26 października w budynku szkoły przy ul. Tanowskiej odbyła się akcja czytelnicza “Przerwa na czytanie”. Uczestnicy wydarzenia bili rekord jednoczesnego czytania na przerwie. Akcja rozgrywała się przede wszystkim w bibliotece szkolnej, gdzie na chętne osoby czekały specjalnie dedykowane zakładki, możliwość zabawy w randkę w ciemno z książką oraz ciasteczka i ciepłe kakao dla umilenia czasu spędzonego z książką. Do wydarzenia dołączyli również wychowawcy, którzy zorganizowali specjalną przerwę na czytanie w trakcie zajęć lekcyjnych ze swoimi klasami. Do bicia rekordu przyłączyła się również dyrekcja szkoły – p. Romana Polasik i p. Artur Zagórski. Całe wydarzenie zostało zorganizowane przez Bibliotekę Szkolną, Samorząd Uczniowski z ul. Tanowskiej oraz polonistkę p. Agnieszkę Dobropolską.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej akcji oraz czytającym w biciu rekordu 💝.