1 lutego 2023 r. klasy 7c i 8c uczestniczyły w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”, realizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Zajęcia prowadziła p. Izabela Pawłowska, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji w oddziale ZUS Szczecin. Uczniowie poznali podstawy prawne funkcjonowania systemu ubezpieczeń społecznych, dowiedzieli się, czym jest system ubezpieczeń społecznych, jakie niesie korzyści i jakie obowiązki, jak funkcjonuje system emerytalny oraz czy warto płacić składki. Zdobytą wiedzę uczniowie będą mogli wykorzystać w codziennym życiu, gdy założą własną działalność gospodarczą lub podejmą pracę zawodową.

Uczestnicy spotkania wezmą udział w kolejnym etapie „Projekt z ZUS”. Zwycięzcy tego projektu będą mogli otrzymać nagrody rzeczowe i dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Szkolny koordynator projektu: Alicja Giza