Na lekcjach języka polskiego uczniowie klas: 5. a, 5. e, 5. f zaprezentowali swoje lapbooki przygotowane na podstawie lektury pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”.

Pracowali nad tym przez wiele dni – szukali informacji, planowali poszczególne elementy, uzupełniali, kolorowali, wycinali, wklejali i zapamiętywali zdobyte wiadomości. Wnętrze lapbooka zawierało następujące elementy: krzyżówkę z hasłem głównym LEKTURA, spis elementów świata przedstawionego, blurb – krótkie streszczenie utworu, notkę biograficzną o autorze, plan ramowy wybranej przygody/ wydarzenia, w której bierze udział główna bohaterka, trzy zagadki dotyczące wybranych bohaterów lektury (w formie wierszowanej, rebusu lub pytania/ twierdzenia), pięć zdań typu prawda/fałsz dotyczących treści lektury.
Wszystkie prace zostały wykonane bardzo estetycznie. Uczniowie wykazali się pomysłowością, dobrą znajomością tematyki, umiejętnością wyszukiwania, przetwarzania i kategoryzowania informacji. Tworzenie lapbooka to wspaniały sposób na naukę, a także świetna zabawa, dzięki której można odkrywać bezcenne pokłady kreatywności uczniów.