Uczniowie zamknięci w przygotowanych escape roomach rozwiązywali zagadki z treści książki.

Czuwała nad nimi sama autorka oraz “mistrzowie” Bractwa Saltamontes. Po opuszczeniu pokoju zagadek nastąpiło oficjalne przyjęcie młodych adeptów w poczet członków Bractwa Saltamontes. Naszą szkołę reprezentowały trzy niesamowite uczennice: Lilia Chemielewska, Julia Dąbrowska i Alicja Zięba. Ogromne gratulacje i brawa, ponieważ dzięki swojej determinacji w rozwiązywaniu zagadek i znajomości książki jako druga grupa opuściły escape room. W trakcie inspirującej rozmowy z autorką doszło do zapewnienia zorganizowania konkursu w przyszłym roku. Wszystkich chętnych na wyjątkowe i tajemnicze przeżycia już teraz zapraszamy do udziału. Uczennicom w trakcie konkursu towarzyszyły Panie z Biblioteki Szkolnej.