Antek jest uczniem naszej szkoły. Od urodzenia choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną, dysplazję ektodermalną.

Dysplazja ektodermalna to nazwa zróżnicowanej grupy chorób, dla której charakterystycznym objawem są zaburzenia w termoregulacji organizmu, rozwoju zębów oraz skóry i jej wytworów, takich jak włosy, paznokcie i gruczoły potowe. Mnogość objawów i postaci choroby sprawia, że opieka nad dzieckiem wymaga współpracy lekarzy wielu specjalności: pediatrów, genetyków, dermatologów, dentystów i innych. Nie ma możliwości leczenia przyczynowego – terapia genowa pozostaje wciąż w fazie eksperymentów. Leczenie koncentruje się więc na poprawie jakości życia, poprzez zmniejszanie objawów i zapobieganie powikłaniom.
Antek jest uczniem drugiej klasy. Od kwietnia do października realizuje obowiązek szkolny w formie nauczania indywidualnego. Ze względu na temperaturę powietrza nie może przebywać poza pomieszczeniem klimatyzowanym. Wakacje, słońce, piękna pogoda to dla Antka i Jego Rodziców najtrudniejszy czas. Pomóżmy mu proszę w tym trudnym okresie.
1 czerwca 2023r. organizujemy dla Antka kiermasz charytatywny. Środki zebrane podczas imprezy przekażemy na zakup kamizelki i maty chłodzącej dla chłopca, bez których nie może funkcjonować w okresie letnim.
Organizujemy kiermasz ciast, zabawek i książek. W tym również książek dla dorosłych. Jeśli ktoś z Państwa chciałby nam pomóc w organizacji to zapraszamy do kontaktu z pedagogiem szkolnym panią Katarzyną Brzezińską.