Okres przygotowań do świąt wielkanocnych to szczególna okazja do poznania przez dzieci tradycji wiosenno - świątecznych. W dniach 13 - 30 marca w naszej szkole odbywają się warsztaty wielkanocne dla dzieci klas 4c, 4g i 5c zorganizowane przez panie: Ewę Dawidowską i Aleksandrę Hamernię.

Prawdziwe cuda wyszły spod rąk uczestników zajęć. Na stołach pojawiły się kolorowe jajka ozdobione cekinami, malowane zające i świąteczne stroiki. A wszystko to powstało z gałązek, wstążek, piórek i bukszpanu i gotowych elementów. Patrząc na wykonane prace, można stwierdzić, że mamy wielu utalentowanych uczniów. Pamiętając o tym, że nie wszyscy obchodzą tradycję Świąt uczniowie mogli wykonać także stroiki i ozdoby wiosenne, niekoniecznie ukierunkowane na Wielkanoc.
Zajęcia przebiegały w miłej, rodzinnej atmosferze. Spotkania były radosne i przeniosły nas wszystkich w nastrój oczekiwania na święta lub wyczekiwaną za oknami wiosnę. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, a przy okazji była to także doskonała okazja do rozmów o zwyczajach w domach, a także wymiany opinii jak różnie można te święta obchodzić. Wspólna zabawa i praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych i przedwiosennych przygotowań.
Opr. E. Dawidowska, A. Hamernia