27 maja uczniowie naszej szkoły mogli poczuć się jak prawdziwi żołnierze. A wszystko za sprawą wspaniale zorganizowanej wycieczki z biura podróży Ekspedycja. Tym razem na poligon do Chełmna Gryfickiego wybrali się uczniowie klas: 4b, 4f i 6e wraz z wychowawcami p. Katarzyną Zygmunt, p. Ewą Misztalską oraz p. Grzegorzem Kowalczykiem.

Dzieci w poszczególnych plutonach walczyli o zwycięstwo pokonując różne stacje zadaniowe. Najwięcej radości i dodatkowych wrażeń dostarczył naszej młodzieży zjazd nad bajorkiem, w którym co niektórzy zaliczyli bliższe spotkanie z wodą.
Świetnie spisali się także budując własne tratwy i przepływając staw. A wszystko to w pięknej scenerii i przy rewelacyjnej pogodzie, której z tego co wiemy w Policach zabrakło.