8 grudnia 2023r. grupa 45 uczniów z klasy 7d, 8b, 8c i 8e wzięła udział w wycieczce do Berlina.

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Alicja Giza, Agnieszka Dobropolska, Magdalena Ścisłowska i Wojciech Bochen. Celem wyjazdu było zapoznanie z historią i kulturą Berlina, zwiedzanie jego najciekawszych zabytków oraz pobyt na jarmarku bożonarodzeniowym.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od pobytu na Wyspie Muzeów, kompleksu muzealnego leżącego w samym sercu Berlina, który od 1999 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Następnie przeszliśmy przez Humboldt Forum na Bebelplatz do Nowego Odwachu i Uniwersytetu Humboldta. Kolejnym punktem na naszej trasie był Pomnik Ofiar Holocaustu – miejsce pamięci pomordowanych w Niemczech Żydów, a następnie Brama Brandenburska – symbol miasta i całych Niemiec oraz Reichstag. Mieliśmy możliwość obejrzeć słynną aleję Unter den Linden, reprezentacyjną ulicą z licznymi ambasadami, muzeami i zabytkami. Zobaczyliśmy również pozostałości po Murze Berlińskim, Wieżę Telewizyjną oraz zwiedziliśmy Muzeum Techniki, gdzie na 28 500 metrach kwadratowych podziwialiśmy wystawy poświęcone lotnictwu, żegludze, historii komputerów, cukru i wielu innym.
Finalnym punktem programu był pobyt na jarmarku bożonarodzeniowym na Alexanderplatz, gdzie miło spędziliśmy czas oraz poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Mieliśmy możliwość degustacji rozmaitych słodyczy, pieczonych kiełbasek, zakupu drobnych pamiątek świątecznych czy też skosztowania gorącej czekolady.
Po 18.00 zmęczeni, lecz pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia, wyruszyliśmy w podróż powrotną do domu.