Od 11 do 13 maja 2023 roku nasi uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta i Malborka zorganizowanej przez Gminę Police. Była to nagroda za uzyskanie wysokich wyników w konkursach gminnych i przedmiotowych.

Młodzież spędziła dwa dni w Gdańsku. Tam przeszła się ulicami Starego Miasta. Miała okazję zobaczyć np.: Fontannę Neptuna, Dwór Artusa, Pomnik Poległych Stoczniowców, Dwór Bractwa św. Jerzego i Ratusz Staromiejski. Pierwszego dnia zwiedziła Muzeum II Wojny Światowej, drugiego- Muzeum Bursztynu. Spędziła również kilka godzin w Centrum Nauki i Zabawy Hevelianum. Czekały tam na nią interaktywne wystawy: ,,Dookoła Świata”, ,,Łamigłówka”, ,,Z energią”. Uczniowie mieli okazję poznać miejsca, zwyczaje oraz zjawiska charakterystyczne dla Afryki, Ameryki Południowej, Ameryki Północnej, Antarktydy, Azji, Australii i Europy, mogli dowiedzieć się, czym jest ciepło, czy wiązka światła wprawi w ruch samolot i jak zanieczyszczenie naszej planety widać z perspektywy kosmosu. Trzeciego dnia zobaczyli Gdynię i Sopot. Wycieczka zakończyła się w Muzeum Zamkowym w Malborku.

Uczniowie zobaczyli zabytki Trójmiasta i poszerzyli swoją wiedzę z matematyki, fizyki, czy geografii. Niewątpliwie ta wiedza przyda im się na dalszej ścieżce kształcenia.

Więcej zdjęć można zobaczyć na szkolnym Facebooku.