20. i 21. O3.2023 r. w Zarządzie Portu Szczecin - Świnoujście wzięliśmy udział w akcji Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach, organizowanej przez Fundację Polskich Wartości.

Poniedziałkowy poranek tradycyjnie rozpoczęliśmy gorącą czekoladą, wypitą tuż po przyjeździe do Szczecina. Po dojechaniu na wyznaczone miejsce, od razu wzięliśmy się do ciężkiej pracy, która polegała na rozpakowywaniu artykułów żywnościowych. Zaraz potem składaliśmy kartony i oklejaliśmy je naklejkami, na których widniał napis „Wielkanoc na Wileńszczyźnie 2023”. Organizatorzy zapewnili nam także ciepły posiłek w postaci pizzy, która jak zawsze smakowała wyśmienicie. Wieczorem zmęczeni i zadowoleni ze swojej pracy w ramach wolontariatu, opuściliśmy budynek Zarządu Portu.
Wtorek, zapowiadał się jeszcze bardziej pracowicie. Tego dnia zapakowaliśmy 660 paczek żywnościowych i ułożyliśmy je w busach i tirze, które już tego samego dnia pojechały na Wileńszczyznę. W pakowaniu pomógł nam także Wojewoda Zachodniopomorski Pan Zbigniew Bogucki, z którym zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Na sam koniec, zgłosiliśmy swoją gotowość do pomocy przy kolejnej akcji, organizatorom tego przedsięwzięcia – Panu Wojciechowi Woźniakowi oraz Pani Sylwii Kudelskiej.
Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu i tym samym służyć pomocą naszym Rodakom ze Wschodu.
Był to dla nas, uczniów klasy 7C, czas ciężkiej pracy, ale i niezapomnianych spotkań z drugim człowiekiem.