Wystawa fotograficzna „Tacy Jak Wy, Tacy Jak My” zorganizowana została przez SOSW nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach dzięki finansowemu wsparciu Powiatu Polickiego w ramach Lokalnego Programu Wyrównywania Szans Edukacyjnych oraz Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży.

To kolejna odsłona projektu „Niepełnosprawny czy Sprawny?”, którego głównym założeniem jest wzbogacenie wiedzy na temat funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami oraz integracja z osobami sprawnymi. Więcej o projekcie możecie Państwo przeczytać na stronie www.soswdnr.pl lub skanując załączony do tekstu kod QR.

Wychodząc naprzeciw potrzebom stworzenia przestrzeni łączącej osoby z niepełnosprawnościami z osobami pełnosprawnymi nawiązaliśmy współprace z Technikum Łączności i Multimediów Cyfrowych w Szczecinie. Kluczowym założeniem wspólnego działania była organizacja spotkań, w których uczestniczyli uczniowie klas fotograficznych Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego Nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach oraz Technikum Łączności w Szczecinie.

Patrząc na wystawione fotografie powstałe przy wykorzystaniu techniki wielokrotnej ekspozycji nie zdołasz uchwycić pełnosprawności lub niepełnosprawności ukrytych w połączonych sylwetkach bohaterów. Zobaczysz jedynie człowieka, w którym możesz odnaleźć cząstkę siebie samego, który tak samo jak ty wyraża emocje, uczucia, miewa dobre i złe dni.

Zapraszamy Cię abyś mógł sam, abyś mogła sama przekonać się, iż w głębi duszy wszyscy jesteśmy tacy sami.

Tacy Jak Wy, Tacy Jak My