Uczniowie klasy IV c otrzymali propozycję wykonania leporello do lektury "Akademia Pana Kleksa".

A co to takiego leporello? Najkrócej ujmując leporello to książeczka składająca się jak harmonijka /według SJP/. Taka harmonijkowa budowa od razu kojarzy się z następstwem zdarzeń. Otwieranie poszczególnych stron i zamykanie innych to jak odkrywanie tajemnic kryjących się w książce. Czwartoklasiści udowodnili, że można w leporello zmieścić wiele informacji, wykorzystać ciekawe rozwiązania. Tworzenie leporello rozwijało ich kreatywność,rozbudzało wyobraźnię, uczyło samodzielnego wyszukiwania informacji i ich porządkowania, przetwarzania.
Leporello to także doskonały sposób na uporządkowanie wiadomości na temat lektury oraz przygotowanie sobie materiałów do powtórek. Uczniowie z radością spróbowali swoich sił jako autorzy i ilustratorzy własnych leporello, rozwijając jednocześnie umiejętności kluczowe. Oto efekty ich pracy.