią i wielką kreatywnością. Jak co roku zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Efekty tych działań zdobią korytarze naszej szkoły.

2409-2018

„Światowy Dzień bez Samochodu” w klasach 1-3

21 września w ramach akcji „Światowy Dzień bez Samochodu” uczniowie z klas 1-3 naszej szkoły mogli uczestniczyć w pokazie jazdy na rolkach zorganizowanym przez Grupę Rolkowo. Profesjonalny pokaz instruktorów zachwycił naszych uczniów,
a chętni, wyposażeni w rolki, ochraniacze i kask mogli doświadczyć małego instruktażu pod okiem profesjonalistów.
Tak mile spędzony czas pokazał ,że poza samochodami można poruszać się alternatywnymi środkami transportu.

1609-2018

Terminy konkursu „Orografik”

ORTOGRAFIK 2018/2019

 etap I        20 X 2018

etap II       10 XI 2018

etap III    15 XII 2018

półfinał   12 I 2019

finał           02 III 2019

klasy IV  SP 8

klasy V   SP 3

klasy VI  SP 1

1409-2018

Terminy konkursu „Bawimy się w matematykę”

Podajemy terminy  konkursu na nowy rok szkolny 2018/2019

 • I etap  24.11.2018r.
 • II etap 19.01.2019 r.
 • III etap 16.02.2019 r.

Etapy I-III odbywają się w poszczególnych szkołach:

 • klasy IV – SP 3 godzina 9:00
 • klasy V – SP 8  godzina 9:00
 • klasy VI – SP 1 godzina 9:00

Półfinał odbędzie się w SP 8  o godzinie  9:00

Finał odbędzie się w SP 1 przy ul Traugutta 4 (dawne Gimnazjum nr 3) godzina  9:00

 

2708-2018

Rok szkolny 2018/2019

Uroczyste  rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
dla klas I-III odbędzie się 3 września 2018 r. o godzinie 9.00 w hali sportowej SP8.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 dla klas IV
odbędzie się 3 września 2018 r.o godzinie 9.00 w salach lekcyjnych, dla klas V-VI o godzinie 10.00 w salach lekcyjnych.

 

1906-2018

Piknik baśniowy

W poniedziałek 18 czerwca odbył się piknik baśniowy, w którym wzięli udział nasi czwartoklasiści. Przygotowano dla nich zawody sportowe z baśnią w tle, a także szereg zadań sprawdzających znajomość przerabianych w tym roku baśni. Uczestnicy pikniku świetnie się bawili, co widać na zdjęciach.​​​

1806-2018

Dzieci z Koła Turystycznego w ” Talentkowie”.

W czwartek 7 czerwca dzieci z Koła Turystycznego klas I-III odwiedziły policką pracownię rękodzieła „Talentkowo”. Podczas  warsztatów własnoręcznie wykonały poduszkę. Dodając różnokolorowe dekoracje, każde z nich stworzyło  swoje własną, niepowtarzalną podusię-przytulankę. 
Zapraszamy do galerii

1806-2018

Dzień pustej klasy

15 czerwca uczniowie opuścili sale lekcyjne, by świętować Dzień Pustej Klasy. Czwartoklasiści brali udział w bieganych dyktandach, które miały za zadanie utrwalić poprawną pisownię oraz wiadomości o poznanych w tym roku baśniach. 
Zapraszamy do galerii

1306-2018

0506-2018

Wycieczka do Wolina i Międzyzdrojów

We wtorek 29 maja klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Centrum Słowian i Wikingów  w Wolinie. Tutaj uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wyglądało codzienne życie ludzi sprzed 1000 lat. Podzieleni na zespoły aktywnie uczestniczyli w warsztatach. Podczas wspaniałej zabawy zdobywali wiedzę: uczyli się lepić naczynia z gliny, wyrabiać filc, pisać gęsimi piórami i strzelać z łuku.  Wszystkim smakowały przygotowane przez organizatorów podpłomyki z miodem i dżemem oraz pieczone kiełbaski. Swoją wyprawę zakończyliśmy pobytem na plaży w Międzyzdrojach, który dostarczył wszystkim uczestnikom wiele radości.
Zapraszamy do galerii

2405-2018

MAJĄ TALENT!

W piątek, 18 maja, odbył się szkolny konkurs Mam Talent, w którym wystąpili niezwykle utalentowani uczniowie naszej szkoły. Mogliśmy słuchać śpiewu, gry na gitarze, podziwiać umiejętności gimnastyczne i taneczne, a także poznać kilka chińskich słówek. Mieliśmy też okazję obejrzeć prace plastyczne jednej z uczestniczek. Spośród tak wielu talentów komisja musiała wybrać najlepszych, którymi okazali się:
1. Jakub Gibniewski, VIc
2. Iga Chamuczyńska, IVb
3. Oliwia Kozioł i Julia Rudnik, IVe
Zapraszamy do galerii
2405-2018

Unihokej klas VI

W tym roku szkolnym ostatnią edycją Poranków na sportowo były zmagania sportowe klas VI w unihokeja. Swój udział zgłosiły klasy VIB, VIc, VIE oraz VIF. Poziom rywalizacji był wyrównany.
Podliczając „małe punkty”

I miejsce zajęła klasa VIF
II miejsce –klasa  VIC
III miejsce-  klasa VIE.
Zapraszamy do galerii

2305-2018

Dyrekcja
Szkoły Podstawowej nr 8
im. Jana Pawła II
z Oddziałami Dwujęzycznymi
informuje, że
7 czerwca 2018 r.
o godz. 1800
odbędzie się
zebranie rodziców
dzieci rozpoczynających naukę
w klasie pierwszej
w roku szkolnym 2018/2019.

W tym dniu Rodzice zostaną
zapoznani m.in. z listami klas pierwszych.

Serdecznie zapraszamy

2305-2018

Święto szkoły 2018 r.

Hucznie i wesoło obchodziliśmy w sobotę 19 maja święto szkoły. Atrakcji  było mnóstwo ! Każdy, kto odwiedził naszą placówkę mógł wspaniale spędzić czas. Kawiarenki „Engish Cafe” i „Poetycka” serwowały  znakomite desery, szaszłyki owocowe  i wyśmienitą kawę. Ci, którzy nie gustują w słodyczach, mogli spróbować bigosu,  a nawet potraw potraw z grilla. Występy uczniów, którzy wygrali w szkolnych eliminacjach ‘Mam talent” na długo zapadną wszystkim w pamięć. Emocje wzbudziła loteria piłek z podpisami piłkarzy „Pogoni Szczecin.” Ale to nie wszystko! Wystartował „bieg papieski”, odbył się pokaz ćwiczeń wojskowych i sprzętu wojskowego…Ach ! Co to był za dzień !
zapraszamy do galerii

 

2005-2018

Trening wyobraźni przetrzennej

20 kwietnia uczniowie klasy 6b zostali zaproszeni na Wydział Matematyczno-Fizyczny Uniwersytetu Szczecińskiego na warsztaty „Trening wyobraźni przestrzennej… od sztuki do wiedzy” pod kierownictwem p. prof. Małgorzaty Makiewicz. Na warsztatach dzieci dowiedziały się czym jest fraktal, składały z papieru kostkę oraz wykonały z sześcianów kostkę Mengera. Nie obyło się przy tym bez odpowiednich obliczeń na objętość czy pole powierzchni brył. Innym zadaniem było rysowanie na gładkim papierze rzutów brył platońskich widząc cienie ich szkieletów. I tutaj nie lada zaskoczeniem było badanie Twierdzenia Eulera o wielościanach, opisującego zależność między liczbą wierzchołków, ścian i krawędziami wielościanu i odkrycie, że W + S – K = 2. 
2005-2018

Turniej wiedzy o patronie naszej szkoły Janie Pawle II

18 maja w rocznicę urodzin Jana Pawła II w klasach III odbył się turniej wiedzy o naszym patronie. Każdą klasę reprezentowało trzech przedstawicieli. Dzieci  wykazały się dużą wiedzą i z wielkim zaangażowaniem rozwiązywały zadania dotyczące Ojca Świętego.

Wyróżnienie otrzymała klasa III g iIII h- zwycięzcom gratulujemy!
Zapraszamy do galerii

1505-2018

XVII Gminny Konkurs Języka Angielskiego

Po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole uczestników Gminnego Konkursu Języka Angielskiego. Tradycyjnie również rozpoczęliśmy od rywalizacji indywidualnej.
26 kwietnia uczniowie siedmiu szkół gminy Police rozwiązywali zadania z gramatyki języka angielskiego walcząc o tytuł najlepszego czwarto-, piąto- i szóstoklasisty. Przypadł on w udziale następującym osobom:

Klasy IV:  
Wawrzyniec Nowicki, SP 1
Nikodem Kłos, SP 8
Nicolas Ptasznik, SP 1         

Klasy V:
Błażej Gołasz, SP 8
Elena Ewangelopulu, SP Pilchowo
Elżbieta Malicka, SP Tanowo

Klasy VI:
Lukas Pecio-Crook, SP 8
Adam Kałwa, SP 8
Błażej Gorajski, SP 1

Po dwóch tygodniach, 10 maja, spotkaliśmy się raz jeszcze. Tym razem uczniowie stanęli w szranki turnieju zespołowego, który wyłonił najlepszą szkołę w gminie Police:
Zostały nią ex-aequo szkoły: nr 1 i nr 3.

Kolejne miejsca zajęli:
Szkoła Podstawowa nr 8
Szkoła Podstawowa w Pilchowie

Serdecznie gratulujemy dzieciom oraz ich nauczycielom. Natomiast Gminie Police dziękujemy za ufundowanie I nagrody, jaką jest wycieczka do Poznania, i jednocześnie sponsorowi nagród rzeczowych na zdobywców II i III miejsc we wszystkich kategoriach.

Zapraszamy do galerii

1305-2018

„Dla Niepodległej…” najmłodsi

Najmłodsi z naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie recytatorskim „Dla Niepodległej…”.

Uczniowie prezentowali wiersze patriotyczne dla dzieci.

Poziom był bardzo wysoki. Serca, jakie młodzi ludzie włożyli w recytację ogromne. Emocje powodowały wzruszenie. Jury zgodnie uznało, że nie sposób jest wyłonić tylko jednego zwycięzcę. Dla Niepodległej… – wszyscy najmłodsi są zwycięzcami.

Zwycięzcom gratulujemy!

Zapraszamy do galerii.

0705-2018

„Na szczytach sławy”

W środę 25 kwietnia zaprosiliśmy rodziców na przedstawienie „Na szczytach sławy”. Spektakl  był komedią o życiu celebrytów goniących za sukcesem i sławą. Wspaniali aktorzy klasy VI a wcielili się doskonale w rolę rodziny, która pragnie medialnej popularności i zrobi wszystko, aby być  „na topie”. Oczywiście, nie wszystko jednak jest im się udaje… Efekty specjalne zapewnił pokaz slajdów , który nadał wyjątkowo „medialną oprawę”.
Zapraszamy do galerii

0205-2018

„Szlakiem Polickiego Bobra”

W ramach zajęć koła turystycznego uczniowie uczestniczyli w rajdzie „Szlakiem Polickiego Bobra”, zorganizowanym przez klub „Sama Rama”.
Trasa marszu prowadziła wałami przeciwpowodziowymi wzdłuż brzegów rzeki Łarpi.
Można było zobaczyć drzewa nadgryzione przez bobry, można było zebrać wióry zestrugane przez te zwierzęta. Były również wielka żeremia i dwa bobry.
Na koniec imprezy było ognisko na terenie przystani OSiR- u.

zapraszamy do galerii

0205-2018

Każdy ptaszek ma swój daszek

 Jak co roku odbyła się impreza ekologiczna „Każdy ptaszek ma swój daszek” zorganizowana przez klub „Sama Rama”.

Wzięli w niej udział  uczniowie naszej szkoły, w ramach zajęć koła turystycznego.

Zadaniem uczestników było wykonanie budki lęgowej dla ptaków. Najbardziej przydatne domki wykonali: Adrian Boulange, Ala Gazińska i Piotr Gadomski. Pozostałe prace również były ciekawe i nowatorskie – niektóre miały lusterka.

Na zakończenie imprezy odbyły się zabawy oraz ognisko.

Wszystkie budki zostanę przekazane nadleśnictwu i powieszone na drzewach.

zapraszamy do galerii

2804-2018

Światowy Dzień Ziemi

Jak co roku , w ramach Światowego Dnia Ziemi, który obchodzony jest na świecie 22 kwietnia,w naszej szkole odbyło się wielkie sprzątanie pobliskich terenów. 24 kwietnia uczniowie naszej szkoły z klas 1-3 uzbrojeni w worki i rękawiczki ochoczo zabrali się do uporządkowania terenu szkolnego ze śmieci. W tym roku akcja odbyła się pod hasłem „świat bez plastikowych zanieczyszczeń”.

Cała akcja połączona była z wcześniejszą edukacją ekologiczną uczniów klas 1-3 naszej szkoły,w oparciu o profesjonalnie przeprowadzone  lekcje przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z wykorzystaniem ciekawych materiałów. Głównym celem akcji była walka z zanieczyszczaniem planety plastikowymi odpadami oraz promowanie selektywnej zbiórki odpadów. Cieszy nas, że działania proekologiczne wśród dzieci są rozpowszechniane.

2804-2018

Pierwszaki – Przyjaciele Przyrody

Dnia 24 kwietnia w SP- 8 odbyło się jak co roku  sprzątanie świata w ramach Światowego  Dnia Ziemi.

W klasach pierwszych akcja została poprzedzona zabawami ekologicznymi. Dzieci chętnie brały udział we wspólnej zabawie z udziałem koła fortuny. Najmłodsi uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat ekologii, a Panie wychowawczynie były niezmiernie dumne ze swoich wychowanków. Uczniowie z radością odpowiadali na wylosowane pytania, aby dotrzeć do końca gry. Na koniec klasy otrzymały piękny „Dyplom Przyjaciela Ziemi” oraz medal „Przyjaciela Przyrody”.

Po skończonej zabawie z radością poszli sprzątać pobliski teren szkolny włączając się w coroczną akcję „Sprzątania Świata”.Z niecierpliwością wszyscy czekamy na kolejny rok wspaniałych zabaw

Zapraszamy do galerii.

2604-2018

Dyrekcja
Szkoły Podstawowej nr 8
im. Jana Pawła II
z Oddziałami Dwujęzycznymi
informuje, że
7 czerwca 2018 r.
o godz. 1800
odbędzie się
zebranie rodziców
dzieci rozpoczynających naukę
w klasie pierwszej
w roku szkolnym 2018/2019.

W tym dniu Rodzice zostaną
zapoznani m.in. z listami klas pierwszych.

Serdecznie zapraszamy

2504-2018

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno – Krajoznawczy

            W dniach 13 – 15 kwietnie 2018 roku w Pełczycach odbył się finał wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego.  Szkołę  reprezentowała  drużyna w składzie:

Malwina Gawryszak, Kalina Ogonowska, Łukasz Przygoda z klasy 6b, która w eliminacjach powiatowych zajęła I miejsce.
czytaj dalej

2304-2018

Turniej Scrabble

21 kwietnia rozegraliśmy trzeci turniej w ramach Polickiej Ligi Scrabble Szkół Podstawowych. Bardzo jesteśmy dumni z naszej najmłodszej graczki, Marianny Michalskiej z klasy 4c, ponieważ zdobyła Srebrnego Szkraba. Najlepszy tym razem okazał się Adam Kanciała z SP1. Trzecie miejsce zajął Kuba Dołęga z 5c. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim dzieciom, które spędziły z nami to sobotnie przedpołudnie. Zapraszam na kolejny turniej, prawdopodobnie w czasie naszego szkolnego festynu, czyli 19 maja.​
Zapraszamy do galerii

2304-2018

„Jeżyk” zakończony

 21 kwietnia 2018r. odbył się   finał Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego dla klas 1-3 „Jeżyk”. Niespełna 100 finalistów z 15 szkół Gminy Police i Szczecina, spotkało się w naszej szkole, by wspólnie rozwiązywać ortograficzne łamigłówki. Konkurs odbywał się już po raz dwudziesty trzeci. Wszyscy uczestnicy finału rozwiązywali zestawy konkursowe, wspólne bawili się  i obejrzeli przedstawienie teatralne w wykonaniu dzieci z Rady Osiedla nr 7.  Każde dziecko otrzymało maskotkę oraz pamiątkowy dyplom, niektóre dzieci także nagrodę książkową. Jak zwykle uczestnicy wykazali się dużą wiedzą ortograficzną. Gratulujemy wszystkim finalistom i zapraszamy na spotkanie z „Jeżykiem” w przyszłym roku szkolnym.                             Zapraszamy do galerii.

A oto nagrodzeni uczniowie:

        Klasa1
             1. Tymoteusz Chełminiak              SP 8 Police

 1. Agata Łukaszewicz SP 3 Police
 2. Nina Bilińska SP 48 Szczecin
 3. Maja Mitygowska               SP 8 Police
 4. Lena Zazula SP 8 Police
 5. Anna Wasilewska OSM Szczecin
 6. Aleksandra Ozygała Legato Szczecin
 7. Franciszek SowaSP Pilchowo

           Klasa 2

 1. Maciej Szełewij      SP 6 Police
 2. Milena Tamulonek SP 8 Police
 3. Lena Zimińska        SP 8 Police
 4. Oskar Kracewicz SP 8 Police
 5. Tymoteusz Sosin                   SP 8 Police
 6. Mikołaj Gołasz SP 8 Police
 7. Sebastian Gos OSM  Szczecin
 8. Sara Dąbrowa                 OSM Szczecin

 

           Klasa 3

 1. Katarzyna Jakubowska SP Pilchowo
 2. Nella Mazgiejko SP 8 Police
 3. Kaja Sienkiewicz OSM Szczecin
 4. Michał Furmańczyk SP 8 Police
 5. Zuzanna Macała SP 8 Police
 6. Maja Grzywna SP Trzebież
 7. Natalia Zganiacz SP 48 Police
 8. Eryk Foksberger OSM Szczecin
  Zapraszamy do galerii

 

 

 

 

1804-2018

Lekcja w Bibliotece Miejskiej

W poniedziałek 16 kwietnia klasa IVi wzięła udział w lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki w Policach. Zajęcia były poświęcone życiu i działalności pani Ireny Sendlerowej, ponieważ to ją Sejm wybrał na patronkę roku 2018. Dzieci miały za zadanie przed lekcją poszukać inormacji o tej wielkiej Polce, a na zajęciach mogły swoją wiedzę wzbogacić i twórczo popracować. 
 
Zapraszamy do galerii
 
1804-2018

Gryfikowe Dzieciaki w Archiwum Państwowym

Nagroda Specjalna GRYFIKA 2018
12 kwietnia 2018 roku laureaci Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Policach GRYFIK 2018 dla Niepodległej, pojechali na wycieczkę do Archiwum Państwowego w Szczecinie. Była to Nagroda Specjalna przygotowana przez panie: Wiktorię Knap, Beatę Sadownik i Anetę Bandrowską. Przejazd autokarem zasponsorował prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Polickiej pan Marek Bandrowski.

   Podczas zajęć przygotowanych przez pracowników Archiwum Państwowego dzieci zobaczyły stare dokumenty, książki oprawiane w drewniane okładki oraz pisane ręcznie. Miały możliwość zobaczenia sal konserwacji starych dokumentów i uczestniczenia w odnawianiu dokumentów sposobem mokrym i suchym. Z pomocą pani konserwator robiły pieczęć lakową. Widziały też duży skaner do digitalizacji dokumentów, które później zapisuje się w komputerze.

   Na pożegnanie Oliwia Gać i Franciszek Grzyb wręczyli pracownikom PODZIĘKOWANIE za wspaniałe zajęcia.

   Laureaci otrzymali wiele ciekawych pamiątek. Wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni. Niektórym tak się spodobały zajęcia w Archiwum Państwowym, że postanowili pracować tam w przyszłości. Zadatki na historyków już mają, bo przecież wykazali się dużą wiedzą historyczną o regionie w Konkursie GRYFIK 2018.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

 

1104-2018

Pierwszaki na spotkaniu z DoNutą

5 kwietnia uczniowie klasy 1d i 1e wzięli udział w warsztatach muzycznych w szczecińskiej filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Bohaterką spotkania była niezwykle kolorowa i wesoła Nuta DoNuta, która krok po kroku wprowadzała dziecięcą publiczność w rozległy świat dźwięków i tworzących ją instrumentów. DoNuta wraz z muzykami Orkiestry Symfonicznej Filharmonii wyjawiała tajemnice brzmienia instrumentów dętych i dzieliła się z małymi melomanami niezwykłymi ciekawostkami muzycznymi. A to wszystko przy dźwiękach niezapomnianych utworów nie tylko klasycznych. Pierwszaki miały szansę nie tylko wykazać się wiedzą z zakresu muzyki, ale również aktywnie i twórczo uczestniczyć w zajęciach. Ta niezwykła muzyczna lekcja sprawiła dzieciom wiele radości i przekonała je, że bycie aktywnym słuchaczem to po prostu super zabawa!

Zapraszamy do galerii.

0804-2018

Finał Wojewódzkiego Małego Konkursu Recytatorskiego.

7 kwietnia 2018 roku w Zamku Książąt Pomorskich odbył się Finał Wojewódzkiego Małego Konkursu Recytatorskiego. Przedstawicielem naszej szkoły był uczestnik zajęć Szkolnego Koła Recytatorskiego, uczeń klasy IIIB FRANCISZEK GRZYB. Konkurs rozpoczął się intensywną rozgrzewką przeprowadzoną przez panią Karinę Krzywicką – jurorkę. W dalszej części nastąpiło wielogodzinne przesłuchanie uczestników. Zmęczenie oczekiwania na swój występ, rekompensował dowcipny prowadzący Romcio Tomcio. Po południu szanowne jury -Paweł Adamski, Piotr Figas , ogłosiło iż Laureatem w Finale Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego został Franciszek Grzyb. Gratulacje.
Zapraszamy do galerii

0804-2018

Klasy V, VI w Operze.

W piątek 6 kwietnia uczniowie klas V i VI wybrali się do Opery na Zamku na spektakl „Historia najmniej prawdopodobna”. Przedstawienie było niesamowite ! Wkraczając do opery, uczniowie przenieśli się w krainę Magicznego Zegara. Widzowie, podzieleni na 10 grup otrzymali swojego Przewodnika, który oprowadzał ich po Krainie Czasu. Każda godzina kryła w sobie „coś nieprawdopodobnego”. Przedstawienie było wędrówką po korytarzach i komnatach opery, co wprawiło naszych uczniów w zachwyt. Spektakl nie pozwolił naszym uczniom usiedzieć w miejscu…i to najbardziej się wszystkim podobało !

0804-2018

Rozgrywki sportowe w ringo dla klas V

Pod koniec marca nauczyciele w-f zorganizowali dla klas piątych  zawody w ringo. Klasowe drużyny  rywalizowały ze sobą w rozgrywkach  „każdy z każdym”. Po nich wyłoniono drużyny finałowe. Najlepsze drużyny otrzymały medale, pozostałe dyplomy. Na koniec uczestnicy otrzymali jabłka – jako zdrowy poczęstunek.

zapraszamy do galerii1

zapraszamy do galerii2

3103-2018

Wizyta „Wielkanocnego Zajączka”

Święta Wielkanocne są niezwykle barwne i towarzyszy im wiele tradycji. Jedną z nich jest wizyta „ Zajączka Wielkanocnego” . Ta sympatyczna postać odwiedziła w środowe przedpołudnie pierwszaki z klasy 1a i 1 e. Niestety dzieciom nie udało się go poznać osobiście, ale zostawił dla nich sprytnie ukryte listy. Wyznaczył w nich kilka zadań, które należało wykonać, aby odnaleźć niespodzianki. Uczniowie musieli odszyfrować numer telefonu Zajączka i zadzwonić do niego. W ten sposób otrzymali informacje, gdzie ukrył prezenty. Poszukiwania sprawiły dzieciom wiele frajdy, a radość z odnalezienia upominków była ogromna.


Zapraszamy do galerii

2803-2018

Koło Turystyczne klas I- III

W marcu odwiedziliśmy Teatr Rozmaitości Gwitajcie w Szczecinie. Braliśmy czynny udział w przedstawieniu ,, Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy. Świetnie się bawiliśmy, było dużo śmiechu i radości z tego, że mogliśmy jako publiczność włączać się w przebieg bajki.
Zapraszamy do galerii

2403-2018

WYRÓŻNIENIA GRYFIKA 2018 dla Niepodległej

     24 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 8 w Policach odbył się finał VIII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Policach GRYFIK 2018. Wzięło w nim udział 57 finalistów, którzy reprezentowali klasy młodsze ze szkół z Gminy Police.
Czytaj dalej

2303-2018

Nowe technologie na lekcji historii

21 marca obchodziliśmy w szkole Dzień Nowoczesnych Technologii p. Wiktoria Knap, nauczyciel historii zaprosiła na zajęcia rodziców i uczniów.
Tematem zajęć były oczywiście:
Nowoczesne technologie na warsztatach z  historii. Setna rocznica odzyskania niepodległości.

Czytaj dalej

2303-2018

Program finału Gryfika

Program finału
VIII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Policach
GRYFIK 2o18 dla Niepodległej
24 marca (sobota) 2018

 8.50– zbiórka – parter – hol główny A1
8.55– powitanie , przydział dzieci i n-li do sal
(hol główny – parter A1)

9.00 – 9.45– I część finału ( pisemna )
*klasy I- s.25 i s.27, II piętro
*klasy II- s.18 i 19, I piętro
*klasy III – s.20 i 21 I piętro
9.45 – 9.55– przerwa
9.55 – 10.40 – II część finału – zabawy z Gryfikiem
(w tych samych salach)
10.40- 11.00 – słodki poczęstunek
11.00 – 11.20 – BAJKA
11.20 – 12.00 – ogłoszenie wyników i nagradzanie
wyróżnionych finalistów.

Każdy finalista przynosi ze sobą wyposażony piórnik oraz przychodzi ubrany w strój galowy.

Program finału Gryfik 2018 PDF

Dostępny również w zakładce „Gryfik” na dole strony

2203-2018

Powitanie wiosny na sportowo klas piątych.

Klasy piąte powitały wiosnę potyczkami matematyczno – sportowymi. Rywalizacja przebiegała na wielu płaszczyznach. Oceniane było przebranie klas, konkurencje matematyczne i sportowe. W konkurencjach matematycznych  brali udział przedstawiciele klas i całe  klasy. Największe emocje wzbudzały jednak konkurencje sportowe. Przedstawiciele klas walczyli o punkty dla swojej klasy w 3 ciekawych konkurencjach zespołowych.

zapraszamy do galerii

1903-2018

Finaliści Gryfika SP 8

Klasy 1.

1. Suchenek Hubert 1d
2. Chełminiak Tymoteusz 1e                                                                                     
3. Chochoł Weronika 1c                                                                                            
4. Walczak Jakub 1c                                                                                                 
5. Molis Szymon 1b                                                                                                 
6. Sobczyk Bartosz 1c                                                                                                  
7. Zazula Lena 1e                                                                                                     
8. Czerwińska Iga 1e                                                                                               
9. Mitygowska Maja 1e

Klasy 2       
                                                                                                       
1. Sosin Tymoteusz  2a
2. Szymański  Wiktor 2b
3. Gołasz Mikołaj 2c
4. Chrobak Jakub 2d
5. Marud Weronika 2d
6. Wiles Mateusz 2d
7. Ogonowski Jerzy 2d
8. Pietrzak Daniel 2d
9.Tamulonek  Milena 2e

Klasy 3
                                                                                                                     
1. Obolewicz Michał 3b
2.Targosiński Filip 3b                                                                                              
3. Grzyb Franciszek 3b                                                                                           
4. Gać Oliwia 3f                                                                                                         
5. Janulewicz Wiktoria 3h
6. Prusak Nataniel 3h
7. Zakrzewski Christos 3h
8. Kałuża Aleksander 3i
9. Skrzypek Lena 3k

 

 

 

 

 

1803-2018

Finałowe zmagania mistrzów ortografii

3 marca odbył się ostatni już w tym roku szkolnym etap  naszego gminnego konkursu ortograficznego. Finał ma już czysto zabawowy charakter, ponieważ najlepszą dziesiątkę uczniów z każdego rocznika wyłoniono w półfinałach. Jak co roku mieliśmy silną Ósemkową reprezentację, przypomnijmy nazwiska naszych najlepszych specjalistów od ortografii:
Czytaj dalej

1803-2018

Konkurs ortograficzny -Jeżyk

Rozpoczęliśmy ortograficzne zmagania klas 1 -3, czyli Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Jeżyk”. Przed wami dwa etapy konkursowe. Bądźcie uważni        i pamiętajcie o wszystkich zasadach ortograficznych. 21 kwietnia 2018 r. zaprosimy   ok. 100 uczniów z kilkunastu szkół na finał konkursu do naszej szkoły. Życzymy powodzenia wszystkim dzieciom i do zobaczenia na finale naszego konkursu.

 

1403-2018

Konkurs recytatorski

06.03.2018 w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbył się konkurs recytatorski w różnych kategoriach na etapie powiatowym. Naszą szkołę w kategorii klas 1-3 reprezentowali Maja Wiktorska, Hanna Golubska, Jan Matuszak, Michał Obolewicz, Franciszek Grzyb, Filip Targosiński. Wyróżnienie otrzymał Jan Matuszak, natomiast Franio Grzyb został laureatem i będzie w kwietniu walczył o laury zwycięstwa w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim. Gratulujemy !​
Zapraszamy do galerii

0703-2018

Pozdrowienia z Kenii

 W styczniu tego roku nasza szkoła zaangażowała się w akcję ” Piórnik i lizak dla dzieci z Afryki”. Celem akcji było zebranie piórników i słodyczy dla dzieci z Kenii, wśród których są adoptowane przez nas dzieci: chłopiec Josepha Gituma Ngong i dziewczynka Kurshan Ngitome. W dniach 31 stycznia do 13 lutego grupa katechetów, księży oraz przedstawiciel TVP Szczecin i Radia Szczecin udali się do Kenii, aby zawieść zebrane dary. Podczas pobytu odwiedzili Szkołę Podstawową w Isiolo oraz w Kipsing, gdzie proboszczem parafii jest ks. Jeremy Caguba, który w październiku zeszłego roku odwiedził naszą szkołę. 
Podczas pobytu w Kipsing grupa otworzyła i poświęciła Przedszkole Św. Feliksa, które sfinansowane zostało z darów zebranych w Diecezji Szczecińsko- Kamieńskiej, a także od sponsorów oraz pieniędzy, które przekazaliśmy po kiermaszu świąteczny
0403-2018

Podziękowania z Kenii

Otrzymaliśmy z Kenii zdjęcie i list Josepha Gituma. Mama Christine (samotna matka) przeprowadziła się z dziećmi z Ngong do innej miejscowości – Nanyuki, gdzie szuka pracy. Christine – mama jest nam bardzo wdzięczna za pomoc, jaką otrzymuje ze Szkoły w Policach na przedszkole dla synka Josepha. Jej córka Mary jest też sponsorowana przez małżeństwo ze Szczecina. Dzieci mają opiekę, naukę i jedzenie w przedszkolu. Mały Joseph narysował siebie i możemy zobaczyć go na zdjęciu. Dziękujemy za pomoc.

0303-2018

Dzień Otwarty Szkoły

23 lutego 2018 r. mieliśmy przyjemność gościć rodziców i uczniów podczas Dnia Otwartego Szkoły.   Była to  okazja, aby zobaczyć, jak nowocześnie prowadzone są lekcje w szkole z wykorzystaniem programów multimedialnych – tablice interaktywne cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nauczyciele przygotowali występy artystyczne, sale z eksperymentami,  escape room, łamigłówki językowe, tańce i sportowe zabawy. Byli z nami również uczniowie z VII klas, którzy uczą się w budynku przy ul. Tanowskiej  Dziękujemy wszystkim za przybycie i za miłe słowa o pracy szkoły.
Zapraszamy do galerii

0103-2018

Lekcje języka angielskiego z wolontariuszami.

W dniach 26 – 28 marca gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy z Indonezji i Chin. Prowadzili zajęcia języka angielskiego z uczniami klas III – VI, na których opowiadali o swoich państwach, kulturze, obyczajach. Ciekawe spotkania uatrakcyjniły prezentacje multimedialne. Naszym uczniom największą radość sprawiła możliwość zadawania pytań a tym samym sprawdzenie swoich umiejętności językowych,
Zapraszamy do galerii

2802-2018

Turniej Scrabble

W sobotę 24 lutego odbył się kolejny turniej w ramach drugiej edycji Ligi Scrabble Szkół Podstawowych. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali Mateusz Nowak, Szymon Szponder, Julia Rudnik i Marianna Michalska. Turniej wygrał uczeń SP1 Adam Maciągowski, ale dwa pozostałe miejsca na podium zajęli byli uczniowie Ósemki, którzy zdobywali szlify na naszym szkolnym kółku scrabblowym – Olek Paska i Marta Radziwanowska. 
Następny turniej w kwietniu, odbędzie się on tym razem w SP8. 
Zapraszamy na zajęcia koła – piątki 14.30-16.00, sala 51.
Zapraszamy do galerii
2702-2018

Zapisy do klas I na rok szkolny 2018/2019

Wszystkie informacje dotyczące zapisów uczniów do klas I na rok szkolny 2018/2019 umieszczone są na stronie szkoły w zakładce  Organizacyjne – Zapisy

2702-2018

Koło turystyczne w Talentkowie

W lutym dzieci z Koła Turystycznego klas: 2b i 3l udały się na rajd pieszy do Starych Polic do Pracowni Talentkowo. Na zajęciach warsztatowych dowiedziały z czego wyrabiane są mydła glicerynowe i poznały etapy pracy nad takim mydełkiem. Potem samodzielnie każde dziecko wykonało swoje mydełko. Po zajęciach zwiedziły Kościół NPNMP i Lapidarium. Poznały historię tych miejsc, ważnych dla naszego miasta.
Zapraszamy do galerii

2502-2018

Wizyta przedszkolaków w III a

W dniu 15.02.2018r. odwiedziły nasza szkołę 6 latki z Przedszkola Publicznego nr 5 w Policach. Dzieci uczestniczyły w lekcji pokazowej przygotowanej przez klas III a oraz ich wychowawczynię- panią Urszulę Sawindę. Trzeciaki przygotowały lekcję dotyczącą zdrowego odżywiania. Zajęcia zakończyły się poczęstunkiem, którym były desery z galaretek przygotowane przez dzieci z klasy III a.
Zapraszamy do galerii

2302-2018

Wyniki półfinału Konkursu „Ortografik”

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu  „Ortografik”  

klasy IV

Laureaci:

 1. Zuzanna Stachów SP 1
 2. Maja Stochnal SP 3
 3. Antoni Sajewicz SP Pilchowo
 4. Marcelina Zabłotowicz SP 8
 5. Wiktoria Kubrak SP 8

 
czytaj dalej

2302-2018

Wyniki półfinału konkursu „Bawimy się w matematykę”

Wyniki półfinału konkursu „Bawimy się w matematykę”

Klasy IV

Laureaci:

 1. Adam Sałapa – SP8
 2. Szymon Szponder – SP8
 3. Mateusz Cichocki
 4. Zuzanna Stachów
 5. Nicolas Ptasznik

czytaj dalej

2302-2018

Szkolny Konkurs Recytatorski

Dnia 12 lutego 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym wzięli udział uczniowie z klas IV-VI. Aż dwadzieścioro uczestników zmagało się z trudami naszego pięknego, ale niezwykle wymagającego języka ojczystego! Zachwycali zarówno recytacją pięknych wierszy (tutaj popularnością cieszyły się głównie utwory Jana Brzechwy i Juliana Tuwima), jak i niebanalnej prozy.

czytaj dalej

2202-2018

Dzień Języka Ojczystego

21 lutego wszystkie dzieci klas IV- VI zaprosiliśmy do zabawy z okazji Dnia Języka Ojczystego. Rozwiesiliśmy w zakamarkach szkoły QR-kody, które zawierały zdania z błędami językowymi. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem szukali miejsc, gdzie były ukryte. W holu wywiesiliśmy cytaty napisane piękną, starą polszczyzną. Dla wszystkich, którzy objaśnili fragmenty poezji pisanej archaicznym językiem, czekały nagrody uznania. Na korytarzu można też podziwiać prace dzieci pod tytułem „Szanuj swój język”. Okazały się bardzo pomysłowe. Dzień Języka Ojczystego okazał się wspaniałą zabawą, a wszyscy…kochamy przecież nasz język.
Zapraszamy do galerii

1902-2018

Zapisy do klas I na rok 2018/2019

Wszystkie informacje dotyczące zapisów uczniów do klas I na rok szkolny 2018/2019 umieszczone są na stronie szkoły w zakładce  Organizacyjne – Zapisy

1902-2018

Projekt Niepełnosprawny czy Sprawny

W dniach 07.02.2018 oraz 12.02.2018 mieliśmy przyjemność gościć uczniów z SOSW nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach wraz z opiekunami przeprowadzili warsztaty w ramach projektu Niepełnosprawny czy Sprawny. Odbiorcami byli uczniowie klasy VI b i VI c. Za ciekawe zajęcia dziękujemy uczniom: Karolinie Lejkowskiej, Patrycji Mendyk, Joannie Leśniewskiej, Angelice Kak, Elizie Łyszkowicz oraz Danusi Synowiec wraz z opiekunami p.Agnieszce Chabasińskiej, p. Maciejowi Gapys + wsparcie techniczne: p. Artur Wieleba. Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć:
1502-2018

Przedszkolaki z wizytą w naszej szkole

W dniu 14.02.2018 r. odwiedziły naszą szkołę 6-latki -„Sowy ” z Przedszkola Publicznego nr 9 w Policach. Przedszkolaki uczestniczyły w lekcjach pokazowych przygotowanych przez klasy III j  i III h  oraz ich wychowawców- panią Marzenkę Więch i panią Aldonę Chmielnik. Trzeciaki pokazały  czego uczą się w szkole i zaprosiły   przedszkolaków do wspólnych zajęć oraz „mini komkursu”  związanego z przyborami szkolnymi. Przedszkolaki miały także okazję przymierzyć tornister 
i usiąść  w ławkach. Lekcje były bardzo ciekawe, prowadzone głównie przy pomocy tablic interaktywnych.
Zapraszamy do galerii

1402-2018

Klub Dzieci Ciekawych Wszystkiego

Dnia 13 lutego 2018 r. uczniowie z Klubu Dzieci Ciekawych Wszystkiego uczestniczyli w zajęciach warsztatowych pt.: „ABC sztuki” w szczecińskiej Galerii sztuki TRAFO, gdzie mieli okazję dowiedzieć się co to jest „abstrakcja” i przyjrzeć się pracom sztuki współczesnej, a także tworzyć próbki własnych abstrakcji.
Zapraszamy do galerii

1402-2018

Turniej Gier i Zabaw o Puchar Burmistrza Polic

10 lutego 2018 roku, w sobotę, w naszej szkole odbył się już po raz piętnasty Turniej Gier i Zabaw o Puchar Burmistrza Polic. Uczestniczyły w nim drużyny z polickich szkół podstawowych: SP nr 1, SP nr 3, SP nr 8 i SP nr 9.
W ogólnej klasyfikacji
I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 8 w Policach – 82,5 pkt,
II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 – 63 pkt, 
III miejsce zajęła zajęła Szkoła Podstawowa nr 9 – 50 pkt,   
IV miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 –  43,5 pkt.

Zapraszamy do galerii ( Zdjęcia wykonała p. Mariola Siemińska)

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu
Materiał udostępniony za zgodą Administratora strony

1302-2018

Zapisy do klas I na rok 2018/2019

Wszystkie informacje dotyczące zapisów uczniów do klas I na rok szkolny 2018/2019 umieszczone są na stronie szkoły w zakładce  Organizacyjne – Zapisy

1302-2018

Relaks z książką w świetlicy

      Podczas zajęć świetlicowych realizujemy program „Radość czytania”. Uczniowie mają możliwość w ciszy przez piętnaście minut czytać ciekawe książki i czasopisma. Wspólne spędzanie czasu na czytaniu wspaniale motywuje do rozwijania tej umiejętności oraz wypoczynku po zabawach na holu.
Czytaj dalej

1302-2018

„Sposób na uatrakcyjnienie lektury szkolnej w 3i ”

Paczka zgranych przyjaciół bawi się na podwórku, gdy wtem pojawia się obok nich NOWA. Może by od razu ją zaakceptowali, ale ona nie dość, że jest nowa, to jeszcze jest INNA. A teraz najgorsze – nie dość, że jest nowa, że jest inna, to jeszcze jest KRÓLEWNĄ. Czyli pewnie zadziera nosa. No i przede wszystkim, nie powinno jej tam być, przecież królewny nie chodzą po zwykłych podwórkach. Dzieci postanawiają nie zwracać uwagi na nowo przybyłą i bawić się dalej. Królewna wyglądała jednak nie najlepiej, blado i nieśmiało, więc dzieci w końcu postanowiły się do niej odezwać.
Czytaj dalej

1102-2018

Podziękowania od Kurshan Ngitome

Drogi przyjacielu,

Kurshan Ngitome przysyła Wam i Waszym Rodzinom pozdrowienia od siebie, swojej rodziny i przyjaciół. Kurshan chodzi do drugiej klasy w szkole podstawowej w Kipsing. Jej rodzice są pasterzami i utrzymują się z hodowli wielbłądów. Ich wielbłądy przenoszą się z jednego miejsca do drugiego w poszukiwaniu wody i pastwisk. Jesteście mile widzianymi gośćmi w ich domu. Niech Bóg Wam błogosławi!!! Wasze dziecko,

Kurschan Ngitome.

Adopcja -podziękowania

 

 

1102-2018

Dzieci z Koła Turystycznego w” Talentkowie”.

W czwartek 8 lutego dzieci z Koła Turystycznego klas I-III odwiedziły policką pracownię rękodzieła „Talentkowo”. Podczas warsztatów poznały tajniki tworzenia mydełek. Dodając różnokolorowe dodatki do bezbarwnej bazy glicerynowej, każde z nich stworzyło swoje własne, niepowtarzalne, mydlane dzieło sztuki.
Zapraszamy do galerii

0802-2018

6 lutego uczniowie klasy 1 e zaprosili swoje Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Mali artyści z przejęciem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Licznie zgromadzeni Dziadkowie ze wzruszeniem obejrzeli występy i wysłuchali życzeń od wnuków oraz przyjęli przygotowane przez dzieci upominki. Czas upłynął w miłej atmosferze, a uroczystość na długo pozostanie w pamięci wszystkich zebranych. Po występach dziadkowie ze swoimi wnukami spędzili czas przy słodkim poczęstunku, przygotowanym przez mamy.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.
Zapraszamy do galerii

0702-2018

” Z tańcem przez wieki”

7 lutego uczniowie klas II a, II c i III g uczestniczyli w Warsztatach teatralnych ” Z tańcem przez wieki” w Operze na Zamku w Szczecinie.
Warsztaty poświęcone były  formom tańca towarzyskiego na przestrzeni wieków, od średniowiecza do początków XX wieku. Dzieci poznały takie formy tańca jak pawana, bourree, kadryl, walc oraz dowiedziały  się jak rola tańca zmieniała się w ciągu wieków pod wpływem zmiany obyczajów, muzyki i kostiumów.
Zapraszamy do galerii

0702-2018

Zapisy do klasy I na rok szkolny 2018/2019

Wszystkie informacje dotyczące zapisów uczniów do klas I na rok szkolny 2018/2019 umieszczone są na stronie szkoły w zakładce  Organizacyjne – Zapisy

0302-2018

Muzyczny Operanek

1 lutego uczniowie klas III a, III e i III h uczestniczyli w  interaktywnych warsztatach teatralnych w Operze na Zamku w Szczecinie. W trakcie zajęć  poznali różne gatunki tańca, jego rolę w życiu człowieka, a także rodzaje tańców tradycyjnych i współczesnych. Warsztaty prowadzone były  przy udziale tancerzy Opery na Zamku.  
Zapraszamy do galerii

2801-2018

„ SPOTKANIA Z DZIKUSKIEM”

W domu sióstr urszulanek podczas ferii spotykały się dzieci, które chętnie korzystają z tej formy wypoczynku. Czas razem spędzony z ciekawą postacią z książki pt. „Wspomnienia Dzikuska”, której autorką jest św. Urszula Ledóchowska, okazał się bardzo pożyteczny i godny naśladowania. Każdy dzień był wyjątkowy. Dziękujemy za wspólny wypoczynek i radość, która nam towarzyszyła.               
 Zapraszamy do galerii

2801-2018

WITAMY
wszystkich chętnych Uczniów w VIII edycji GRYFIKA!
 Przypominamy, że każdy uczestnik

 powinien otrzymać materiały przygotowujące do konkursu
od wychowawcy lub nauczyciela odpowiedzialnego
w danej szkole za konkurs.

Można też pobrać materiały: PRZYGOTOWANIE DO KONKURSU

na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach

www.sp8police.eu

w zakładce: GRYFIK 
Czytaj dalej

2301-2018

PROJEKT „NIEPEŁNOSPRAWNY CZY SPRAWNY”

9 stycznia 2018 roku ruszył projekt „Niepełnosprawny czy Sprawny?”. Jest to pierwszy w województwie zachodniopomorskim projekt zakładający organizację cyklu warsztatów z uczniami klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach przez uczniów SOSW Nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo wraz z nauczycielami. Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem Starosty Polickiego.
Głównym założeniem projektu jest integracja osób niepełnosprawnych z osobami sprawnymi oraz wzbogacenie wiedzy na temat funkcjonowania osób niepełnosprawnych.
Czytaj dalej

1201-2018

Ferie zimowe w SP 8

PLAN PRACY – FERIE ZIMOWE 2018
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II w Policach
Zajęcia prowadzone będą przez:

Annę Zwierzchowską     w terminie  15.01.2018r.- 19.01.2018r. (35 h)

                             Marzenę Janicką           w terminie   15.01.2018r.- 19.01.2018r. (35 h)

                             Beatę Kłosińską             w terminie   22.01.2018r.- 26.01.2018r.(35 h)

                             Iwonę Kalkę                   w terminie   22.01.2018r.- 26.01.2018r.(35 h)

 
Czas zajęć: w godz. 8.00-15.00

Zapisy uczniów przyjmują nauczyciele w świetlicy klas I w sali za szatniami oraz w świetlicy klas II-III na drugim piętrze.

0901-2018

Koło turystyczne kl. I-III

W styczniu dzieci z Koła Turystycznego odwiedziły Manufakturę Słodyczy ,,Cukier Lukier” w Szczecinie. Dowiedziały się jak się wytwarza masę na cukierki i lizaki. Wybrały smak swoich wyrobów i naturalne barwniki do masy. Następnie każde dziecko wykonało swojego lizaka i cukierka. Po zakończonych warsztatach udaliśmy się na krótki spacer po starówce Szczecina.

Zapraszamy do galerii

0701-2018

„ Piórnik i lizak dla szkoły w Kipsing ”

        

Pod koniec stycznia rozpoczyna się rok szkolny w Kenii. Na chwilę obecną w naszym województwie łącznie z naszą szkołą jest zaadoptowanych 192 dzieci. Nasza szkoła zaadoptowała dziewczynkę Kurshan Ngitome i chłopca Josepha Gituma Ngong o czym pisałam wcześniej. Pozostałe adopcje są w miejscowościach Matiri, Embu i kilku innych miejscach Afryki. Zrodził się pomysł, aby nasi przedstawiciele zawieźli do Kipsing drobne upominki dla każdego ucznia tamtejszej szkoły ( jest 600 dzieci ). Chcemy uzbierać 600 piórników z wyposażeniem + lizak by im sprawić radość. Patronat medialny zbiórki piórników objęło TVP Szczecin oraz Radio Szczecin.

Liczymy na Waszą pomoc .
Piórniki można przynosić do sali nr 83 od 8 do 30 stycznia.( po za feriami)

2712-2017

Szkolne jasełka

Jest taki dzień w roku, kiedy uczniowie odświętnie ubrani bez plecaków z uśmiechem na twarzy śpieszą do szkoły, by w zespole klasowym ze swoim wychowawcą podzielić się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia. Na ten wyjątkowy dzień w sposób szczególny oczekiwała klasa 3c oraz 3k. Już od pewnego czasu uczniowie przygotowywali miłą niespodziankę – wyjątkowe jasełka pt: „Broda Heroda”.

Czytaj dalej

2012-2017

„3 i, 3 g na Literackim Placu Zabaw”

Czytanie to wspaniała przygoda, przy której można się wspaniale bawić. O tym przekonali się uczniowie 3g i 3 i odwiedzając Literacki Plac Zabaw. Czekały tam specjalnie przygotowane gry literackie (m.in. Hipertekst Oskara Chmioły) oraz twórcza, pobudzająca wyobraźnię przestrzeń. Był pokój pisarza, wielki ołówek, kostki obrazkowe, ukryte litery, teatrzyk ilustracji Kamishibai oraz zadania, zabawy i łamigłówki językowe.
To był bardzo udany wyjazd i świetna zabawa!
Zapraszamy do galerii

2012-2017

Kodowanie w świetlicy

W czasie zajęć świetlicowych dzieci chętnie uczą sie kodowania. W tym tygodniu kodowały obrazek przedstawiający choinkę. W poniedziałek uczniowie klas drugich i trzecich rysowali kolorowe drzewka według poleceń p. Beaty. Ćwiczyli umiejętność słuchania poleceń i skupienia uwagi, cierpliwość i dokładne kolorowanie. Potem każdy zakodował swój rysunek w formie cyfr i kolorowych kwadratów. We wtorek kolejna grupa entuzjastów kodowania rysowała choinki według przygotowanych instrukcji. Wydawało się proste, ale pierwsze próby sprawiły sporo kłopotów. Prawie wszystkim udało się narysować poprawnie choinkę. Byliśmy bardzo zadowoleni.
Zapraszamy do galerii

2012-2017

Mizerna cicha stajenka licha….

Budowanie szopek to stara piękna tradycja, którą zapoczątkował św. Franciszek z Asyżu. Zbudował on pierwszą szopkę w wiosce Greccio koło miasta Rieti w roku 1223. Zwyczaj budowania szopek przetrwał do dziś i jest kontynuowany w rodzinach, kościołach i miejscach publicznych by oprócz choinki kontemplować ubogiego Jezusa w stajence, choć różnią się one pomysłowością danego regionu. Uczniowie naszej szkoły wykazali się niezwykłymi zdolnościami budując piękne, kolorowe szopki, które już od kilku dni można oglądać na holu w naszej szkole. W tym roku możemy też oglądać wyjątkowo dużą szopkę, którą zdobią choinki wykonane przez uczniów klas III.
Zapraszamy do szkoły i do galerii

2012-2017

Literac Plac Zabaw – koło tyrystyczne

W grudniu dzieci z Koła Turystycznego odwiedziły Literacki Plac Zabaw w Galerii Sztuki dla Dzieci i Młodzieży w Szczecinie. Zajęcia warsztatowe podzielone były na dwie części: plastyczną, na której dzieci wykonały kartki świąteczne dla najbliższych oraz literacką, gdzie wyszukiwały słowa i tworzyły opowieści. Zabawa ze słowem i tekstem bardzo się nam podobała.
Zapraszamy do galerii

2012-2017

IGRZYSKA DZIECI W MINI PIŁKĘ KOSZYKOWĄ CHŁOPCÓW.

Dnia 7 grudnia 2017r. w hali naszej szkoły odbył się Gminno-powiatowy Turniej
Minikoszykówki chłopców. W rozgrywkach udział wzięły drużyny z polickich szkół podstawowych: SP1, SP3, SP8 oraz drużyna ze Szkoły Podstawowej
z Przecławia.
Zespół naszych chłopców zajął 1 miejsce i tym samym będzie reprezentować nasz powiat w dalszych rozgrywkach regionalnych.
Czytaj dalej

2012-2017

FINAŁ WOJEWÓDZKI IGRZYSK DZIECI W BADMINTONIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Dnia 14 grudnia 2017r. w Sianowie odbył się Finał Wojewódzki w Badmintonie dziewcząt i chłopców, do którego zgłosiło się 13 szkół. Była to II edycja w tej dyscyplinie, którą aktywowano w naszym województwie po długiej przerwie.
Czytaj dalej

2012-2017

IGRZYSKA DZIECI W MINI PIŁKĘ KOSZYKOWĄ

 Dnia 5 grudnia 2017 r. w hali sportowej SP 8 odbył się Gminno-powiatowy Turniej Piłki Koszykowej Dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci.  Do turnieju przystąpiły drużyny ze trzech polickich podstawówek SP 1, SP 3 oraz SP 8.
W końcowej klasyfikacji nasza drużyna zdobyła   1 miejsce i będzie reprezentować nasz powiat w rozgrywkach regionalnych o Mistrzostwo Województwa.
Czytaj dalej

1812-2017

Ósemkowe spotkania z…

W świątecznym nastroju w sobotę gościliśmy po raz czwarty przedszkolaki, chętne do gier i zabaw. Dzieci miały okazję wykonać świąteczne ozdoby, pośpiewać największe przeboje i potańczyć.
Nasi mali Przyjaciele czują się coraz pewniej w szkole, chętnie przemieszczają korytarze i wyczekują na kolejne spotkanie.
Dziękujemy wszystkim Dzieciom i Rodzicom za przybycie i wspólną zabawę i życzymy Wesołych Świąt !
Zapraszamy do galerii

1712-2017

Stajenka w naszej szkole

Szybkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia,
poprzedzone czasem radosnego oczekiwania, czyli ADWENTEM.
Biblia opisuje to wydarzenie, dzięki temu wielu artystów ma pragnienie, by, choć w małym stopniu przekazywać najmłodszym piękno i zarazem ubóstwo narodzin Syna Bożego.
W naszej szkole tajemnicze osoby również zapragnęły zbudować mały kawałek Betlejem.
Zapraszamy do stajenki w SP8 i naszej galerii.

1612-2017

Wyniki III etapu Konkursu Matematycznego „Bawimy się w matematykę”

W sobotę 16 grudnia odbył się III etap Konkursu Matematycznego „Bawimy się w matematykę” podajemy wyniki:
czytaj dalej

1412-2017

„Paczka dla zwierzaka”

Jako ,że październik jest Światowym Miesiącem Zwierząt to po raz kolejny w naszej szkole w klasach 1-3 odbyła się zbiórka karmy dla psów i kotów.Cały miesiąc październik zbieraliśmy karmę i potrzebne rzeczy typu koce i akcesoria by pomóc potrzebującym zwierzętom z TOZ w Policach.Akcję zakończylismy w Mikołajki.I z tej okazji stworzyliśmy „Paczkę dla Zwierzaczka” .Akcję wspomogły uczennice z klasy V e naszej szkoły:Marcelina Targosińska i jej koleżanki Amelia Janiszewska, Wiktoria Erdman,Zuzanna Kosobucka.Miło,że los głodnych zwierząt porusza serca tylu ludzi.Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc i wsparcie.Karma została przekazana p.Katarzynie Lukosek -wolontariuszce z TOZ w Policach.
Zapraszamy do galerii

1412-2017

Wspólnie w Kresowej Drużynie. Pomagamy!

12 grudnia w Przecławiu uczniowie naszej szkoły brali udział w finale akcji charytatywnej Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach. Zbieraliśmy artykuły szkolne, słodycze, zabawki i żywność trwałą z przeznaczeniem na paczki bożonarodzeniowe dla dzieci z polskich szkół na Litwie. Zebraliśmy ok. 300 kg darów. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.
Zapraszamy do galerii

1412-2017

zaproszenie na „Ósemkowe spotkania z…”

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły na najbliższe dwa spotkania dedykowane  przdszkolakom.

ósemkowe spotkania plakat www

1212-2017

Adopcja dziecka – podziękowanie

Adopcja dziecka - podziękowanie

1212-2017

Drużyna Energii

1112-2017

Mikołajki na sportowo

Klasa 1d spędziła Mikołajki w Centrum Sportów Walki Energy Gold Team w Policach.

Trener -pan Tomek Pilarski w ciekawy i aktywny sposób zaprezentował uczniom tajniki walki i zawodu trenera. 

Dzieciom bardzo się podobało. Panu Tomkowi dziękujemy za profesjonalne przeprowadzenie zajęć. Z chęcią jeszcze wrócimy.

Zapraszamy do galerii.

1112-2017

Warsztaty świąteczne w klasie 1d

Dzieci z klasy 1d wraz z rodzicami spotkali się na warsztatach świątecznych, na których wspólnie w miłej atmosferze wykonywali ozdoby świąteczne.

W tym roku motywem przewodnim były anioły. Każda rodzina wykonała wspólnie swojego anioła, jak również mnóstwo innych ozdób, które następnie sprzedano na kiermaszu „Serce na dłoni” na cele charytatywne.

W pozytywnej atmosferze w nastoju świątecznym mile spędziliśmy czas.

Zapraszamy do galerii.

 

1112-2017

Warsztaty bożonarodzeniowe z I e

Najlepszym sposobem na poczucie magii świąt są wspólne przygotowania. Nic tak nie zacieśnia więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi, jak wspólnie spędzony czas. Okres przedświąteczny jest wspaniałą okazją, by połączyć siły, wykorzystać kreatywność obu pokoleń i razem przygotować ozdoby świąteczne.
Czytaj dalej…

1012-2017

„Z Mikołajem po zdrowie”

9 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbył się festyn „Z Mikołajem po zdrowie”. Miał na celu zwrócenie uwagi na zdrowy styl życia, którego głównymi elementami są:
– zbilansowana dieta , która dostarczy w odpowiednich ilościach nie tylko składników odżywczych (białka, tłuszcze i węglowodany) ale również witamin, błonnika i soli mineralnych,
– aktywność fizyczna,
– badania profilaktyczne.

Czytaj dalej

1012-2017

Odkrywanie tajemnic Pomorza

Znacie legendę o uwięzionej i przetrzymywanej przez rybaków Zielenicy ? Słyszeliście o pięknej Synonii, którą oskarżono o czary? Uczniowie klasy 5 g  4 grudnia w bibliotece im. Marii Skłodowskiej- Curie spotkali się z panią Małgorzatą Dudą, autorką książek i przewodników o naszym regionie. Pisarka z pasją, zaangażowaniem  opowiadała o  nieznanych powszechnie legendach związanych z naszym województwem. Opowieści wywarły ogromne wrażenie na piątoklasistach. Pani przewodnik obiecała nawet wiosną wspólny spacer, aby  opowiedzieć o  tajemnicach, które kryje nasza okolica….

zapraszamy do galerii

1012-2017

Wyniki III etapu Konkursu Ortograficznego „Ortografik”

W sobotę  9 grudnia odbył się kolejny etap  Konkursu Ortograficznego „Ortografik”.

Następny etap odbędzie się 3 lutego. Dzieci piszą dyktando. Nie dostają już zadań do opracowania.

Do półfinału zakwalifikowali się następujący uczniowie:
czytaj dalej

1012-2017

   ŚWIĄTECZNY KIERMASZ W SP8 

 Już 6 XII od samego rana powitał nas w szkole bardzo wesoły tańczący i rozśpiewany Mikołaj. Sprawił radość wszystkim, którzy zawitali do naszej szkoły. Chętnie pozował do zdjęć ciągnąc za sobą saneczki z zieloną choinką, a zarazem informując nas poprzez plakat o zbliżającym się 8 XII kiermaszu świątecznym.


Czytaj dalej…

1012-2017

ZBIJAK KLAS IV

W sobotę 25 listopada 2017r. w ramach Poranka na Sportowo uczniowie klas IV wraz z Rodzicami spotkali się w hali sportowej naszej szkoły. Uczniowie rywalizowali w grze drużynowej „Zbijak” a Rodzice gorąco kibicowali swoim pociechom. Na początku turnieju kapitanowie drużyn losowali grupy, w których potem grali.

Do finału awansowało sześć klas czwartych – po dwie z każdej grupy eliminacyjnej.

1 miejsce zajęła klasa IV E
2 miejsce – IV C
3 miejsce – IV H
4 miejsce – IV G
5 miejsce – IV F
6 miejsce – IV I.
Każdy uczeń otrzymał zdrowa przekąskę oraz dyplom, a najlepsi medale.
Do zobaczenia w marcu na Turnieju klas V w ringo.
Zapraszamy do galerii

0812-2017

Gramy w „Złapmy lwa”

„Złapmy lwa!” to gra rozwijająca myślenie logiczne i strategiczne  uczniów. Opiera się ona na japońskiej grze Dōbutsu shogi (dosł. „zwierzątkowe szachy”), zaprojektowanej przez zawodową szachistkę Madokę Kitao oraz graficzkę Maiko Fujitę w celu popularyzacji japońskich szachów . Zasady gry są bardzo proste a kolorowe plansze i miękkie poduszki (klocki) sprawiają, że dzieci bardzo chętnie sięgają po nią podczas   zajęć.
Zapraszamy do galerii

0512-2017

GRYFIKOWE DZIECIAKI NA POLICKIEJ MIJANCE

   Gryfikowe Dzieciaki – to koło turystyczno- krajoznawcze, które działa w naszej szkole od wielu lat. Dzieci z klas drugich i trzecich poznają Police i okolice oraz historię regionu. W ten sposób chcą przygotować się do VIII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Policach GRYFIK, który odbędzie się wiosną 2018 roku.
Czytaj dalej…

0412-2017

„Z Mikołajem po zdrowie”

Dnia 9.12.2017r. w hali sportowej SP8
Piaskowa 99 w godz.10.00-12.00 odbędzie się festyn
„ Z Mikołajem po zdrowie”.

 W programie:
– porady dietetyka,
– kącik ratownictwa medycznego,
– pomiary ciśnienia,
– kącik prostego kręgosłupa,
– kącik zdrowego odżywiania,
– Mój zdrowy talerz,
– ćwiczenia fitness,
– porady trenera personalnego,
– sprawnościowy tor przeszkód,
– ćwiczenia na ergometrze,
– konkurs „ Zdrowych zagadek”

PRZYJDŹ, ZBIERZ PIECZĄTKI A OTRZYMASZ NAGRODĘ.

0412-2017

Turniej Scrabble

W sobotę 2 grudnia odbył się pierwszy turniej scrabblowy w ramach naszej Polickiej Ligi Scrabble. Stawili się prawie wszyscy uczestnicy kółka scrabblowego, ale nie zabrakło też naszych starych uczniów, teraz siódmoklasistów. Pierwsze dwa miejsca zajęli uczniowie SP1, na trzecim natomiast uplasowała się Marta Radziwanowska, teraz uczennica siódmej klasy SP2. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkich uczestnikom. Kolejny turniej w lutym, a tymczasem szlifujemy nasze umiejętności na kółku scrabble – piątki, godzina 14.30-16.00 w sali nr 51.​
Zapraszamy do galerii

0412-2017

Klasa III j i „Tajemniczy Świat Opery”

4 grudnia uczniowie klasy III j uczestniczyli w warsztatach teatralnych „Tajemniczy Świat Opery” w Operze na Zamku w Szczecinie. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z historią Zamku Książąt Pomorskich w którym mieści się opera. Dowiedziały się jak funkcjonuje teatr od kulis, poznały tajniki i ciekawostki dotyczące sceny i widowni.
Czytaj dalej

3011-2017

Andrzejki w 1e

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.
Czytaj dalej

3011-2017

Wieczór andrzejkowy III e, III j i przedszkolaków

Andrzejki to wieczór wróżb, odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. To okazja do organizowania imprez przed rozpoczynającym się adwentem. Dawniej w andrzejkowych wróżbach brały udział wyłącznie niezamężne dziewczęta, bo miały one charakter typowo matrymonialny. Chłopcy i dziewczęta bawili się osobno, zresztą zabawa ta miała również nieco inny charakter. Mniej w niej było śmiechu i radości, a więcej skupienia, magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice.
Czytajdalej

3011-2017

Listopadowy rajd pamięci

Listopad miesiącem zadumy – pod takim hasłem odbył się rajd Koła Turystycznego. Odwiedziliśmy miejsca pamięci,  najpierw udaliśmy się do Trzeszczyna pod Pomnik Ofiar Faszyzmu, potem na policką Mijankę, gdzie stacjonował statek SS Bremerhaven- miejsce przebywania więźniów obozu karnego. Dzieci zapaliły znicze i dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o historii Polic w czasie II wojny  światowej. Zapraszamy na kolejne rajdy z Kołem Turystycznym naszej szkoły.

Zapraszamy do galerii

2911-2017

Spotkania z ciekawymi ludźmi – III e

8 listopada w ramach akcji,,Trzymaj formę” zorganizowaną przez Powiatową Stację Epidemiologiczną w Policach klasę odwiedziła jedna z mam, która poprowadziła pogadankę na temat zdrowego odżywiania.Dzieci z zainteresowaniem słuchały jak należy dbać o zdrowie. Na zakończenie w grupach wykonały ,,Piramidę żywieniową”.
Zapraszamy do galerii

28 listopada pod kierunkiem jednej z mam uczniowie wykonywali na kiermasz świąteczny lampiony metodą decoupage. Wszyscy byli bardzo zaangażowani , a efekt końcowy można podziwiać na zdjęciach.
Zapraszamy do galerii

2911-2017

II a i „Czarodzieje”

28 listopada grupa „Czarodziejów ” z Przedszkola Publicznego nr 5 im. Wandy Chotomskiej w Policach odwiedziła uczniów II a naszej szkoły. Pod kierunkiem p.Ewy Lenarcik dzieci rysowały węglem ilustrację do wiersza.
Zapraszamy do galerii

2711-2017

XVI Gminno – Powiatowy Turniej Turystyczno – Krajoznawczy

18 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Policach odbyły się eliminacje powiatowe  Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego.

Uczniowie musieli wykazać się wiedzą w testach:

 • krajoznawczym o powiecie polickim, Szczecinie i dużych miastach Polski
 • turystycznym – umiejętnością czytania znaków topograficznych, posługiwania się skalą, wyznaczaniem kierunków świata, znajomością odznak turystycznych
 • z przepisów ruchu drogowego
 • z zasad udzielania pierwszej pomocy i znajomości apteczki.

czytaj dalej

2511-2017

Wyniki II etapu Konkursu Ortograficznego „Ortografik”

25 listopada odbył się II etap Konkursu Ortograficznego „Ortografik”.
Gratulujemy uczniom, którzy zakwalifikowali się do następnego etapu konkursu!

Kolejny etap – 9 grudnia. Niebawem nauczyciele przekażą zestawy zadań. Tym razem uczniowie będą pisali dyktando.

czytaj dalej

2411-2017

„Adopcja dziecka na odległość”

Z radością informuję, że nasza szkoła zaangażowała się w piękne dzieło, którym jest adopcja dziecka na odległość. Otrzymaliśmy już pełną informację o adoptowanej przez nas dziewczynce, która ma na imię Kurshan Ngitome, w styczniu rozpocznie ona naukę w klasie trzeciej w Kipsing.
Czytaj dalej

2411-2017

Konkurs plastyczny klas I-III

24 listopada odbył się finał Szkolnego Konkursu Plastycznego
Klasy I -„Moja rodzina”
1.Lilianna Szymacha I e
2.Nina Senderowska I b
3.Weronika Chochoł I c
Wyróżnienie
Kamila Obrzut I a
Rozalia Godlewska I d

Klasy II -„Moja szkoła”
1.Oliwia Gałka II b
2.Milena Tamulonek II e
3.Mateusz Wiles II d
wyróżnienie
Zuzanna Pichota II a
Aleksandra Gładkowska II c

Klasy III -„Police -moje miasto”
1.Nikola Kubicka III j
2.Natalia Paszko III ł
3.Łukasz Jabłoński III f
wyróżnienie
Michał Nowaak III l
Julia Sadowska III h
Nagrodzonym serdecznie gratulujemy !

Zapraszamy do galerii

2311-2017

Projekt lektura

Zwieńczeniem omawiania jednej z ulubionych lektur naszych czwartoklasistów, Akademii pana Kleksa”, było wykonanie makiety szkoły z książki Jana Brzechwy. Uczniowie przez kilka tygodni pracowali nad projektem, dzięki temu utrwalili wiedzę o elementach świata przedstawionego. Mogli też wykazać się umiejętnością pracy w grupie, wyobraźnią i kreatywnością.
Zapraszamy do galerii

2211-2017

Klub Dzieci Ciekawych Wszystkiego w Muzeum Narodowym

Klub Dzieci Ciekawych Wszystkiego był na wycieczce w dniu 21 XI 2017 r. w Muzeum Narodowym w Szczecinie na Pokazie Szalonego Profesora. Dzieci brały też udział w interaktywnej lekcji fizyki, której tematem była temperatura. Podczas pokazu odbyły się widowiskowe doświadczenia z dwoma skrajnymi substancjami – ciekłym azotem (prawie -200C ) i metanem (około 2 000C ).
Zapraszamy do galerii

2111-2017

„Ósemkowe spotkania z….”

Już po raz trzeci odwiedziły nas dzielne przedszkolaki, chętne do gier i zabaw. Miało one okazję spotkania z muzyką, sztuką i także uczuły się za pomocą tablicy multimedialnej. Atrakcją tego dnia była gra w japońskie szachy „Złapmy lwa”. Cieszy nas ich zaangażowanie i chęci uczestnictwa w kolejnym odsłonie sobotnich zajęć. Do zobaczenia w grudniu! 
Zapraszamy do galerii

1911-2017

II etap konkursu „Bawimy się w matematykę”

W sobotę 18 listopada odbył się  II etap konkursu „Bawimy się w matematykę” podamy wyniki:

  czytaj dalej

1811-2017

KLASY IV ZWIEDZAŁY CMENTARZ CENTRALNY W SZCZECINIE

Kilka klas czwartych wzięło udział w wycieczce na jeden z największych i najciekawszych cmentarzy na Europie, na Cmentarz Centralny w Szczecinie. Bogactwo symboliki i piękno okalającej je przyrody przybliżył nam Michał Rembas, przewodnik turystyczny, historyk, dziennikarz i autor wielu książek o Szczecinie.
Czytaj dalej…

1311-2017

„Sto lat” Polsko !

Wszyscy uczniowie klas IV- VI otrzymali zaproszenie na niezwykłą imprezę urodzinową . 99 lat temu nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość ! Z tej okazji uczniowie klasy VI a zaprezentowali inscenizację, która przybliżyła bolesną historię naszego kraju i uświadomiła trudną drogę do odzyskania niepodległości.
Czytaj dalej

1311-2017

„Poznajemy bezkręgowce” Projekt przyrodniczy dla klas 6.

Projekt przyrodniczy dla klas 6

„Poznajemy bezkręgowce”

W październiku uczniowie klas 6 brali udział w projekcie „Poznajemy bezkręgowce”.

W trakcie lekcji przyrody poznawali grupy zwierząt zaliczanych do bezkręgowców, oglądali filmy, wyszukiwali w literaturze i encyklopediach informacje o tych zwierzętach.

Wyszukiwali również w literaturze wiersze o tych zwierzętach.

Podsumowaniem projektu była wystawa prac uczniów: wierszy o bezkręgowcach ozdobionych rysunkami tych zwierząt oraz modeli zwierząt.

            Prace wykonane przez uczniów są rewelacyjne, pomysłowe i wiernie pokazują wygląd zwierząt.

Wystawa cieszy się zainteresowaniem pozostałych uczniów szkoły. 
zapraszamy do galerii
 

1311-2017

Konkurs – Spell it

Za nami finał konkursu języka angielskiego dla kas czwartych Spell it. Tegoroczne wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce Marcel Żelaziński 4b

II miejsce Nikodem Kłos 4b

III miejsce Oliwia Rybak 4h

IV miejsce Maja Pachis 4a i Julia Mędrek 4a

V miejsce Marcin Stefański 4b

VI miejsce Krystian Sikora 4g

Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością literowania po angielsku oraz spostrzegawczością przy wyszukiwaniu błędów. Najlepsza piętnastka miała już za sobą zmagania z rówieśnikami podczas dyktanda po angielsku. Serdecznie gratulujemy wiedzy, umiejętności i stalowych nerwów, a młodszych kolegów zapraszamy do kolejnych edycji.

Zapraszamy do galerii.

1211-2017

III h na Literackim Placu Zabaw

Klasa 3h w środę 8 listopada odwiedziła Literacki Plac Zabaw w Galerii dla Dzieci i Młodzieży „Tworzę się” w Szczecinie. Uczniowie m.in. rozwiązywali zagadki literackie, tworzyli swoje opowiadania, wykonali własne książeczki i po prostu miło i aktywnie spędzili czas. Wychodząc z galerii, już pytali o następna wizytę
Zapraszamy do galerii

1011-2017

1e z wizytą w Centrum Sportów Walki

W środę 8 listopada uczniowie klasy 1e odwiedzili polickie Centrum Sportów Walki „Energy Gold Team”, gdzie pod kierunkiem trenera Tomasza Pilarskiego wzięli udział w zajęciach sportowych. Polegały one głównie na ogólnorozwojowych ćwiczeniach poprawiających sprawność ruchową oraz koordynację. W trening wplecione były również podstawy brazylijskiego jiu-jitsu, którego pan Tomasz naucza policką młodzież i dzieci. Jednym z jego uczniów jest nasz kolega z klasy Tymek, który wspólnie z trenerem demonstrował ćwiczenia. Zajęcia bardzo się dzieciom podobały. Zakończyły trening zmęczone, ale bardzo zadowolone.
Zapraszamy do galerii

0811-2017

ADOPCJA DZIECKA W KIPSING

Z radością informuję, że nasza szkoła zaangażowała się w piękne dzieło, którym jest adopcja dziecka na odległość. Otrzymaliśmy już pełną informację o adoptowanej przez nas dziewczynce, która ma na imię Kurshan Ngitome, w styczniu rozpocznie ona naukę w klasie trzeciej w Kipsing.
Czytaj dalej

0711-2017

OTWARTY TURNIEJ BADMINTONA

Dnia 28.10.2017 r. w ramach „Poranka na sportowo” odbyła się IV edycja Turnieju  Badmintona. Celem turnieju była popularyzacja zapomnianej przez niektórych uczniów  gry rekreacyjnej jaką jest kometka.  Z roku na rok rośnie poziom rozgrywek oraz umiejętności zawodników a także ich liczba – ponad 40 uczniów klas IV-VI. Każdy uczestnik otrzymał „zdrową przekąskę” czyli jabłuszko, a dla najlepszych były medale oraz pamiątkowe dyplomy.
Czytaj dalej

0411-2017

Ekopiknik „WODA TO SKARB”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „EKOPIKNIKU”
zorganizowanym pod hasłem: „Woda to skarb”.
W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Tanowie podczas zabaw odbył się konkurs teatralny
UCZNIOWIE KLASY 6 c
ZDOBYLI PIERWSZE MIEJSCE opiekun p. A. Zientek
UCZNIOWIE KLASY 6 A WYRÓŻNIENIE opiekun p. I. Cebula
W KONKURSIE PLASTYCZNYM „WODA TO ŻYCIE”
I MIEJSCE ZAJĄŁ JAKUB OLSZEWSKI 6 C opiekun p. A. Zientek
NAGRODY OTRZYMALI RÓWNIEŻ UCZNIOWIE
GABRYSIA KOT kl. 4 i opiekun p. J. Cudak
ALICJA STEPHANI kl. 6 e opiekun p. J. Cudak
Gratulujemy!!!! 
Zapraszamy do galerii

0411-2017

Pola Nadziei

Dziękujemy wszystkim za zbiórkę cebulek żonkila. Cebulki zostały posadzone. Kolejny rok zaangażowaliśmy się w ogólnopolską akcję POLA NADZIEI. Celem akcji, jest wsparcie Hospicjum w Policach. Dzięki takim przedsięwzięciom uczymy się pomagać innym.
Zapraszamy do galerii

0111-2017

Wystawa „Dary jesieni”

Robi się chłodniej i coraz bardziej szaro, ale w kuchni jeszcze pełno kolorów, smaków, aromatów. Korzystajmy z darów jesieni, póki warzywa i owoce są pełne witamin.

Każdy sezon ma swoje skarby, nie inaczej jest z jesienią. Owoce i warzywa jakie znaleźć możemy w tym czasie to dary jesieni, które są cudownym pokarmem dla naszego organizmu, zaspokajając wszelakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze.

Warto skupić się na tych cudnych sezonowych jesiennych darach, gdyż pomogą one przetrwać coraz chłodniejsze dni, wspomogą nasz układ odpornościowy, a do tego przyspieszą metabolizm. 

zapraszamy do galerii

3110-2017

Spotkanie z Misjonarzem z Kenii

20 października ks. Jeremy Cabuga odwiedził Szkołę Podstawową nr 8 w Policach. Podczas spotkania z misjonarzem z Kenii dzieci wraz z wychowawcami mogli poznać realia życia w Afryce. Ksiądz Jeremy pokazał prezentacje, na której mogliśmy obejrzeć szkołę, kościół i społeczność miejscowości Kipsing, która leży w centrum Kenii. Spotkanie było bardzo ciekawe. Misjonarz wraz z dziećmi śpiewał i opowiadał jak wygląda nauka w odległym kraju. Nasza szkoła podjęła decyzję o pomocy jednemu dziecku z Kipsing włączając się w projekt ” Adopcja ucznia na odległość”. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na informację o uczniu, któremu będziemy mogli pomóc.

Zapraszamy do galerii.

3010-2017

Akcja Ratujmy Kasztanowce 2017

Już po raz drugi obecne klasy 5 biorą udział w Akcji Ratujmy Kasztanowce.Jeśli nic nie zrobimy, za parę lat z naszego krajobrazu znikną kasztanowce. Można jednak w prosty sposób walczyć ze szkodnikiem niszczącym te drzewa. Akcja polega na systematycznym grabieniu i uprzątaniu opadających liści kasztanowców, wewnątrz których zimują osłonięte kokonem poczwarki groźnego szkodnika kasztanowców szrotówka kasztanowcowiaczka.

zapraszamy do galerii

3010-2017

Rajd klas 5 do Trzeszczyna pod Pomnik Ofiar Faszyzmu.

30 października przed  dniem  Wszystkich Świętych  klasy 5 wybrały się na rajd pieszy  do Trzeszczyna dla uczczenia ofiar niemieckich obozów pracy z okresu II Wojny Światowej. Zapalono znicze i chwilą ciszy uczczono wszystkich tych, którzy zginęli tutaj w obozach pracy.

 

zapraszamy do galerii

2910-2017

PAŹDZIERNIK Z RÓŻAŃCEM

Uczniowie klas trzecich wykonali różańce wykazując się ogromną pomysłowością. Można je podziwiać w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza. Zapraszamy do galerii i dziękujemy wszystkim dzieciom i ich pomocnikom.
Zapraszamy do galerii

2910-2017

Wyniki I etapu konkursu „Ortografik”

28 października odbył się I etapu konkursu „Ortografik” podajemy wyniki konkursu
czytaj dalej

2910-2017

I miejsce klasy VI c w konkursie teatralnym „Woda to życie” !

Uczniowie naszej „Ósemki” wygrali zmagania teatralne zorganizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tanowie. Zwycięzcy są uczniami  Pani Agnieszki Zientek.
Konkurs był częścią EKOPIKNIKU „Woda to skarb”, podczas którego uczniowie przeszli ścieżkę ekologiczno-edukacyjną składającą się z punktów informacyjnych, na których mogli spotkać się z m.in. z policjantami. Zapoznali oni uczestników pikniku z zasadami bezpiecznego zachowania na wodzie.
Czytaj dalej

2510-2017

IGRZYSKA DZIECI – MINI PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĘTA

Dnia 24.10.2017r. w hali naszej szkoły odbyły się Igrzyska Dzieci w mini piłkę ręczną. Do turnieju przystąpiły drużyny z SP1, SP3 oraz SP8.
W klasyfikacji końcowej:
I miejsce zajęła SP8
II miejsce – SP3
III miejsce – SP1.
Skład zwycięskiej drużyny:
Natalia Stefańska
Martyna Łatka
Martyna Starczewska
Weronika Sopalska
Debora Dojnikowska
Ola Pawluk
Livia Bidler
Ola Narkun
Mira Barabash.
Czytaj dalej…

2310-2017

Matematyka w lesie –klasa 1e

Słoneczna pogoda sprzyja spacerom, dlatego postanowiliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym i w piękne piątkowe popołudnie udaliśmy się do lasu. Tam, podzieleni na grupy, doskonaliliśmy umiejętność rozpoznawania figur geometrycznych.
Czytaj dalej

2310-2017

„Alternatywna lekcja W-F z mistrzem” – Moniką Pyrek

20 października uczniowie klas VI mieli okazje uczestniczyć w alternatywnej lekcji W-F zorganizowanej przez Fundację Moniki Pyrek w hali naszej szkoły. Dzieci przywitała Mistrzyni, która prowadziła to niesamowite spotkanie.  W krótkiej, dowcipnej pogadance przedstawiła naszym szóstoklasistom korzyści wynikające z regularnej aktywności fizycznej. Zachęciła również do tego, aby odżywiali się regularnie i dbali o nawadnianie organizmu, gdyż właśnie od tego zależy dobre samopoczucie. Były też prezenty. Gospodyni spotkania każdemu z uczestników wręczyła upominek- białą koszulkę z logo fundacji. 
czytaj dalej

2310-2017

Ślubowanie klas pierwszych

20 października w podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym dzieci klas pierwszych ślubowały być dobrymi uczniami i Polakami, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i wszystkim pracownikom szkoły.

Przed częścią oficjalną dzieci zaprezentowały program artystyczny, który został nagrodzony gromkimi brawami. 

20 października był dniem wyjątkowym. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy pasji i chęci poznawania tego co nowe i nieznane.

Zapraszamy do galerii.

2210-2017

„Ósemkowe spotkania z….”

W sobotę 21 października po raz drugi gościliśmy wszystkich młodych gości. Przyszli zobaczyć szkołę, „z czym to sie je”, jak wygląda i co oferuje. Zaproponowaliśmy spotkanie z językiem angielskim, zabawy plastyczne i jesienne spotkanie z teatrem. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał drobne nagrody a dla tych, którzy byli po raz drugi- czekały kolorowe książki. Radość przedszkolaków była ogromna. Do zobaczenia w listopadzie!
Zapraszamy do galerii

 

2110-2017

I etap konkursu „Bawimy się w matematykę”

21 października odbył się I etap  konkursu „Bawimy się w matematykę”.

Podajemy wyniki:
czytaj dalej

1910-2017

Światowy Dzień Drzewa w klasach 1-3

10 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa.

W tym dniu uczniowie klas młodszych dowiedzieli się dużo o drzewach, ich roli w życiu każdego człowieka oraz całej przyrody. Było inaczej niż zwykle. W każdej klasie odbyła się pogadanka na temat znaczenia drzew,były quizy,krzyżówki,zadania przyrodnicze a także prace plastyczne.Okazało się ,że to wystarczy , by wzbudzić zainteresowanie tematem, zachęcić do aktywnego i twórczego działania.

1710-2017

III e, III j z wizytą w Muzeum Narodowym

13 października klasa III e i III j wybrały się do Muzeum Narodowego do Szczecina na lekcję muzealną ,,Było sobie dziecko. Historia dzieciństwa”. Podczas zajęć uczniowie poznali dziecięcą codzienność, tak dawniej, jak i dziś przejawiającą się w najróżniejszych grach i zabawach. Zobaczyły jak wyglądały zabawki w dawnych czasach. Zagrały również w różne gry. Na zakończenie zajęć każdy otrzymał grę planszową, w którą można grać w długie jesienne i zimowe wieczory.
Zapraszamy do galerii

1710-2017

Światowy Dzień Żywności – III g

16 październik to Światowy Dzień Żywności. Klasa 3 g zaproponowała uczniom klas trzecich aktywne udział w akcji „5 razy dziennie warzywa i owoce”, poprzez przygotowanie zdrowych kanapek, sałatek, deserów. Podsumowaniem była prezentacja klasy i wspólna zabawa. 
Dziękujemy nauczycielom i uczniom za zaangażowanie i zachęcamy wszystkich do zdrowego, aktywnego życia.
Zapraszamy do galerii

1710-2017

Papieskie Kremówki

39 lat temu wybrano na papieża Jana Pawła II.

Dnia 16 X dla naszej szkoły to dzień szczególny. Uczniowie nawet najmłodsi przypominają, że patron naszej szkoły to wielki wyjątkowy człowiek i jest znany na całym świecie. Kochał wszystkich a szczególnie dzieci. Dla uczczenia dzisiejszego dnia możemy zobaczyć na szkolnym korytarzu wystawę składającą się z prac dzieci upamiętniającą naszego papieża i oczywiście zajadać się wielkimi kremówkami, które były Jego ulubionym ciastkiem.

Czytaj dalej…

1510-2017

Starymi ścieżkami po Gminie Police

Gryfikowe Dzieciaki z klas trzecich 7 października 2017r. tradycyjnie wybrały się na wycieczkę autokarową po Gminie Police. Zwiedziły Stare Police, Jasienicę, Mścięcino, Niekłończycę, Tatynię, Pilchowo, Tanowo i Trzebież. Poznały historię naszego regionu od czasów księcia Barnima poprzez okres II wojny światowej, aż do czasów dzisiejszych. Zobaczyły najcenniejsze zabytki Gminy Police. 
Czytaj dalej

1510-2017

Mali Mistrzowie Kuchni z klasy 3f

10 października 2017 r. dzieci z klasy 3f wykazały się dużymi umiejętnościami kulinarnymi. Przygotowały zdrowe i pyszne sałatki na drugie śniadanie w szkole. Już trzeci rok uczestniczą w programie „Owoce i warzywa w szkole” i wiedzą jak ważne dla organizmu małego człowieka jest spożywanie zdrowej żywności bogatej w witaminy. Obejrzyjcie jakie pyszności przygotowały dzieci – mali następcy Magdy Gesler i Karola Okrasy. Może wśród uczniów z klasy 3f znajdą się przyszli uczestnicy MASTER CHEFA? Jak widać zadatki na kucharzy mają ogromne……..
Zapraszamy do galerii

1210-2017

Sadzimy żonkile

Pola Nadziei (Akcja Żonkil) to program stworzony 57 lat temu, pomagający chorym na raka. Akcja ta przypominać ma nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie choroby.
Czytaj dalej

1210-2017

„Cybernauci”

Nasza Szkoła realizowała kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci „Cybernauci”.

W ramach projektu udział w warsztatach prowadzonych przez trenera  cyberbezpieczeństwa  wzięli uczniowie, nauczyciele i rodzice. Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci oraz reagowania na zagrożenia przez dzieci,  młodzież, ich rodziców a także nauczycieli.
Czytaj dalej

1210-2017

Finał „Mnożę, bo umiem”

Zakończyliśmy rozgrywki w ramach projektu międzyprzedmiotowego „Mnożę, bo umiem”. Udział w nim wzięli uczniowie wszystkich klas trzecich. Czytaj dalej

1110-2017

Jem zdrowo i kolorowo – III e

W ramach akcji ,,Jem zdrowo i kolorowo” klasę III e odwiedził jeden z rodziców, który jest zawodowym kucharzem. W profesjonalny sposób przekazał dzieciom jak należy przygotować sałatkę warzywną. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem ostrożnie kroili przyniesione składniki. Na koniec każdy został pasowany na Master Chefa i otrzymał pamiątkowy medal ze swoim imieniem.

Zapraszamy do galerii

1110-2017

GMINNO-POWIATOWE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Dnia 3 października 2017 r. na polanie za „ósemką” odbyły się Igrzyska Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Startowały w nich drużyny szkół polickich oraz  Szkoły Podstawowej z Przecławia.
Czytaj dalej

0910-2017

Samorząd Szkolny – wybory

Dnia 21 września 2017 r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Poprzedzone były kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu. W sali nr 3 odbyła się debata, w której uczestniczyli przedstawiciele poszczególnych klas. Każdy mógł zadać pytanie swojemu faworytowi. 

Czytaj dalej

0510-2017

GRYFIKOWE DZIECIAKI NA START!

   Gryfikowe Dzieciaki – to koło turystyczno- krajoznawcze, które działa w naszej szkole od wielu lat. Dzieci z klas drugich i trzecich już wystartowały i zaczęły poznawać Police i okolice. W ten sposób chcą przygotować się do VIII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Policach GRYFIK, który odbędzie się wiosną 2018 roku.  
Czytaj dalej

0510-2017

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka dla klas IV

    W czwartek 28 września odbyła się na szkolnym łącznika dyskoteka, podczas której świętowaliśmy nadchodzący Dzień Chłopaka. Było klasyczne męskie podpieranie ściany, ale więcej było zabawy i tańca.
Zapraszamy do galerii

0310-2017

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2017

W piątek 29 września 2017 r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości.

Przez cały dzień w czasie przerw międzylekcyjnych 3-osobowe Komisje Egzaminacyjne przeprowadzały egzaminy z tabliczki mnożenia wśród chętnych uczniów.

czytaj dalej

0310-2017

PORANKI NA SPORTOWO

        Dnia 23 września 2017 rozpoczęliśmy kolejną edycję” Sobotnich poranków na sportowo” marszem z kijkami. Tym razem do sprawy podeszliśmy profesjonalnie. Podczas marszu korzystaliśmy z  Endomondo , aplikacji, która policzyła nam długość trasy, czas przemarszu oraz ilość spalonych kalorii.
Czytaj dalej

0210-2017

Wyjazd do Tarzani- Koło Turystyczne

28 września dzieci z Koła Turystycznego odwiedziły Park Linowy TARZANIA w Szczecinie, gdzie pod okiem instruktorów pokonywały sprawnościowe trasy. Podziwiały również walory przyrodnicze Jeziora Głębokie. Po zmaganiach na wysokości przyszedł czas na odpoczynek przy ognisku i kiełbasce.
Zapraszamy do galerii

2809-2017

„Gry i zabawy na 4 pory roku-jesień w klasach pierwszych”

Klasy pierwsze powitały kolejną porę roku  zabawowo.Wydarzenie”Gry i zabawy na 4 pory roku-jesień” zapoczątkowały cykl  wydarzeń organizowanych na każdą porę roku. Jesienne podchody dały uczniom naszej szkoły mnóstwo radości, zabawy i trochę tajemniczości.Ukryty skarb był metą i nagrodą w świetnej, jesiennej zabawie. Z niecierpliwością wszyscy czekamy na powitanie zimy, a wraz z nią czekamy na kolejne atrakcyjne zabawy.Pozdrawiamy jesiennie-pierwszaki.

Zapraszamy do galerii.

2709-2017

Mnożę, bo umiem

Klasy trzecie od prawie dwóch tygodni przygotowują się do finału międzyprzedmiotowego projektu „Mnożę, bo umiem”. Uczą się tabliczki mnożenia i ją utrwalają poprzez wielorakie zajęcia: domina matematyczne, mnożeniowego Piotrusia i memo przy wykorzystaniu Kart Grabowskiego, malowanie działań i ich wyników. Uczniowie i nauczyciele robią wiele, aby tabliczka sama weszła do głowy. Mają też wsparcie rodziców, którzy zawsze w niezawodny sposób włączają się w działania szkoły. W czwartek i piątek wielki finał, z pięknym pucharem dla zwycięskiej klasy. Relacje przekażemy niebawem. Póki co spójrzcie, jak się uczymy przez zabawę.

Zapraszamy do galerii.

2409-2017

Skąd nasz ród?

       W czwartek, 21 września, uczniowie klas czwartych wybrali się do Miejskiego Ośrodka Kultury na spektakl „Skąd nasz ród”. Przedstawienie przybliżyło naszym wychowankom najważniejsze polskie legendy, m.in. o Lechu, Czechu i Rusie, Wandzie co nie chciała Niemca czy o Popielu. Spektakl pełen był efektów specjalnych, co bardzo podobało się dzieciom. Dzięki temu w ciekawy i niekonwencjonalny sposób nasi uczniowie mogli poznać część historii swojej ojczyzny.

2309-2017

„Ósemkowe spotkania z…”

     Przejście dzieci z przedszkola do szkoły jest dla rodziców i ich pociech bardzo ważnym krokiem. Przyszli uczniowie obok ciekawości świata noszą w sobie lęk przed nowym, nieznanym życiem szkolnym. Żeby ten strach zminimalizować w sobotę zaprosiliśmy przedszkolaki na cykliczne zajęcia otwarte, które odbywać się będą raz w miesiącu. Polegać będą na nietypowym spotkaniu z daną dziedziną naukową. Dziś były to zajęcia plastyczne, taneczne i eksperymenty. Patrząc na zadowolone twarze dzieci, możemy powiedzieć, że spotkanie było bardzo udane. Zapraszamy w październiku!
Zapraszamy do galerii

1509-2017

„Dzień Kropki”

„Dzień Kropki”
Kropka z książki o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.

Uczniowie naszej szkoły z entuzjazmem wzięli udział w wielu działaniach, które pomagały odkrywać talenty, poznawać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim była kropka. Powstały krokowe dzieła sztuki, matematyczne łamigłówki, labirynty. Wiele osób założyło ubrania w kropki.
Zapraszamy do galerii

1509-2017

Klasy II na basenie

11 września odbyły się pierwsze zajęcia na basenie uczniów klas II. Zajęcia będą odbywały się w poniedziałki ( klasy II A, II B, II D, II E ) i w środy II C). Prosimy o podpisanie w widocznym miejscu czepków imieniem dziecka.
Zapraszamy do galerii

1209-2017

Terminy konkursu „Bawimy się w matematykę” dla klasy 7 i gimnazjum

Podajemy terminy konkursu „Bawimy się w matematykę” dla klasy 7 i II i III klasy gimnazjum na rok szkolny 2017/2018

I etap – 21.10.2017
II etap – 18.11.2017
III etap- 16.12.2017
półfinał – 17.02.2018
finał – 17.03.2018

 

czytaj dalej

1209-2017

Terminy konkursu „Bawimy się w matematykę” dla klas IV- VI

Podajemy terminy konkursu  „Bawimy się w matematykę” na rok szkolny 2017/2018

I etap 21.10.2017

II etap 18.11.2017

III etap 16.12.2017

półfinał 17.02.2018

finał 17.03.2018

czytaj dalej

1109-2017

Ósemkowe spotkania z…

1109-2017

„Bezpieczna droga do szkoły”

 W ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły” 8 września 2017r. uczniów klas I i II odwiedzili funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej w Policach. Zajęcia z funkcjonariuszami mundurowymi są dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego.
Czytaj dalej

0809-2017

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

        4 września 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Policach odbyła się inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2017/2018 oraz uroczyste otwarcie placu zabaw, który powstał dzięki Budżetowi Obywatelskiemu.
Czytaj dalej

2808-2017

Nowy rok szkolny 2017/2018

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla klas I-III odbędzie się 4 września o godz. 10.00 wraz z otwarciem placu zabaw, z udziałem władz Gminy Police (na terenie placu zabaw).
Klasy IV – VI w salach lekcyjnych godz. 9.00.

Dla klas VII, II i III gimnazjum rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 4 września 2017 r. w budynku przy ul. Tanowskiej 14,
o godz. 8.45 spotkanie w klasach z wychowawcą,
o godz.9.00 uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w hali sportowej.

2506-2017

„Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III”

Słowa piosenki „W życiu piękne są tylko chwile…” znakomicie oddają charakter uroczystości zakończenia klas trzecich w Szkole Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Policach. O godzinie 900, po uroczystym „Polonezie”, wprowadzeniu Sztandaru Szkoły i odśpiewaniu hymnu, Pani Dyrektor, oficjalnie rozpoczęła spotkanie, witając serdecznie wszystkich zebranych. Podziękowała uczniom, rodzicom oraz nauczycielom na całoroczną pracę oraz życzyła miłego wypoczynku.
Czytaj dalej

2506-2017

Apel klas czwartych

W czwartek 22 czerwca odbył się  apel klas IV. Na apelu uczniowie, którzy zdobyli w ciągu roku szkolnego bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu otrzymali odznaki wzorowego ucznia. Nagrody otrzymali również  uczniowie wyróżnieni w  rożnego rodzaju konkursach przedmiotowych i sportowych.

Wszystkim uczniom wyróżnionym  gratulujemy.

GALERIA
 

2106-2017

Przegląd Angielskich Teatrzyków Szkolnych

12 czerwca 2017r. w naszej szkole dobył się IX Przegląd Angielskich Teatrzyków Szkolnych. Swoje spektakle zaprezentowały:
Zespół Szkół z Trzebieży pod opieką p. Anny Mańki – „Snow White”, Szkoła Podstawowa z Krępska pod opieką p. Ewy Biniek – „Princess and the frog” oraz Szkoła Podstawowa nr 8 w Policach pod opieką p. Beaty Obuchowskiej, p. Ewy Jędruch Dembek – „Cookie Land”. Wszyscy aktorzy spisali się na medal.
Zapraszamy do galerii

2106-2017

Nasza świetlica dla klas I

W roku szkolnym 2016/2017  do świetlicy  szkolnej dla uczniów klas I uczęszczało 69 dzieci. Świetlica czynna była od 7 do godziny 17. Dzieci przychodziły o różnych porach, w zależności od godzin zajęć szkolnych. Zajęcia prowadziły panie: Katarzyna Zygmunt i Kinga Gaweł.
W planie zajęć uwzględnione były zarówno zajęcia dydaktyczne, dowolne gry z i zabawy, odrabianie lekcji jak również posiłki i imprezy szkolne i kalendarzowe.
Nasza świetlica zapewniała również opiekę dzieciom podczas ferii zimowych i dni wolnych od zajęć dydaktycznych.
Zapraszamy do galerii

2106-2017

Wystawa Centrum Kopernik w Policach

21 czerwca klasa III d wybrała się do Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza na wystawę interaktywną ,,Umysł przyłapany” przygotowaną przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Czytaj dalej

2106-2017

„Ekologia w praktyce”

„Czym jest energia? Jakie są jej źródła?- odpowiedzi na te pytania poszukiwali uczniowie klasy 3a i 3j w trakcie wizyty w Ośrodku Szkoleniowo- Badawczym w Zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi. Jest to miejsce, gdzie prowadzone są, zakrojone na szeroką skalę, badania wykorzystania odnawialnych źródeł energii.
CZytaj dalej

2106-2017

„Bud, Holly and Me”- Konkurs plastyczny klas 1

Wyróżnienia

Antoni Rożyński 1c
Jakub Galicki –Stężewski 1a
Natalia Malec 1c
Gabriela Dołega 1c

Dyplomy za udział otrzymali:
Dominika Rafalska 1b
Dagmara Rafalska 1b
Marina Barabash 1c
Katarzyna Procek 1c
Tomasz Kaźmierczak 1
Aleksadra Gładkowska 1c

2006-2017

„Matematyka w 3J z nowym nauczycielem”

Wychodząc naprzeciw „dobremu startowi w klasie IV” i realizując program „Małe kroki-duże skoki”, w poniedziałek 3j miała okazję uczestniczyć w lekcji matematyki z p. Beatą Królak.
Czytaj dalej

1906-2017

Już zaraz klasa 4

Trzy lata minęły. Nie każdy pamięta, że my zaczynaliśmy wcześniej, mając 6 lat. Przyszliśmy do tej szkoły pełni optymizmu i wiary we własne możliwości. Nauczyliśmy się pisać, czytać, liczyć. Powiedzieli nam, że jesteśmy zdolni. Wierzyli w nas – nasi rodzice i nauczyciele. Daliśmy radę i niejednemu udowodnimy, że warto było przyjść tu mając 6 lat. 

 

1906-2017

Dzień owada

6 czerwca w Szczecinie na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym obchodzony był „ Dzień Owada”. Były wystawy owadów i innych zwierząt egzotycznych, wykłady, pokazy, warsztaty tematyczne.

             W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy 5b. Uczestniczyli w warsztatach „Fizyka na wesoło”, wykładzie „ Owadzie Walentynki” oraz w wielu zabawach związanymi z owadami. czytaj dalej

1806-2017

Zielona szkoła Czaplinek 3k,3l

W dniach 12 -14 czerwca 2017 roku uczniowie klas 3k i 3l odpoczywali na zielonej szkole w „Kusym Dworze” w Czaplinku. Organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji.
Czytaj dalej

1806-2017

Empty Classroom Day

Słyszeliście o Dniu Pustej Klasy?
To międzynarodowe święto edukacji na świeżym powietrzu, które co roku przypada w drugi piątek czerwca. W tym roku Empty Classroom Day obchodzony był 9 czerwca 2017 r.
Czytaj dalej

1706-2017

Zielona szkoła” 3i, 3j w Czaplinku.

Pobyt na zielonej szkole dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Każdy uczeń miał szansę pokazania się z jak najlepszej stronie, gdyż zadania, które przed nim stawiali nauczyciele, były dostosowane do jego  możliwości. Dzieci uczyły się samodzielności, samokontroli i samooceny. W trakcie trwania zajęć poznawały słabe i mocne strony swojej działalności.
Czytaj dalej

1106-2017

Dzień Scratch’a

31 maja 2017 roku świętowaliśmy w filii Międzynarodowy Dzień Scratch’a . Jest to program komputerowy, który umożliwia młodym ludziom rozpoczęcie przygody z kodowaniem. Program jest bezpłatny, dostępny w 150 krajach i przetłumaczony na 40 języków. Każdy ma możliwość poznać go i uczyć się programowania na stronie www.scratch.mit.udu.
Czytaj dalej

1106-2017

Spotkanie z autorką książek

Dużo czytamy i do czytania serdecznie zachęcamy. Również do pisania. Pisania wierszy, bajek, opowiadań. Czytaj dalej

1106-2017

Tydzień bibliotek w filii

W związku z TYGODNIEM BIBLIOTEK nasza biblioteka szkolna przygotowała zajęcia w klasach oraz w świetlicy szkolnej na temat inicjałów oraz hieroglifów. Czytaj dalej

1006-2017

Wakacje dla klas „0”

Dyżur dla dzieci
z oddziałów przedszkolnych SP-8 i SP-3
w czasie wakacji

 03.07.2017 – 11.08.2017 – dyżur w Szkole Podstawowej nr 8

14.08.2017 – 31.08.2017 – dyżur w Szkole Podstawowej nr 3

Zapisy przyjmują wychowawcy oddziałów przedszkolnych.

1006-2017

„Jak nie czytam jak czytam”

Udało się !!! Pierwszego czerwca 2017 r. o godzinie 10 –tej. nasza szkoła wzięła udział w akcji „Jak nie czytam jak czytam.” Tego dnia po raz kolejny ochotnicy w całej Polsce zbierali się o jednej godzinie na czytanie książek. Tak próbujemy udowodnić, że czytanie to przyjemność, której nie chcemy się pozbawiać, że ono nie zaginie.
Na polanie zgromadzili się uczniowie całej szkoły (za wyjątkiem tych, którzy tego dnia pojechali na wycieczki). Było nas 753 ! wliczając Nauczycieli, Rodziców i Panie Dyrektorki.
Dziękujemy za Wasz udział. Zdjęcia i opis tego wydarzenia został zgłoszony naWWW.CZYTAMY.ORG Nie zapominajcie spakować książek do walizki…. Panie Bibliotekarki
Zapraszamy do galerii

1006-2017

Integracja na sportowo

W piątek 09.06.2017 na zaproszenie klas III i oraz III j odwiedziła nas klasa II k z naszej filii. W ramach integracji sportowej zajęcia prowadził nauczyciel wychowania fizycznego pan Błażej. Dzieci wzajemnie sobie kibicowały, przez co zbliżyły się so siebie. Na koniec każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.
Zapraszamy do galerii

0606-2017

Projekt klas I -„Owoce”

2 czerwca odbyło się podsumowanie projektu ,,Owoce”, który realizowali uczniowie klas pierwszych. Przez ostatnie dni dzieci poznawały wartości odżywcze owoców, wykonały ,,Owocowy plakat”, uczyły się wierszyka o wybranym owocu. Na zajęciach komputerowych  w programie PAINT wykonały ,,Owocowe obrazki”,  które zostały wydrukowane.
Czytaj dalej

0606-2017

„Uczymy się ekologicznie żyć”.

W roku szkolnym 2016-2017 w klasach trzecich odbywały się zajęcia ekologiczne przy współpracy z Wydziałem Gospodarki Odpadami znajdującym się przy Urzędzie Miasta w Policach.
Czytaj dalej

0506-2017

III j z wizytą u „Lisków”

Z przyjemnością oglądnęliśmy przedstawienie przygotowane przez grupę przedszkolaków z okazji Dnia Rodziny.
Maluchy  przygotowaliśmy inscenizację opartą na motywach wierszy Jana Brzechwy. Przedstawienie bardzo się podobało i przyniosło widzom wiele wzruszeń a zakończyło się przeczytaniem przez starszych kolegów wierszy związanych z nauką w szkole.
Życzymy przyszłym uczniom sukcesów w zdobywaniu wiedzy w klasie I.
Zapraszamy do galerii

0106-2017

Spotkanie rodziców

Dyrekcja
Szkoły Podstawowej nr 8
Jana Pawła II
informuje, że

6 czerwca 2017 r.
o godz. 1800

odbędzie się
 zebranie rodziców dzieci rozpoczynających naukę
 w klasie pierwszej 
w roku szkolnym 2017/2018.

                                                            Serdecznie zapraszamy

0106-2017

„Światowy Dzień bez Papierosa”

W ramach gminnego programu profilaktycznego „Wolni od…” z okazji „Światowego Dnia bez Papierosa”  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach profilaktyczno-plastycznych „Witaminki zamiast nikotynki” , a 31 maja została zorganizowana akcja profilaktyczna „ Zamiast nikotynki zabierz z kosza witaminki” skierowana do rodziców.  Uczniowie  zachęcali do rzucenia palenia częstując pysznymi jabłkami ufundowanymi przez sklep NETTO.
Serdecznie dziękujemy za pomoc
sieci sklepów NETTO
pani Joannie Cudak, pani Wiktorii Knap
Zapraszamy do galerii

0106-2017

Konkurs matematyczno – przyrodniczy „Matematyka w mundurze”

27 kwietnia w SP 56 w Szczecinie odbył się międzyszkolny konkurs „Matematyka w mundurze”
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 5b: Malwina Gawryszak, Kalina Ogonowska, Klaudia Śliwa.
Konkurs wymagał ogromnej wiedzy matematycznej a także przyrodniczej i historycznej.
Uczennice zajęły 5 miejsce.
galeria

0106-2017

Koło Zdrowego Żywienia

Przez cały rok szkolny 2016/2017 odbywały się zajęcia koła zdrowego żywienia. Uczniowie klas 4 i 5 pod opieką Beaty Kowalczyk i Małgorzata Medyny przygotowywali pyszne dania. Były naleśniki, sałatki, ciasta, ciasteczka, pierniczki…
W maju odbyły się ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym – była pizza, tortille a na deser – pyszne desery owocowe.
Zapraszamy za rok.

galeria

0106-2017

Zawody pływackie klas IV

Sportowa rywalizacja, wielkie emocje, oszałamiający doping kibiców na trybunach – tak przebiegały zawody pływackie klas IV. Wśród zawodników zostały rozstrzygnięte konkurencje:

 • 50 m stylem dowolnym dziewcząt
 • 50 m stylem dowolnym chłopców
 • sztafeta 8 x 25 m  stylem dowolnym

Zawodnicy otrzymali   medale dyplomy, a wszystkie  dzieci słodycze. Nad sprawnym przeprowadzeniem czuwali i p. Wojciech Kozub, p. Beata Królak. Zawody uświetnił pokaz ratownictwa wodnego.
czytaj dalej

3105-2017

Grono Pedagogiczne i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II
w  Policach
zapraszają do włączenia się w ogólnopolską akcję „Jak nie czytam, jak czytam”.
Pobijamy rekord czytania w jednym miejscu.
Zapraszamy na

Wielkie czytanie
na „ Ósemkowej polanie”

1 czerwca 2017 r.o godz.10
( każdy czyta swoją  książkę )

( szczegóły na stronie https://www.czytamy.org/ )

3105-2017

ZAWODY SPORTOWE – czwórbój lekkoatletyczny

Dnia 18 maja 2017r. na stadionie przy ul. Piaskowej odbył się Drużynowy Czwórbój LA klas VI i Indywidualny Trójbój LA klas V szkól podstawowych powiatu polickiego.
W Czwórboju LA nasze drużyny zajęły II miejsce .
Czytaj dalej

3105-2017

PORANKI NA SPORTOWO

Cykl imprez sportowych w ramach „Poranka na sportowo” rozpoczęliśmy i zakończyliśmy marszem z kijkami.
Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, którzy wspólnie z nami miło i aktywnie spędzali sobotnie poranki .Do zobaczenia we wrześniu.
Zapraszamy do galerii.

3005-2017

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno – Krajoznawczy

W dniach 21 – 23 kwietnia 2017 roku w Reptowie odbył się finał wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego.
Gminę Police reprezentowała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach w składzie: Malwina Gawryszak , Kalina Ogonowska, Łukasz Przygoda z klasy 5b. Opiekunem drużyny była Małgorzata Medyna – nauczyciel przyrody.
czytaj dalej

3005-2017

Zielona Szkoła w Myśliborzu

 

            W dniach 22 – 24 maja uczniowie klas 5b i 5e odpoczywali na zielonej szkole w Myśliborzu. Były zabawy w parku linowym, pływanie jachtem, rowerami wodnymi, zwiedzanie miasta i zdobywanie odznaki krajoznawczej „Tarcza woja Myślibora”.

Największą atrakcja był wyjazd do MRU – Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego i rezerwatu „Nietoperek”. Po zwiedzaniu kompleksu naziemnego i podziemnego  nastąpił szał zakupów – głównie panowie szaleli.

galeria

3005-2017

Grono Pedagogiczne i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II
w  Policach
zapraszają do włączenia się w ogólnopolską akcję „Jak nie czytam, jak czytam”.
Pobijamy rekord czytania w jednym miejscu.
Zapraszamy na

Wielkie czytanie
na „ Ósemkowej polanie”

1 czerwca 2017 r.o godz.10
( każdy czyta swoją  książkę )

( szczegóły na stronie https://www.czytamy.org/ )

3005-2017

Dyżur dla dzieci
z oddziałów przedszkolnych SP-8 i SP-3
w czasie wakacji

 26.06.2017 – 8.08.2017 – dyżur w Szkole Podstawowej nr 8

9.08.2017 – 31.08.2017 – dyżur w Szkole Podstawowej nr 3

Zapisy przyjmują wychowawcy oddziałów przedszkolnych.

2805-2017

2k z wizytą w „naszej szkole”

26 maja uczniowie klasy 2k z filii odwiedzili szkołę macierzystą, w której od września będą kontynuowali naukę. Naszym przewodnikiem po szkole była pani pedagog Kasia Brzezińska, która pokazała dzieciom wszystkie najważniejsze miejsca — sekretariat, szatnie, swój gabinet, salę gimnastyczną, świetlicę, bibliotekę oraz fantastyczny plac zabaw. Czytaj dalej

2805-2017

Turniej scrabble – Policka Liga Scrabble

20 maja odbył się kolejny turniej scrabblowy Polickiej Ligi Scrabble Szkół Podstawowych. Po krótkiej nieobecności na podium wróciła uczennica naszej szkoły – Marta Radziwanowska. Zajęła pierwsze miejsce, drugie i trzecie przypadło reprezentantom Szkoły Podstawowej nr 1. Gratulujemy!  Zapraszamy do galerii

2805-2017

Rajd integracyjny – podchody na orientację

W sobotę 27 maja uczniowie polickich szkół podstawowych i gimnazjów wyruszyli na integracyjny rajd- podchody na orientację. Uczniowie pod opieką pedagogów Gminy Police i pani Małgosi Medyny wyruszyli spod Szkoły Podstawowej nr 8 . W lesie czekały na nich zadania -niespodzianki a na mecie ognisko i pieczone kiełbaski.
Zapraszamy do galerii

2505-2017

Finał tygodnia polonistycznego

W piątek uczniowie naszej szkoły wyszli z ławek i rozwiązywali polonistyczne zadania rozmieszczone w różnych miejscach budynku. Czwartoklasiści próbowali znaleźć klucz do wyjścia w baśniowym escape roomie, a piątoklasiści rywalizowali w siedmioboju mitologicznym. Szóstoklasiści natomiast szukali zadań do lektur zapisanych na kodach QR, które mieli zeskanować i odczytać. Czytaj dalej
2405-2017

Wakacje – klasy „0”

 

Dyżur dla dzieci
z oddziałów przedszkolnych SP-8 i SP-3
w czasie wakacji

 26.06.2017 – 8.08.2017 – dyżur w Szkole Podstawowej nr 8

9.08.2017 – 31.08.2017 – dyżur w Szkole Podstawowej nr 3

Zapisy przyjmują wychowawcy oddziałów przedszkolnych.

2405-2017

Spotkanie Rodziców

Dyrekcja
Szkoły Podstawowej nr 8
Jana Pawła II
informuje, że

6 czerwca 2017 r.
o godz. 1800

odbędzie się
 zebranie rodziców dzieci rozpoczynających naukę
 w klasie pierwszej 
w roku szkolnym 2017/2018.

                                                            Serdecznie zapraszamy

2305-2017

Zawody pływackie o tytuł Najlepszego Pływaka Szkół Podstawowych Gminy Police

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem zawodów pływackich – 10.06.2017 r.

regulamin kl2 2017

Regulamin zawodów

2305-2017

Spotkanie koła historycznego

22 maja 2017 r. odbyło się spotkanie koła historycznego w czytelni szkolnej „Herbatka z…” Pauliną Romanowicz z Polskiej Akademii Nauk w Szczecinie. W ramach spotkania dzieci uczestniczyły w warsztatach ceramicznych, wykonywały „średniowieczne” garnki, poznawały historię ceramiki starożytnej i średniowiecznej. 
Zapraszamy do galerii

2305-2017

Grono Pedagogiczne i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II
w  Policach
zapraszają do włączenia się w ogólnopolską akcję „Jak nie czytam, jak czytam”.
Pobijamy rekord czytania w jednym miejscu.
Zapraszamy na

Wielkie czytanie
na „ Ósemkowej polanie”

1 czerwca 2017 r.o godz.10
( każdy czyta swoją  książkę )

( szczegóły na stronie https://www.czytamy.org/ )

2105-2017

WIZYTA II j W PRZEDSZKOLU

Dnia 18. 05. 2017 r. klasa II j została zaproszona do Przedszkola Publicznego nr 9 na przedstawienie przygotowane przez Tęczoludki. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli występy małych artystów. Po przedstawieniu dzieci bawiły się wspólnie na placu zabaw. Było to kolejne spotkanie uczniów szkoły z przedszkolakami, któremu jak zawsze towarzyszyła wspaniała atmosfera.
Zapraszamy do galerii

2005-2017

NASI LAUREACI

Uczennica  klasy 5b  Malwina Gawryszak została tegoroczną laureatką IX Konkursu Historycznego organizowanego przez XIII L.O. w Szczecinie.

 

1805-2017

Turniej Wiedzy o Janie Pawle II

18 maja w rocznicę urodzin Jana Pawła II w klasach III odbył się turniej wiedzy o naszym patronie. Każdą klasę reprezentowało trzech przedstawicieli. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i z wielkim zaangażowaniem rozwiązywały zadania dotyczące Ojca Świętego.
Wyróżnienie otrzymała klasa III d i III f.
Zapraszamy do galerii

1705-2017

Gminny konkurs Języka Angielskiego

W piątkowe południe, 12 maja, zakończyliśmy ostatni etap Gminnego Konkursu Języka Angielskiego. Od wielu lat uczniowie klas IV-VI rywalizują ze sobą najpierw w konkurencji indywidualnej, a potem drużynowej. W naszej „Ósemce” ponownie gościliśmy SP 1, 2, 3, SP Tanowo i Pilchowi, SP Trzebież oraz SP Niekłończycę. Czytaj dalej

1705-2017

„Tydzień polonistyczny”

„Tydzień polonistyczny” to niesamowita przygoda z językiem polskim skierowana do uczniów klas 4-6. Przez kilka dni uczniowie zmagają się z różnorodnymi projektami i zadaniami, które wymagają znajomości motywów literackich, frazeologizmów, treści lektur. Uczniowie klas IV stworzyli piękne puzzle baśniowe. Czytaj dalej

1705-2017

Plakaty 3 i

” Różnego rodzaju „sanktuaria przyrody” i dekrety chroniące przyrodę powoływano w różnych częściach świata od starożytności, miały one jednak cel utylitarny – ochronę zasobów przyrodniczych… ”
17 maja 2017r. uczniowie klasy 3 i udowadniali to prezentacją swoich plakatów z ciekawostkami dotyczącymi Polskich Parków Narodowych.
Zapraszamy do galerii

1705-2017

Trzeciaki na lekcji w Zalesiu

21 kwietnia 2017r. uczniowie z klasy 3i, 3h i 3j odwiedzili Transgraniczy Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu. Byli uważnymi słuchaczami i badaczami. Odbyli lekcję w ekosystemie lasu.W lesie poznali najpospolitsze gatunki wysokich drzew i niskich roślin, odróżniali grzyby jadalne od trujących, poznawali mieszkańców leśnych kniei. Czytaj dalej

1705-2017

Plastyka z OK w 3 j

Uczniowie potrzebują wiedzieć, PO CO robimy na lekcji to, co robimy. Obecnie staramy się na każdej lekcji przedstawić cel i NACOBEZU. Wprowadziło to więcej ładu i poczucia bezpieczeństwa w nasze lekcje. Bywa, że punkty podaje nauczyciel, bywa też, że robimy to wspólnie.
Cel: Wykonam stonogę z kół.
NACOBEZU:
Wiesz, jak wygląda stonoga;

 • Zagospodarujesz całą przestrzeń na kartce;
 • Praca jest estetyczna;
 • Miejsce pracy jest posprzątane.

1705-2017

Projekt czytelniczy „Poznaję polskie zabytki”

W kwietniu 2017 r. klasa 4d brała udział w projekcie czytelniczym: „Poznaję polskie zabytki”. Uczniowie wyszukiwali informacje w dostępnych w bibliotece szkolnej książkach na temat Wawelu, Zamku Królewskiego w Warszawie, zamku w Ogrodzieńcu czy innych wspaniałych polskich zabytków. Czytali legendy związane z wybranymi obiektami. Czytaj dalej…

1605-2017

„Bajka muzyczna”

W dniu dzisiejszym byliśmy w naszej szkole na bajce muzycznej pt. „Dziwny świat dinozaurów”. Pani Justyna opowiadała nam o magicznym jajku, które zostało znalezione pod starym dębem a było tęczowe. Z tego jajka wykluł się dinozaur, mający przedziwne przygody. Opowieść przeniosła nas w prawdziwą krainę dinozaurów. Bajka była bardzo ciekawa, śmieszna i interesująca muzycznie. Pan Mirek grał na gitarze elektrycznej a pan Grześ na ksylofonie i kastanietach. Całe przedstawienie podobało się całej klasie.
Myślę, że takie spotkania z muzyką powinny być częściej, bo bawiąc się zdobywamy nowe wiadomości.
                                                                                       napisała Karolina Boboń – 3j
Zapraszam do galerii

1505-2017

Nasi Laureaci konkursu kuratoryjnego!

Uczniowie naszej szkoły, jak co roku wzięli udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Wojewódzka Komisja Egzaminacyjna przyznała tytuł laureata:
Jakubowi Kalin klasa VI b – język angielski opiekun p. Ewa Jędruch – Dembek
Paulinie Koneckiej klasa VI g – matematyka opiekun p. Beata Zagórska
Annie Kałwie klasa VI h – opiekun p. Beata Obuchowska
Lukasowi Pecio – Crook klasa V c – opiekun p. Beata Obuchowska
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zapraszamy do galerii

1505-2017

Math&Art. Od matematyki do sztuki – warsztaty wyobraźni

Muzeum Narodowe w Szczecinie Wały Chrobrego 3, Szczecin, Polska.
W Noc Muzeów zapraszamy dzieci i dorosłych na wyjątkowe warsztaty towarzyszące wystawie „Matematyka w obiektywie” prezentowanej w muzeum od 20 maja 2017.
Czytaj dalej

1305-2017

Akcja „Uwolnij książkę” – Bookcrossing !!!

W czartek-11 maja klasy 2d, 2g, 3j i 4a wspólnie z Biblioteką Miejską Nova w Policach „uwalniały” przeczytane książki. Celem Ogólnopolskiej Akcji Bookcrossing-”Uwolnij książkę” jest popularyzowanie czytania. To również przekonanie innych, że dzielenie się jest lepsze od posiadania!
Czytaj dalej…

1205-2017

Lekcja muzealna koła historycznego klas IV-VI

W sobotę, 29 kwietnia odbyła się  lekcja muzealna koła historycznego klas IV-VI prowadzonego przez p. Wiktorię Knap (opiekun: p.  Joanna Pypa). Podczas wyjazdu do Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie uczniowie naszej szkoły poznali ekspozycję prezentująca oryginał Konstytucji 3 maja, której  towarzyszyła wystawa przygotowana przez Archiwum Główne Akt Dawnych oraz Archiwum Państwowe w Szczecinie –  można dowiedzieć się z niej, w jakich okolicznościach powstawała Konstytucja, jakie zmiany wprowadzała w ustroju Rzeczypospolitej Obojga Narodów i jakie wywołała skutki w ówczesnej Polsce i Europie.

 

1005-2017

Święto Szkoły

Rada Rodziców, Nauczyciele i Uczniowie
Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Policach
zapraszają na
Festyn z okazji Święta Szkoły
W programie :

-występy uczniów
-ciasta, napoje, desery
-pyszna grochówka
-kiełbaska
-inne atrakcje
Do zobaczenia w sobotę 13 maja 2017r. w godz. 10.00-12.00

1005-2017

Konstytucja 3 maja

4 maja uczniowie klasy III a i klasy III j ogladali w Szczecinie oryginał Konstytucji 3 Maja,która była wyeksponowana w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie w Sali Rycerskiej.
Dzieci poznały historię powstania tak ważnego dokumentu dla ówczesnej Polski i Europy .
Zapraszamy do galerii

1005-2017

Międzynarodowy Dzień Ziemi

25 kwietnia uczniowie klas 0-3 naszej szkoły oglądali przedstawienie pt. „Dzień młodego ekologa”.Przedstawienie to było przygotowane przez dzieci z koła przyrodniczego z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, które w tym roku odbywało się pod hasłem- W kierunku natury.
Zapraszamy do galerii

1005-2017

Święto Szkoły 13.05.2017 r.

Rada Rodziców, Nauczyciele i Uczniowie
Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Policach
zapraszają na
Festyn z okazji Święta Szkoły
W programie :

-występy uczniów
-ciasta, napoje, desery
-pyszna grochówka
-kiełbaska
-inne atrakcje
Do zobaczenia w sobotę 13 maja 2017r. w godz. 10.00-12.00

0705-2017

„Uwolnij Książkę” akcja Biblioteki Nova

11 maja 2017 r. Filia Nova organizuje jak co roku, akcję UWOLNIJ KSIĄŻKĘ!. Zapraszamy wspólnie z pracownikami biblioteki do udziału w akcji, która polega na bezpłatnym przekazaniu książek. Weź, przeczytaj, podaj dalej !
Zapraszamy 11 maja ( czwartek) w godz.10.30-16.00 do budynku Filia Nova ul. Bankowa 5 b/u 9. Książki można również przynieść do pedagoga szkolnego SP 8, sala nr 8, Katarzyna Brzezińska.
0305-2017

Unihokej klas VI

W sobotni poranek 8 kwietnia 2017 r. w hali sportowej  naszej szkoły odbył się turniej klas szóstych w unihokeja. Klasy rywalizowały ze sobą na dwóch boiskach  systemem „każdy z każdym”.
W klasyfikacji końcowej:
1 miejsce zajęła klasa VIH
2 miejsce – klasa VIF
3 miejsce – klasa VID.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za sportową rywalizację i przestrzeganie zasad „fair play”.
Do zobaczenia na kolejnym „Poranku na sportowo” już w maju.
Zapraszamy do galerii

 

0305-2017

„Zaklęta Góra”- koło teatralne

27 kwietnia 2017 roku, dzieci ze Świetlicowego Koła Teatralnego klas I-III zaprezentowały przedstawienie pt. „Zaklęta Góra”. Widownia żywo interesowała się występem.
6 kwietnia 2017 roku, z tym samym przedstawieniem wystąpiliśmy w MOK-u, w Policach.
Planujemy pod koniec maja jechać na Przegląd Teatralny organizowany przez MOK w Skolwinie.
Zapraszamy do galerii

2904-2017

Konkurs „Mam Talent” kl. I-III

27 kwietnia 2017 roku. w naszej szkole odbyła się I edycja konkursu „Mam Talent”. Do finału przygotowywały się dzieci z klas I-III i zaprezentowały swoje talenty w różnych dziedzinach: plastycznej, sportowej, muzycznej, tanecznej i recytatorskiej.
Finaliści bawili się świetnie, każdy otrzymał upominek, a Jury wyróżniło najlepsze talenty.
Zapraszamy do galerii

2504-2017

Finał „Jeżyka 2017”

22 kwietnia odbył się w filii finał Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „Jeżyk” dla klas 1-3. Prawie 90 finalistów spotkało się w naszej szkole, by wspólnie rozwiązywać ortograficzne łamigłówki. Konkurs odbywał się już po raz dwudziesty drugi. Wszyscy uczestnicy finału rozwiązywali zestawy konkursowe, wspólne bawili się  i obejrzeli przedstawienie teatralne w wykonaniu dzieci z Rady Osiedla nr 7.  Czytaj dalej

0904-2017

Starsze klasy naszej szkoły kolejny raz odwiedziły ośrodek w Zalesiu, by podczas eksperymentów oraz zabaw poszerzyć swoją wiedzę z przyrody, fizyki, astronomii. Klasa 6f poznawała tym razem temat biosystemu leśnego, wspólnie szukając odpowiedzi na pytania przyrodnicze. Podczas godzinnej rozmowy nie raz okazywało się, że proste z pozoru pytania, wymagają wielowątkowych wyjaśnień. W ruch poszły jednak nie tylko szare komórki, lecz także kredki, ołówki, włóczka i wiele eksponatów ubarwiających zajęcia.
Czytaj dalej

0604-2017

Finał Gminnego Konkursu „Bawimy się w matematykę”

W sobotę 25 marca 2017 r. w Gimnazjum nr 3 w Policach odbył się  Finał Gminnego Konkursu „Bawimy się w  matematykę”. Podajemy wyniki konkursu.

Klasy IV

Finaliści:
Marszałek Dawid SP8
Majewski Maciej SP8
Walczak Łucja SP8
Kandar Dawid SP8
Zeissel Andrzej  SP8

czytaj dalej

0604-2017

Klasa VI b na deskach profesjonalnej sceny teatralnej!