W piątek 25 października gościliśmy w naszej szkole s. Grace- Kenijkę, która od 16 lat posługuje jako Siostra Zakonna Felicjanka w miejscach misyjnych na terenie Kenii. Jej wizyta związana była z projektem  Adopcji na odległość, która wspiera edukację najbiedniejszych dzieci z terenów misyjnych, a w którym nasza szkoła uczestniczy od 3 lat. Siostra Grace opowiedziała nam o życiu w miejscowości Kipsing, z której pochodzą nasze adoptowane dzieci oraz potrzebach ludzi borykających się z biedą w Afryce. spotkanie odbyło się w dwóch grupach, w których uczestniczyli uczniowie z klas 1-3. Nasz szkolny zespół i obecne na prezentacji klasy wykonały wraz z s. Grace piosenkę w języku kenijskim oraz Hymn Misyjny Diecezji szczecińsko- kamieńskiej utworzony specjalnie na Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny.

Zapraszamy do galerii- zakładka październik 2019 r.