12 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy światowy dzień rzucania palenia. Z tej okazji wspólnie z polickim SANEPIDEM zorganizowaliśmy akcję profilaktyczną, która miała na celu uświadomienie uczniom, jak zgubnym nałogiem jest palenie papierosów, a także zażywanie środków psychoaktywnych.

Na szkolnym korytarzu znalazła się gazetka z informacjami i plakatami wykonanymi przez uczniów. W celu lepszego zrozumienia i zobrazowania poruszanych tematów uczniowie mieli możliwość założenia narkogogli i alkogogli – specjalnych okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po zażyciu substancji psychoaktywnych. Wykonanie prostego ćwiczenia – przejście slalomem w takich okularach- okazało się nie lada wyzwaniem. Dodatkowo uczniowie mogli przebadać się smokolizerem – urządzeniem wskazującym zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Przeprowadzone badanie uświadamiało dzieciom,  jakie zagrożenie niesie ze sobą także bierne palenie.

Więcej zdjęć.