Trwa „narodowa kwarantanna” związana z pandemią koronawirusa. Odwołane są wszelkie wydarzenia sportowe i kulturalne. Zgodnie z nowymi rozporządzeniem od 25 marca szkoły rozpoczęły nauczanie zdalne.

Należy pamiętać, że dzieci nie mogą spędzać czasu tylko przed ekranem komputera lub telefonu. Konieczność przebywania w domu jest świetną okazją do nadrobić zaległości w literaturze, obejrzeniu filmu lub zapisać się na kurs online. Propozycji jest wiele.

Spróbujmy w taki sposób zaplanować i zaaranżować nasze działania, aby angażowały nas także w inny sposób – w wykonanie plakatu, mapy myśli, lapbooka, książeczki papierowej, gazety, stworzenie gry planszowej z kartami, przepisu na potrawę lub deser, odegranie scenki lub dialogu, stworzenie komiksu. Czyli wszystkie czynności dzięki którym będziemy więcej czasu spędzać w gronie rodziny. Zmotywujmy się do działania, kreatywności i zabawy w domowym zaciszu.

1-go kwietnia  w wielu polickich oknach pojawiły się serca na znak podziękowania Wszystkim Bohaterom dbającym o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Wśród pomysłów pojawiały się również: propozycje rodzinnych gier planszowych, prac plastycznych, czy kodowania wiadomości.

Zachęcam do kreatywnego spędzania tego czasu. Przesyłajcie propozycje Waszych aktywności (wioleta.kowalik@sp8police.pl). Wszystkie zdjęcia będą publikowane.

Prace uczniów