W przeddzień Dnia Matki, uczniowie klasy VIII „H” wraz z wychowawcą Magdaleną Ścisłowską gościli w szkole na warsztatach florystycznych Panią Małgorzatę Siemianowską z kwiaciarni Arabeska.

Podczas zajęć Pani Małgosia podzieliła się nowinkami florystycznymi oraz udzieliła niezbędnych rad pomocnych przy tworzeniu najpiękniejszych kompozycji. Pokazała niekonwencjonalne metody mocowania roślin w naczyniach i opowiedziała jakie zabiegi należy stosować, aby utrzymać kwiaty w dobrej kondycji. Każdy uczeń miał możliwość samodzielnego tworzenia aranżacji w naczyniach szklanych pod czujnym okiem doświadczonej florystki z wykorzystaniem narzędzi i materiałów florystycznych. Uczniowie zostali wprowadzeni w świat magii kwiatów i tajniki pracy z roślinami. Zajęcia te z pewnością rozwinęły w uczniach twórcze umiejętności, wprowadziły ich w świat wartości estetycznych, rozwinęły kreatywność i samodzielność, uwrażliwiły na piękno natury. Własnoręcznie wykonana kompozycja na pewno oczaruje obdarowane nią mamy, z okazji ich święta.
Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Siemianowskiej za poświęcony czas i przeprowadzone zajęcia.
Wszystkim Mamom życzymy dużo uśmiechu, samych radosnych dni i pociechy ze swoich dzieci.